X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Робочий зошит з білоруської мови для 3 класу

Завантажити презентацію

Робочий зошит з білоруської мови для 3 класу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Робочій зошыт про 3. класу основных школ із навчалным языком русиньскым і з навчанём русиньского языка

Слайд 2

Головне посланя учебника сістематічне упевнёваня русиньской азбукы (писаной і друкованой) способом познаваня одношінь міджі основныма штруктурами тексту ---- букв, складїв, слов, речінь, розвиток основной словной засобы в кодіфікованїм русиньскім языку через різны слоговы темы, освоїня основной роботы з літературным текстом, навчаня о історії, освоїня основ морфолоґії, веджіня ку самостатности школяря на основі чісла задань, через котры школярь здобывать знаня азбукового письма, котре ся зарівно сістематізує.

Слайд 3

Методолоґічне заміряня учебника

Слайд 4

Методы (актівіты) навчаня перепис букв, складїв, слов, речінь, доповнёваня, підкреслёваня, крижовкы, ребусы малёваня, ілустрації проблемова метода, робота з текстом, творіня речінь, опросів і сувіслого тексту.

Слайд 5

Штруктура учебника

Слайд 6

Штруктура учебника 1. часть – ПИСАНЯ 2. часть – ЗАДАЧІ НА РОЗВИТОК ЗАСОБЫ СЛОВ 3. часть – РОБОТА С ЛІТЕРАТУРНЫМ ТЕКСТОМ 4. часть – ҐРАМАТІЧНА ЧАСТЬ

Слайд 7

1. часть – ПИСАНЯ (округы і актівіты) Русиньска азбука – опакованя і упевнїня, писаня складїв, роздїлёваня слов на склады, єдно- і двойскладовы слова, многоскладовы слова, писаня о собі – мено, призвіско, родне місто, село, школа, потрібны датумы, родина, приятелї.

Слайд 8

2. часть – ЗАДАЧІ НА РОЗВИТОК ЗАСОБЫ СЛОВ (округы і актівіты) Розвиток словной засобы в тых округах. Наш дім Домашнї роботы Моя родина Части дня Наша школа Навчалны предметы Село і місто Накупуєме Транспорт Чім бы-м хотїв быти Школьскы свята

Слайд 9

3. часть – РОБОТА З ЛІТЕРАТУРНЫМ ТЕКСТОМ (актівіты і термінолоґія) Одповіди на опросы, ілустрація, головна думка тексту, основа прочітаного тексту, автор, репродукція тексту, оръєнтація в текстї, зміна назвы тексту, творіня опросів о текстї.

Слайд 10

4. часть – ҐРАМАТІЧНА ЧАСТЬ (заміряня) Основны знаня повнозначных і неповнозначных частей речі: Назывникы Придавникы Часослова Чісловникы Присловникы Приназывникы Злучникы

Слайд 11

Корешпонденція учебника Выданя робочого зошыта є незалежным выданём, котре учітелї можуть хосновати на фіксацію писаня і чітяня русиньской азбукы, з учебником русиньского языка про 3. класу корешпондує лем ґраматічна часть. Літературна часть є наводом про учітеля як продовжовати в роботї з текстом в чітанкі про 3. класу.

Слайд 12

Як успішно хосновати учебник? “одпоручіня“ Кажду годину робити із каждов з штирох частей робочого зошыта. В части – ПИСАНЯ – робити все по єднїм заданю за годину. Кажду тему в части на розвиток словной засобы роздїлити на дві годины. В третїй части так само переберати лем єдно заданя і потїм перебераный яв апліковати на слїдуючім текстї із чітанкы. Ґраматічну часть переберати все по єднїм заданю.

Слайд 13

Проблемы із учебником з праксы не суть іщі знамы.

Слайд 14

Одпоручены і планованы дідактічны помічникы зошыты ч. 513 наповідны рисункы із вшыткыма тварми русиньскых і словеньскых букв на порівнаня і назорность, настїнна табуля з русиньсков азбуков, народны співанкы із музічныма подкладами, діґітална подоба учебника, штобы ся дала схосновати при роботї з проєктором або з інтерактівнов табулёв.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне