Прийоми пиляння лобзиком
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Деталі з товстої фанери або складної форми випилюють лобзиком. Найчастіше користуються лобзиком з сталевою рамкою, на кінцях якої є затискачі з баранцевими гайками.
Пилочка лобзика —це вузька сталева смужка із зубцями а одному з ребер, спрямованими в один бік. Пилочки розрізняють за шириною полотна та насічкою зубців. Для роботи з товстою фанерою та деревиною беруть широке полотно з крупними зубцями, а для тонкої фанери вузеньке полотно з дрібними зубцями.
Щоб підготувати лобзик до роботи, беруть пилочку і один її кінець затискують гайкою біля ручки. Пилочку встановлюють так, щоб її зубці були спрямовані на зовні від рамки і вниз. Потім стискують обидва кінці рам ки в напрямку один до одного і так само затискують другий кінець пилочки. Якщо відпустити стиснуті кінці дуги, вони приймуть своє попереднє положення і натягнуть пилочку. Отже, лобзик готовий до роботи.
Фанеру з нанесеним на неї малюнком кладуть на підставку, і щоб вона не сповзала, притримують лівою рукою. У праву руку беруть лобзик і, приставивши пилочку до фанери, починають пиляти. Пиляють так, щоб пилочка рухалася точно по лінії контурів.
Працюючи лобзиком, треба додержувати таких правил: 1. У процесі роботи сидіти прямо. 2. Лобзик тримати перпендикулярно до фанери. 3. Пиляти рівномірно, виконуючи рухи вверх-вниз, не натискувати сильно на пилочку, щоб вона не зламалася. 4. Через кожні 15...20 хв робити перерву. Спочатку випилюють внутрішній контур заготовки, а потім - зовнішній. Для випилювання по внутрішньому контуру у заготовці роблять отвір шилом. Вставляють у цей отвір верхній кінець пилочки, а потім закріплюють його. Випилявши внутрішні контури, відкручують верхню гайку, звільняють кінець пилочки і виймають її. Потім знову закріплюють і розпочинають випилювати зовнішні контури.
Схожі презентації
Категорії