Поняття про бібліографію. Історія бібліографії. Бібліографія в Україні. Бібліографічний опис книги
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема. Поняття про бібліографію. Історія бібліографії. Бібліографія в Україні. Бібліографічний опис книги
Мета: ознайомити учнів з поняттям про бібліографію, її призначенням, історією виникнення бібліографії в Україні; навчити аналізувати принципи і методи бібліографування друкованих творів та виконувати бібліографічний опис книг; покращити вміння ефективно працювати з літературою.
БІБЛІОГРАФІЯ ( від грец. biblion - книга й ...графія, означає книгоопис). Науковий систематизований опис книг та інших видань. Складання списків літератури (тематичних, з будь-якої галузі знань або праць автора). посібників, покажчиків, оглядів й т.п. Наукова дисципліна, що вивчає теорію й методи такого опису. Галузь знань про способи й методи узагальнення і вивчення літературних джерел. Особливий відділ у журналах, що містить статті й замітки про книги, журнали, статті, які вийшли.
Науково-практична діяльність * Підготовка, систематизація, передавання, зберігання інформації про друковані твори. * Підготовка і доведення до споживачів інформації про рукописні книги, дисертації та ін. * Інформування про твори друку (або інші документи) з метою впливу та поширення їх використання у суспільстві.
Природа — джерело життя і краси Рекомендаційний бібліографічний список літератури для читачів середнього та старшого віку. До списку включено науково-популярну, довідкову та пізнавальну літературу, яка допоможе юним читачам пізнати чарівний світ природи, повніше довідатися про природу України, про необхідність її збереження. 1. Степура А.Б. Популярна енциклопедія. Світ тварин п’яти континентів. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО», 2007, - 831с.: іл. Ця книга незвичайна. У ній читач знайде не лише розповідь про біологічні особливості та спосіб життя тварин, але й інформацію довідкового характеру, опис «рекордів» і «досягнень», найдивніші випадки, пов’язані з тією чи іншою твариною, і ще багато цікавого. Комахи, риби, рептилії, птахи, та звірі пройдуть перед читачем, як на різнокольоровому параді. 2. Чудеса природи: Дитяча енциклопедія / І.В.Черниш. – К.: Школа, 2004. – 400с. – (Я пізнаю світ). У дитячу енциклопедію «Я пізнаю світ» розповідається про дивовижні творіння природи: каньйони і печери, водоспади й гейзери, айсберги і вулкани… Прочитавши книжку, ви дізнаєтесь про лікувальні властивості печер і «кам’яного масла», про таємничі звуки та видіння й багато чого іншого. Чудеса природи розповідають про те, що діялось на планеті сотні мільйонів років тому. Вони допомагають вивчати процеси, які сформували Землю й надали планеті її теперішнього вигляду. 3. Що? Як? Чому? Світ таємниць Землі: популярна дитяча енциклопедія. – Харків: Сінтекс, 2002. – 160с. Ця книга знайомить юних читачів з таємничими і прекрасними куточками нашої планети. Перегортаючи її сторінки, ви вирушите в захоплюючу подорож морями і континентами, дізнаєтесь про цікаві природні явища та дивні загадки. Книга відповість на десятки питань «де?», «чому?», «як?».От, наприклад, чи відомо вам, що існують двоповерхові річки? А можливо, ви коли-небудь чули про таке диво, як співаючі гори? Де знаходиться підземний океан? Чому немає життя у Мертвому морі? Що таке міраж? Як утворюються водоспади? І ще багато цікавого ви прочитаєте у книжці. 4. Світ навколо нас: енциклопедія екології для дітей. – К.: Махаон-Україна, 2006. – 128с.:іл. Ця книжка складається з чотирьох частин: «Клімат Землі», «Тропічні ліси», «Океани», «Тварини в небезпеці». Усі частини поділяються на розділи, в яких детально розповідається про природу Землі та біди, що загрожують їй. Найважливіші проблеми захисту довкілля об’єднані на сторінках книжки під рубрикою «Давай з’ясуємо». Кожна частини завершується розділом «Перевір себе». У ньому зібрані основні питання, розглянуті в попередніх розділах, і запропоновані тести на перевірку та закріплення здобутих знань, а також нові теми для обговорення. В кінці книжки наведено адреси найвідоміших міжнародних та українських природоохоронних організацій.
Оформлення бібліографії Автор. Назва. – Місце видання.: Видавництво, Рік видання. – Кількість сторінок. Костенко Л. Вибране – К.: Дніпро, 1989. – 512 с.
У бібліографічному описі використовують такі умовні розділові знаки: 1. . — крапка і тире 2. . крапка 3. , кома 4. : двокрапка 5. ; крапка з комою 6. / коса риска 7. // дві косі риски 8. ( ) круглі дужки 9. [ ] квадратні дужки 10. + плюс 11. = знак рівності
ISBN – Міжнародний стандартний номер книги ISSN – Міжнародний стандартний серійний номер, що використовується для ідентифікації друкованого або електронного періодичного видання
: Автор, Назва [Загальне позначення матеріалу]. – Місце видання.: Видавництво, Рік видання. – Кількість сторінок. Стандартний номер книги
Схожі презентації
Категорії