Проблема обездолених дітей у сучасному суспільстві. Шляхи вирішення
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Хто виріс у рідній сім'ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки та любові, вона, як пересаджений паросток на палючому сонці, - наодинці із складними життєвими проблемами. Хоч якось компенсувати батьківську турботу намагається держава.Хто виріс у рідній сім'ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки та любові, вона, як пересаджений паросток на палючому сонці, - наодинці із складними життєвими проблемами. Хоч якось компенсувати батьківську турботу намагається держава.
Українською системою державної опіки над дітьми-сиротами та тими, хто залишився без батьківського піклування, передбачено, що з народження до набуття повноліття вони мають можливість бути доглянутими державними закладами, завдання яких - утримання, виховання, навчання та надання професійних навичок. Українською системою державної опіки над дітьми-сиротами та тими, хто залишився без батьківського піклування, передбачено, що з народження до набуття повноліття вони мають можливість бути доглянутими державними закладами, завдання яких - утримання, виховання, навчання та надання професійних навичок.
Останніми роками змінилися пріоритети державної політики. Перевага надається вихованню дітей-сиріт у родині (усиновлення, опіка, передача на виховання у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї). Останніми роками змінилися пріоритети державної політики. Перевага надається вихованню дітей-сиріт у родині (усиновлення, опіка, передача на виховання у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї).
Враховуючи, що саме дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї є найкращими формами опіки, держава виділяє чималі кошти для забезпечення їхніх потреб. Враховуючи, що саме дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім'ї є найкращими формами опіки, держава виділяє чималі кошти для забезпечення їхніх потреб.
Гальмують процес створення та функціонування дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та забезпечення соціальних гарантій їх вихованців і недоліки в організації та діяльності місцевих служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Безпосереднє ведення справ та координація діяльності, яка стосується обездолених дітей, покладається на ці служби. На жаль, вони не завжди працюють ефективно.Гальмують процес створення та функціонування дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та забезпечення соціальних гарантій їх вихованців і недоліки в організації та діяльності місцевих служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Безпосереднє ведення справ та координація діяльності, яка стосується обездолених дітей, покладається на ці служби. На жаль, вони не завжди працюють ефективно.
Не сприяє ефективності роботи відповідних служб і низький рівень їх забезпечення кваліфікованими кадрами. Більше половини працівників служб у справах дітей мають досвід роботи менший трьох років. Крім того, далеко не всі працівники мають освіту відповідного профілю.Не сприяє ефективності роботи відповідних служб і низький рівень їх забезпечення кваліфікованими кадрами. Більше половини працівників служб у справах дітей мають досвід роботи менший трьох років. Крім того, далеко не всі працівники мають освіту відповідного профілю.
Не можна сказати, що влада нічого не робить. Лунають заяви, звучать декларації, оголошується рік дітей ... Але все формально і все бездушно, та й не може бути інакше. Різні цілі! Куди ефективнішою є благодійність, але вона в нашій країні, з цілком зрозумілих причин, знаходиться в зародковому стані, її можливості вкрай мізерні. Великий капітал, нажитий не працею, а кримінальним шляхом, не може базуватися на основі моралі і моральності. Не можна сказати, що влада нічого не робить. Лунають заяви, звучать декларації, оголошується рік дітей ... Але все формально і все бездушно, та й не може бути інакше. Різні цілі! Куди ефективнішою є благодійність, але вона в нашій країні, з цілком зрозумілих причин, знаходиться в зародковому стані, її можливості вкрай мізерні. Великий капітал, нажитий не працею, а кримінальним шляхом, не може базуватися на основі моралі і моральності.
В останні роки в країні зростає кількість повернутих дітей до притулку через проблеми у стосунках підопічних з членами сім'ї опікунів та самовільне залишення дітьми цих сімей. Як свідчить практика, виховання обездолених дітей в опікунських сім'ях не завжди реально поліпшує умови життя сироти.В останні роки в країні зростає кількість повернутих дітей до притулку через проблеми у стосунках підопічних з членами сім'ї опікунів та самовільне залишення дітьми цих сімей. Як свідчить практика, виховання обездолених дітей в опікунських сім'ях не завжди реально поліпшує умови життя сироти.
Потрапивши в ту чи іншу сім'ю, дитина часом не знаходить там очікуваного тепла.Потрапивши в ту чи іншу сім'ю, дитина часом не знаходить там очікуваного тепла.
До того ж органи опіки та піклування не особливо переймаються збереженням майна вихованців дитячих закладів за місцем його знаходження. Тому житлово-побутові проблеми сиріт не тільки не розв'язуються, а ще більше загострюються.До того ж органи опіки та піклування не особливо переймаються збереженням майна вихованців дитячих закладів за місцем його знаходження. Тому житлово-побутові проблеми сиріт не тільки не розв'язуються, а ще більше загострюються.
Як часто з високих трибун говорять про проблеми покинутих, знедолених дітей. Однак турбота обмежується словами. Тому, коли стикаєшся з цим милосердям, не кричущим, не рвуть на грудях сорочку, а тихим, справжнім, не претендують на лаври і почесті, хочеться низько вклонитися і подякувати.Як часто з високих трибун говорять про проблеми покинутих, знедолених дітей. Однак турбота обмежується словами. Тому, коли стикаєшся з цим милосердям, не кричущим, не рвуть на грудях сорочку, а тихим, справжнім, не претендують на лаври і почесті, хочеться низько вклонитися і подякувати.
Розгорнути активну роботу з пропаганди благодійництва та будь-якої іншої допомоги знедоленим дітям. Залучити громадськість для вирішення проблем дитинства.
Oдне слово, проблем у сиріт, на жаль, не меншає, хоч, здавалося б, суспільство й намітило можливі шляхи їх вирішення. Однак той факт, що поряд зі словами дитина, сирота, все частіше з'являються "турбота", "тепло", "любов", що число тих, хто виявляє бажання зігріти своєю участю ці зламані дитячі долі, неухильно збільшується.Oдне слово, проблем у сиріт, на жаль, не меншає, хоч, здавалося б, суспільство й намітило можливі шляхи їх вирішення. Однак той факт, що поряд зі словами дитина, сирота, все частіше з'являються "турбота", "тепло", "любов", що число тих, хто виявляє бажання зігріти своєю участю ці зламані дитячі долі, неухильно збільшується.
Схожі презентації
Категорії