X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Народне Українське весілля"

Завантажити презентацію

"Народне Українське весілля"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Народне Українське весілля Презентація Учениці 9 - Г класу Ліцею інформаційних технологій Сидоренко Лариси

Слайд 2

Із давніх-давен традиційне українське весілля було одним з найжаданіших, найхвилюючих родинних свят. З ним пов’язували не тільки шлюб молодих, поєднання двох родів; це була подія масштабна, надзвичайно відповідальна, в якій брало участь чимало людей .

Слайд 3

Хід весілля: Сватання Підготовка а) Гільце б) Вінки в) Запросини г) Коровай Вінчання Весілля

Слайд 4

Сватання Хлопець разом зі старостами , з хлібом та гостинцями йшов в дім молодої.

Слайд 5

Підготовка. 1.Гільце В суботу ввечері вили «гільце», невелике деревце або гілку прикрашали квітами, це супроводжувалось піснями, танцями та вечерею.

Слайд 6

2. Вінки В цей самий час роблять і барвінкові вінки. Готові вінки позолочували. Інші дівчата мали вінки з рути та м'яти.

Слайд 7

3. Запросини Коли гільце та вінки були готові молода з дівчатами йшла запрошувати на весілля. В цей самий час молодий зі своїми друзями також ходив запрошувати.

Слайд 8

4. Коровай Коровай пекли одружені жінки. Під час приготування короваю, коровайниці співали ритуальних пісень. Коровай прикрашали виробленими з тіста сонцем, квітами та голубами.

Слайд 9

Вінчання Вінчання відбувалось в неділю до обіду, після вінчання кожний йшов на обід в свій дім. Після цього молодий йшов до молодої. На вході відбувався «викуп молодої».

Слайд 10

Весілля Власне саме весілля починається з організації поїзду молодого до молодої. По дорозі до молодої відбувалися перейми , коли молодий мав платити гроші та вгощати, тих хто його зупинив.

Слайд 11

Зустрічати поїзд молодого виходила мати молодої в вивернутому кожусі та з мискою води в руках. Після того як молодий сідав коло молодої починався розподіл подарунків між ріднею дівчини. …

Слайд 12

Дякую за увагу! За короваєм ішов обряд перевезення молодої до хати молодого, який розпочинався вечерею. В понеділок відбувався другий день весілля і у вівторок третій.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне