X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Новітні нанотехнології - крок у майбутнє"

Завантажити презентацію

"Новітні нанотехнології - крок у майбутнє"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Новітні нанотехнології - крок у майбутнє Історія створення та етапи розвитку Наноматеріали Застосування нанотехнології у різних сферах життєдіяльності Визначення та поняття

Слайд 2

Історія створення та етапи розвитку Кажуть, що нанотехнології - це наше майбутнє. Насправді користуємося ми ними давно, просто не знаємо, що вони «нано». Більш того, нанотехнології застосовували вже три тисячі років тому.

Слайд 3

Засновник нанотехнологій - знаменитий американський фізик і лауреат Нобелівської премії Річард Фейнман. Перед Американським фізичним суспільством в грудні 1959 року він на свої відомій лекції досить докладно розглянув те, як можуть виглядати самі крихітні машини відповідно до відомих нам законів фізики.

Слайд 4

Той факт, що дрібні частинки різних речовин володіють іншими властивостями, ніж та ж речовина з більш великими розмірами частинок, був відомий давно. Люди займалися нанотехнологіями і не здогадувалися про це. Чаша Лікурга - один з видатних творів давньоримських склодувів, що зберігається в Британському музеї. Матова зелена чаша стає червоною, якщо її освітлити зсередини. Вітражі, що прикрашають храми середньовічної Європи та срібний посуд, з якого їли в давнину заможні люди теж несуть в собі нанатехнології.

Слайд 5

Наночастинки Частинки розмірами від 1 до 100 нанометрів зазвичай називають «наночастинками». Так, наприклад, виявилося, що наночастки деяких матеріалів мають дуже хороші каталітичні і адсорбційні властивості. Інші матеріали показують дивовижні оптичні властивості, наприклад, надтонкі плівки органічних матеріалів застосовують для виробництва сонячних батарей. Ретельно очищені наночастинки можуть самовистроюватися в певні структури. Така структура містить строго впорядковані наночастинки і також часто проявляє незвичайні властивості.

Слайд 6

Застосування нанотехнологій у різних сферах життєдіяльності

Слайд 7

Медицина та нанобіотехнології В даний час вже є дослідні зразки наноконтейнерів для прицільної доставки ліків до уражених органів і нановипромінювачів для знищення злоякісних пухлин; для створення матеріалів, необхідних при лікуванні опіків і ран; у стоматології; у косметології. Експерти Європейської комісії склали наступний перелік найважливіших на їхню думку розділів нанобіотехнологій на майбутні 15-20 років: прицільне постачання ліків; молекулярна візуалізація; косметика; створення нових лікарських засобів; методи діагностики; хірургія, в тому числі трансплантація тканин та органів; тканинна інженерія; харчові технології; геноміка і протеоміка; молекулярні біосенсори;

Слайд 8

Військове призначення нанотехнологій Технології створення «невидимості». Відомі літаки-невидимки, створені на основі технології stealth (хитрість, невидимість) – військовий комплекс методів зниження відстежуваності та помітності бойових машин, завдяки спеціальним покриттям, яке поглинає або відштовхує радіохвилі, що виявляють машину на відстані. «Плащ невидимості» працює в тепловому діапазоні хвиль і не просто маскує бойову машину на місцевості, а при необхідності створює ілюзії. «Плащ» обманює прилади й очі, змушуючи броньованого монстра виглядати в Ік-Спектрі, немов легковий автомобіль.

Слайд 9

Електроніка та інформаційні технології У 1965 році можна було вмістити на одному чипі лише 30 транзисторів. У 1971 році — 2 тис. Нині один чип містить близько 40 млн. транзисторів величиною 130—180 нанометрів, і з'явилися повідомлення, що вдалося створити транзистор розміром 90 нанометрів. У 1965 році Гордон Мур, фахівець у сфері фізичної хімії, зробив знамените передбачення - «Закон Мура», яке проголошує, що число транзисторів на чипі буде подвоюватися кожні 18 місяців. Протягом декількох десятиріч цей прогноз доводив свою точність.

Слайд 10

Сільське «наногосподарство» Нанотехнології здатні здійснити революцію в сільському господарстві. Молекулярні роботи можуть виробляти їжу, замінивши сільськогосподарські рослини і тварин. Наприклад, теоретично можливо виробляти молоко прямо з трави, минаючи проміжну ланку — корову. Взагалі Україна зараз лідирує в світі щодо розробок в галузі нанотехнологій. Наша держава посідає перші місця в світі по застосуванням нанотехнологій у рослинництві та входить у п’ятірку лідерів із застосування цих технологій у тваринництві. 

Слайд 11

Екологія Новизна технології отримання біопалива з водоростей полягає в поглинанні вільних жирних кислот з живих клітин водоростей наночастинками без заподіяння рослинам відчутної шкоди. Нанотехнології здатні стабілізувати екологічну обстановку. Нові види промисловості не вироблятимуть відходів, що отруюють планету, а нанороботи зможуть знищувати наслідки старих забруднень. Крім того, нанотехнології нині використовуються для фільтрації води і інших рідин.

Слайд 12

Наноматеріали Матеріали, розроблені на основі наночасток з унікальними характеристиками, що випливають з мікроскопічних розмірів їх складових.

Слайд 13

Вуглецеві нанотрубки Вуглецеві нанотрубки — протяжні циліндричні структури діаметром від одного до декількох десятків нанометрів і завдовжки до декількох сантиметрів, що складаються з однієї або декількох згорнутих в трубку гексагональних графітових площин (графеном) і зазвичай закінчуються напівсферичної голівкою. Аерогелі — клас матеріалів, що представляють собою гель, у якому рідка фаза повністю заміщена газоподібною. Такі матеріали мають рекордно низьку густину і демонструють низку унікальних властивостей: твердість, прозорість, жароміцність тощо. На початку 1990-х отримані перші зразки аерогеля на основі вуглецю. Аерогель

Слайд 14

Графен Графен схожий за своєю будовою на окремий атомний шар у структурі графіту — атоми вуглецю утворюють стільникову структуру. Без опори графен має тенденцію згортатися, але може бути стійким на підкладці. Більше того, графен був отриманий також без підкладки у вільному підвішеному стані, розтягнутий на опорах. Фулерени — молекулярні сполуки, що належать класу аллотропних форм вуглецю (інші — алмаз, карбін і графіт) і які становлять опуклі замкнені багатогранники, складені з парного числа атомів вуглецю. Фулерен — винятково стійка сполука. У кристалічному вигляді він не реагує з киснем повітря, стійкий до дії кислот і лугів, не плавиться до температури 360 °С. Фулерени

Слайд 15

Дякуємо за увагу

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне