X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ЕКОНОМІЧНО-ДОЦІЛЬНІ ВАРІАНТИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Завантажити презентацію

ЕКОНОМІЧНО-ДОЦІЛЬНІ ВАРІАНТИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Успішний розвиток систем ЦТ і комбінованого виробництва теплової й електричної енергії у Західній Європі – це реакція на нафтові кризи на початку 1970-их років і визнання важливості проблеми захисту навколишнього середовища. У 1977 р. Рада ЄС рекомендувала державам-членам створити консультативні органи і комітети для заохочення розвитку ТЕЦ і систем централізованого теплопостачання. . Стратегія ЄС - розвиток ТЕЦ і систем ЦТ шлях до підвищення енергозбереження в коротко - і середньостроковому періодах. СВІТОВІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 2

В Україні функціонують понад 360 комунальних DH компаній (4800 котельних, 17000 котлів) Річне споживання: палива – 8.7-10.4 млн. т у.п електроенергії – 1.4 -1.7 млрд. КВ*г Рівень втрат ПЕР: котельні – 10-15% Теплові мережі – 16-23% споживачі – 15-27% Викиди ПГ – 15-18 млн. т СО2 екв/р Потенціал енергозбереження – 30-35% Необхідні інвестиційні витрати на реконструкції – $7-8млр. КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА СЕКТОРУ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ УКРАЇНИ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 3

ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ ТА БАР’ЄРИ Недосконалість чинного законодавства Відсутність договірної вертикалі (типових договорів між учасниками ринку) Відсутність Державного регулятора для затвердження тарифів Наявність штрафних санкцій, пеней та інфляційних нарахувань за несвоєчасну оплату за спожиті енергоресурси та податки Відсутність економічних важелів впливу на неплатників (населення) Невідшкодування витрат в тарифі Відсутність дієвого механізму коригування тарифів Відсутність пільгових кредитів Технічні проблеми Фінансові проблеми Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 4

ПОРОЧНЕ КОЛО Без інвестицій система не може нормально функціонувати, її стан катастрофічно погіршується Неплатежі та невідшкодування операційних витрат в тарифі - відсутність коштів для інвестування Якщо система знаходиться в поганому стані, ростуть операційні витрати, підвищуються тарифи, погіршується якість та надійність послуг, зменшується рівень платежів, прискорюються процеси децентралізації Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 5

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ Теплопостачальні підприємства роблять все можливе щоб централізовані системи функціонували, але темпи реконструкції менші ніж темпи старіння основного обладнання Недостатньо висока якість та мала надійність послуг Широкомасштабна компанія по дискредитації централізованого теплопостачання; Відсутність схем теплопостачання та регіональних паливних балансів в більшості міст України; Ціна на природний газ для населення в 2 рази менша ніж для теплопостачальних підприємств, які постачають тепло такому ж населенню; Додаткове підвищення вартості послуг централізованого теплопостачання та гарячої води внаслідок їх оподаткування податком на додану вартість, іншими податками та зборами. І як результат - хаотичні процеси децентралізації Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 6

ЦІНИ НА ПРИРОДНИЙ ГАЗ В КРАЇНАХ ЄВРОСОЮЗУ (2008) БЕЗ ПОДАТКІВ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 7

Швеція – одна з лідируючих країн світу в області централізованого теплопостачання з щорічним використанням близько 40 ТВт•год тепла. У Великобританії – нова загальнодержавна «Національна енергетична програма» спрямована на сприяння розвитку комунальної системи ЦТ за допомогою грантів на будівництво нових станцій і відновлення застарілої інфраструктури й устаткування систем ЦТ. СВІТОВІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 8

Чеська республіка – близько 45% теплової енергії в системі ЦТ виробляється на ТЭЦ і близько 55% від котелень. Латвія –закон «Про державну і муніципальну політику», який встановлює, що ефективні системи ЦТ вважаються найбільше екологічно сприятливим і придатним рішенням для населення. Німеччина – потужності рівномірно розподілені між ЦТ і промисловістю. У Східній Німеччині близько 75% тепла ЦТ виробляється на ТЕЦ, а інші – районними і квартальними опалювальними котельнями . СВІТОВІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 9

Данія Частка ЦТ становить понад 60% від загального споживання тепла Основа регулювання теплоенергетики Данії – «Акт про теплопостачання». «Акт про теплопостачання» дозволяє муніципалітетам визначати зони, у яких споживачі зобов'язані підключатися до систем ЦТ СВІТОВІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 10

