X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проблеми ґендерної рівності в контексті підвищення ефективності офіційної допомоги з метою розвитку

Завантажити презентацію

Проблеми ґендерної рівності в контексті підвищення ефективності офіційної допомоги з метою розвитку

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проблеми ґендерної рівності в контексті підвищення ефективності офіційної допомоги з метою розвитку Оксана Кисельова, канд. філософських наук, Інститут ліберального суспільства президент

Слайд 2

Підвищення ефективності офіційної допомоги з метою розвитку: історія питання У 1980 р. на Генеральній Асамблеї ООН країни Організації економічного співробітництва та розвитку (OECР), до якої входять промислово розвинені країни світу, взяли зобов'язання виділяти 0,7% свого валового національного продукту (ВНП) на офіційну допомогу з метою розвитку (ОДР) країнам, що розвиваються.

Слайд 3

Підвищення ефективності офіційної допомоги з метою розвитку: історія питання Конференція з проблем фінансування з метою розвитку, (18-22 березня 2002 р., Монтеррей, Мексика). Перший Форум високого рівня з проблем гармонізації донорської допомоги (Рим, 2003 р.). Другий Форум високого рівня з проблем спільного прогресу назустріч удосконалення ефективності допомоги (Париж, 2005 р.).

Слайд 4

Підвищення ефективності офіційної допомоги з метою розвитку: історія питання Третій Форум високого рівня з питань ефективності міжнародної допомоги в контексті Паризької декларації (Аккра, Гана, 2-4 вересня 2008 р.) Четвертий Форум високого рівня з проблем ефективності допомоги відбувся в Бусані, Південній Кореї, з 29 листопада по 1 грудня 2011 року.

Слайд 5

Паризька декларація Паризька декларація зобов'язує сторони, що підписали документ, до виконання п'яти принципів: Причетність – країни-партнери повинні здійснювати ефективне керування шляхом розробки політики та стратегії з розвитку та координації своєї діяльності, спрямованої на такий розвиток. Узгодження – всебічна допомога, що її надають донори, повинна ґрунтуватися на національних стратегіях розвитку, діяльності відповідних закладів і процедурах країни-партнера.

Слайд 6

Паризька декларація Гармонізація – діяльність країн-донорів на більш узгодженій і прозорій основі з підвищеною колективною ефективністю.  Управління, орієнтоване на результат – управління ресурсами й удосконалення орієнтованого на результати процесу прийняття рішень. Взаємна підзвітність – донори та партнери є підзвітними щодо результатів допомоги, наданої для розвитку.

Слайд 7

Аккрський план дій Принципи Паризької декларації отримали подальший розвиток в Аккрському плані дій, який констатує, що «ґендерна рівність, повага до прав людини і охорона довкілля є наріжними каменями для досягнення стійкого впливу на життя і можливості бідних жінок, чоловіків і дітей. Вони життєво важливі, тому всі наші стратегії звертаються до цих проблем у більш систематизований і послідовний спосіб»[1]. [1] Accra Agenda for Action // http://siteresources.worldbank.org/ACCRAEXT/Resources/4700790-1217425866038/AAA-4-SEPTEMBER-FINAL-16h00.pdf

Слайд 8

Підсумковий Бусанський документ 20. Ми повинні активізувати наші зусилля з досягнення ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок за допомогою надійних програм розвитку, які ґрунтуються на пріоритетах країни. Скорочення нерівності є необхідною умовою для стійкого і всеосяжного росту і розвитку. З цією метою ми будемо: а) прискорювати і поглиблювати зусилля, спрямовані на збір, розповсюдження і використання ґендерно-дезагрегованих даних для обґрунтування програмних рішень і спрямування інвестицій; державні витрати, в свою чергу, мають бути цільовими і приносити користь як жінкам, так і чоловікам.

Слайд 9

Підсумковий Бусанський документ б) систематично звертатися до проблем ґендерної рівності в рамках взаємного перегляду заходів, які відбуваються в рамках міжнародних та регіональних зобов'язань. в) систематично звертатися до ґендерної рівності та уповноваження жінок (у всіх аспектах наших зусиль) для підтримки миробудування і державотворення.

Слайд 10

Ґендерна рівність в контексті підвищення ефективності ОДР Досягнення ґендерної рівності є вагомим фактором зниження рівня бідності, стійкого економічного зростання та соціального розвитку, а також інструментом реалізації Цілей розвитку тисячоліття.

Слайд 11

Ґендерна політика в Україні: розрив між зобов'язаннями та їхньою реалізацією Міжнародні зобов'язання України. Державний інституційний механізм не відновив свою функцію в повному обсязі. Немає Державної програми з утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві. Впровадження політики ґендерної рівності не стало пріоритетом діяльності українського уряду. Жінки зазнають дискримінації в економічній, політичній та соціальній сферах.

Слайд 12

ОДР як можливість подолання розриву ОДР може допомогти Україні виконати міжнародні зобов'язання щодо впровадження ґендерної рівності в суспільні відносини та досягти того, аби розв'язання цих проблем адекватно фінансувалося з державного бюджету і фондів міжнародних програм розвитку.

Слайд 13

Нові форми надання ОДР Виділення коштів безпосередньо: в національні бюджети; в галузеві бюджети національного господарства.

Слайд 14

Ґендерне бюджетування як механізм подолання ґендерної нерівності Для того, щоб ці нові форми надання допомоги ефективно впливали на розвиток країни, необхідно, щоб система планування, фінансова система та управління відповідали міжнародним стандартам. Щоб ці кошти позитивно впливали на ґендерний розвиток суспільства, необхідно, аби у національних бюджетах країн були передбачені механізми підтримки ґендерної рівності. Одним із цих механізмів є ґендерне бюджетування.

Слайд 15

ОДР як можливість подолання розриву ОДР може допомогти Україні виконати міжнародні зобов'язання щодо впровадження ґендерної рівності в суспільні відносини та досягти того, аби розв'язання цих проблем адекватно фінансувалося з державного бюджету і фондів міжнародних програм розвитку.

Слайд 16

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне