X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Молодіжні субкультури. Варіант 1

Завантажити презентацію

Молодіжні субкультури. Варіант 1

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Молодіжні субкультури

Слайд 2

Молодіжні субкультури Молодіжна субкультура – молоде угрупування, яке об'єднане тим, що кожен з його представників себе до нього зараховує .Члени такого угрупування можуть формувати групи безпосереднього спілкування (компанії, клуби, тусовки), але їхній зв'язок одне з одним може відбуватися і віртуально. Підлітків у субкультурах приваблює в основному можливість спілкуватися з собі подібними, а також зовнішня атрибутика, яка дає можливість демонструвати свою позицію. Facebook

Слайд 3

Загалом можна виділити 5 головних характеристик молодіжних субкультур: 1. Специфічний стиль життя і поведінки; 2. Наявність власних норм, цінностей, картини світу, які відповідають вимогам певних соціальних категорій молоді; 3. Протиставлення себе решті суспільства; 4. Зовнішня атрибутика, яка має символічне значення; 5. Ініціативний центр, який генерує тексти. 6. Спкцифічна музика… Отже, Молодіжна субкультура – будь-яке об'єднання молоді, що має власні елементи культури, а саме: мову, символіку (зовнішня атрибутика), традиції, тексти, норми і цінності. ХІППІ

Слайд 4

Класифікація молодіжних субкультур: - романтико-ескапістські (хіппі, толкієністи, за деякими винятками байкери); - гедоністично-розважальні (мажори, рейвери, репери тощо); - кримінальні (гопники, урла, скінхеди…); - анархо-нігілістичні чи радикально-деструктивні (панки, металісти, сатаністи, емо тощо). за історичним критерієм: - традиційні, що мають довгу історію в країні (хіппі, панки, бітломани тощо); - нові, які виникли упродовж останнього десятиліття (толкієністи, уніформісти, металісти тощо). ЕМО МАЖОРИ

Слайд 5

Хіпі - філософія і субкультура, спочатку виникла в 1960-х роках в США. Хіппі вірить: -що людина повинна бути вільна; -що досягти свободи можна, лише змінивши внутрішній лад душі; -що краса і свобода тотожні один одному і що реалізація того й іншого - чисто духовна проблема; -що духовна громада - ідеальна форма гуртожитку; -що все, що думають інакше, помиляються.

Слайд 6

Найвидатніші хіппі Джон Леннон, “Бітлз” Стів Джобс Пол Маккартні

Слайд 7

Толкієністи – це група людей, на яких справила великий вплив прочитана книга. Бережливео ставляться до гри, літературної фантастики, до філологічного інтересу, до вивчення ельфийских мов, великий інтерес до своєї історії, переважно раннього середньовіччя, бойові мистецтва, фехтування тощо. Життєвий світосприйняття разом із дуже гумористичної оцінкою власних занять (людина спроможна палко, жартома і в повному серйозі сперечатися про родовід хоббітів, але через хвилину самі хоббіти стануть об'єктом його глузування).

Слайд 8

Вони називають себя представниками містич-них народів, описаних у Толкіна Дж. Р.Р.: эльфами, гномами, ентами, орками, гоблінами, хоббітами… Частенько толкіністи проявляють себе під час гри (ролеві ) у дивовиж-них костюмах, театраль-ному гримі… демонстру-ючи суспільству своє alter ego. Толкіністи (от Толкін) — фэндом поклонников книг Дж. Р. Р. Толкіна -«Властелин Колец». Дж. Р. Р. Толкін

Слайд 9

Байкери - любителі мотоциклів. На відміну від звичайних мотоциклістів, у байкерів мотоцикл є способом життя. Байкер - неодмінно асоціювалося з винесеним далеко вперед переднім колесом, шкіряним одягом, довгим волоссям і бородою… Привітання - жест, як вітальне підняття руки при зустрічі на дорозі, на них не поширювався. Причина такої конфронтації крилася в образі мотоцикла і манері їзди. Висока швидкість, пересування на мотоциклі, екіпервка, тату - вигляд справжнього байкера. Байкерский рух зародився в 1950-х роках в США, поширився в Европу і Росію в 1970-х (в СРСР в 1980-х роках отримали назву «рокери»),

Слайд 10

Мажори — загальна назва молодих людей, чиє життя та майбутнє в основному влаштували їх впливові або високопоставлені батьки, через що життя стало легким та безтурботним, а самі вони стали марнотратниками.

Слайд 11

Рейверы - молодіжна субкультура постійних учасників рейвері  відвідування  вечірок електронної, танцювальної музики. Здобули масову популярність в 1988 р. у Великобританії. Для зовнішнього вигляду рейвера характерно: яскравікольори в одязі, пластикові  сонцезахисні окуляри, коротке пофарбоване волося у юнаків, кольорові пасма дов-гого волосся у дівчат.  Вкрай популярний пірсинг, а в дизайні використовується  символ "смайлик".

Слайд 12

Рейв масова нічна дискотека з виступом диск-жокеїв; також загальна назва електронної танцювальної музики, що грають на таких дискотеках. Основна музика на рейвах була ейсид хауз і техно та їхні подальші різновиди - (транс, хардкор, драм-енд-бейс та ін.)

Слайд 13

Гопник  — представник радянської та пострадянської  субкультури, утвореної в результаті інфільтрації криміналь - ної естетики робітничого середовища; людина, що вимагає гроші або інші цінні речі від інших людей, шахрай, грабіжник, хуліган. Зазвичай походить з малозабезпечених сімей. Поширені у суспільній свідомості думки про гопників: 1. Ходять вони зграйками по 2-3 людини; 2. Бритоголові; 3. Слухають шансон, блатну музику. Гімном вважається пісня Михайла Круга— «Владимирский централ»..; 4. Носять «кепку» та спортивні штани; 5. Улюблене прохання: «дай рубас», «єсть пара двацать пять коп», «займи рублів десять, завтра, віддам мамой клянусь»… Усі один одного називають «васями» або «пацанами», «пациками», «братухами».

Слайд 14

Скінхеди— є членами субкультури, що виникла серед робочого класу, та молодих людей у Спо-лученому Королівстві Великодританії в 1969 році, а потім поширились на інші частини світу. Названі на ім'я “стри-жені” або наголо голені голови. Перші скінхеди були сильно залежні від Вест-Індії (зокрема Ямайки) грубі хлопчики з точки зору моди, музики,і способу життя. Спочатку дана субкультура була заснована на цих елементах, а не політики і раси. Політичний спектр в бритоголових коливається від ультраправих, до вкрай лівих, хоча багато скінхедів є аполітичними.

Слайд 15

Течії молодіжної субкультури “скіхеди”: традиційні скінхеди - аполітичні; хардкор-скінхеди – музична течія, слухають важкий рок; НС-скинхеди – расові сепаратисти; S.H.A.R.P. – проти расової дискримінації; R.A.S.H. – “червоні” анархо-скінхеди.

Слайд 16

Панки  — (обезбашена молода людина)— молодіжна субкультура, покоління молодих людей на рок-естраді (середина 70-х рр. ХХ ст.). Провідною інтонацією їхніх виступів став різкий протест проти будь-яких моральних і звичаєвих правил. Це відбилося насамперед на характері їх музики -  панк-року (постійна зміна інтонації, надмірне використання ударних інструментів, переважання ритму над мелодією). Шокував глядачів і зовнішній вигляд виконавців у їх стилі завжди присутня неохайність і недбалість (різноколірний грим, лахміття старомодного одягу, обвішаного усіляким мотлохом).

Слайд 17

Афоризми про молодість: «Об молодість! Молодість!. Можливо, уся таємниця твоєї привабливості полягає не в можливості усе зробити, а в можливості думати, що усе зробиш». І. Тургенєв Франсуа де Ларошфуко «Велика частина молоді думає, що вона природна, коли вона буває лише неввічлива і груба». «Молоді люди такі ж схильні вважати себе мудрим, наскільки п'яні – тверезими».

Слайд 18

Виконала учениця групи № 25 Малишева Катерина Кухар, офіціант Впу-7/калуш/13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне