ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЙ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ТЕМА 4. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОЦЕСУ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ТЕХНОЛОГІЙ 1. Прийняття рішення про комерціалізацію технологій. 2. Етапи передачі технологій. 3. Особливості основних видів угод про трансфер технологій.
Прийняття рішення про комерціалізацію технології Необхідна умова: загальний обсяг ринку на продукцію або технологію повинен у 100 разів перевищувати витрати на виготовлення нової продукції. Достатні умови: наявність виняткового права на виробництво; перевірка патентного рівня та унікальності цього виняткового права; виявлення можливості подальшого вдосконалення ОІВ; низька собівартість виробництва; наявність вільної ніші на ринку; можливість застосування спеціального обладнання; відповідність стандартам; бренд стратегічного партнера.
Етапи передачі технологій 1. Ідентифікація правоволодільців. 1.1. Службові правовідносини 1.2. Об’єкти інтелектуальної власності, створені за кошти державного бюджету 2. Дослідження ринку
Етапи передачі технологій 3. Вибір способу передачі технологій. 3.1. Створення венчурного підприємства 3.2. Придбання компанії 3.3. Створення спільного підприємства 3.4. Ліцензування 3.5. Стратегічний альянс 3.6. Продаж 3.7. Надання технічного сприяння і будівництво підприємства „під ключ”.
Етапи передачі технологій 4. Розробка ліцензійної стратегії. 4.1. Для національного ринку 4.2. Для зарубіжного ринку 5. Оцінка вартості прав на технологію. 6. Пошук і оцінка покупця технології 7. Маркетинг технологій. 8. Проведення переговорів.
Етапи передачі технологій 9. Підписання угоди про збереження конфіденційності. 10. Підготовка договору про передачу технологій 10.1. Врахування особливостей регулювання передачі технологій в інших країнах. 10.2. Основні умови угод 11. Облік нематеріальних активів
Основні типи договорів на передачу технологій договір про передачу прав на об’єкти інтелектуальної власності; ліцензії на використання винаходів, корисних моделей, промислових зразків, торговельних марок, сортів рослин; договір на передачу ноу-хау; договір технічного сприяння; договір про збереження конфіденційності; опціонні угоди; договір про поставку обладнання; договір про поставку матеріалів і комплектуючих; інвестиційні договори; договір про створення спільного підприємства; договір про будівництво підприємства „під ключ”; договори дистрибуції, агентські угоди.
Ліцензійний договір угода, відповідно до якої власник патенту (ліцензіар) видає своєму контрагенту (ліцензіату) дозвіл (ліцензію) у визначених межах використовувати свої патентні права, причому в цих межах патент в однаковій мірі захищає операції як патентовласника, так і покупця ліцензії.
Договір про конфіденційність передує передачі інформації, яка вважається комерційною таємницею, дозволяє передачу визначеної інформації і включає зобов’язання сторін щодо збереження її в таємниці.
Опціонний договір укладається у випадку, коли ознайомлення партнера з інформацією або зразками, переданими йому на умовах договору про конфіденційність, виявилося недостатнім для прийняття остаточного рішення про придбання технології.
Схожі презентації
Категорії