Росія У великих містах і в Москві частка ЦТ досягає 70% Пріоритетний напрямок – підвищення ефективності роботи систем ЦТ за рахунок – реконструкції і модернізації устаткування систем ЦТ ; –впровадження комбінованого виробництва теплової та електричної енергії Тарифи на тепло повинні включати: - повні витрати на виробництво - прибуток теплопостачальної компанії - стимули для впровадження сучасних технологій та підвищення ефективності господарської діяльності СВІТОВІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 11

СВІТОВІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ СИСТЕМ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ Висновки: В більшості європейських країн використовується ЦТ ЦТ розвивається на основі спільного виробництва теплової та електричної енергії Існують два основні підходи до політики теплопостачання: Ліберальний – вільна конкуренція між ЦТ та іншими варіантами теплопостачання, тарифи не регулюються (Фінляндія, Швеція) Консервативний – не існує конкуренції між ЦТ та іншими варіантами теплопостачання, ЦТ повністю регульоване (Данія) Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 12

ПІДХОДИ ДО ВИКОНАННЯ РОБОТИ Зміна рівня централізації Розглянуті варіанти: Реконструкція існуючої системи теплопостачання міста Централізація на рівні кварталу Централізація на рівні будинку Повна децентралізація – індивідуальне опалення Часткова децентралізація Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 13

Домогосподарства, які не зможуть, або не захочуть впроваджувати індивідуальне опалення Домогосподарства, які отримують субсидії – 4989 (9,6%) Домогосподарства, які отримують пільги – 12348 (23,8%) Домогосподарства, які не бажають обтяжувати себе експлуатацією індивідуальних систем опалення – 3638 (7%) Всього 50% Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 14

ПРОГНОЗ ЗМІНИ ЦІНИ НА ПРИРОДНИЙ ГАЗ $ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 15

КРИТЕРІЇ Масштаб проекту Показники фінансової ефективності: NPV – чиста приведена цінність IRR – внутрішня ставка рентабельності Період окупності Соціальні наслідки Екологічні наслідки Економічні наслідки Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 16

ВИХІДНА ІНФОРМАЦІЯ Враховувалася вартість: Проектних робіт; Обладнання; Будівельно-монтажних робіт; Для варіантів з частковою, або повною децентралізацією враховувалося також: Витрати на перекладку газових мереж; Витрати на перекладку електричних мереж Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 17

ВИЗНАЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНО-ДОЦІЛЬНИХ ВАРІАНТІВ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ М. ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА РЕЗУЛЬТАТИ ТА МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 18

ОЧІКУВАНІ ПОКАЗНИКИ РЕКОНСТРУКЦІЇ СИСТЕМИ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ М.ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО” Варіант Реконструкція Існуючої СЦТ Квартальні котельні Дахові котельні Часткова децентра-лізація Повна децентра-лізація Показник Величина інвестицій, млн.$ 36,2 43,3 78,3 113,3 169,4 Річна економія природного газу, млн. м куб. 25,3 33,9 29 31,3 29,6 Ефективність NPV-6,4млн. IRR– 18,7% Pb– 8,4 р. NPV-8,6 млн. IRR– 19,3% Pb– 8,3 р. Збитковий Збитковий Збитковий

Слайд 19

Погіршиться екологічний стан, щорічно на місто буде осідати: 15 тон СО 157тон NOx 204 тисячі тон СО2 ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 20

СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ Виросте рівень захворюваності Зменшиться кількість туристів Потрібно буде працевлаштувати 1150 чоловік Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 21

ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ Зменшаться платежів до міського та державного бюджетів: Комунальний податок – 23287,4 грн. Податок на землю – 133491,2 грн. Податок на воду – 52533 грн. Податок на викиди – 21699,8 грн. Податок на транспорт – 41774,2 грн. Відрахування ФОП – 3148006 грн. Податок на прибуток – 32900 грн. ПДВ – 4758840 грн. Всього – 8212656 грн. Зменшиться надходження до міського бюджету від туризму – 4 млн. грн. Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 22

ВИСНОВКИ ДП «Газ-тепло» (Прес-реліз, Київ, 11 жовтня 2006 р.) Впровадження «програми «Рідний дім» без відповідного техніко-економічного обґрунтування, призводить: до розладу і невиправданого руйнування існуючих централізованих систем теплопостачання, збільшення питомих витрат палива та електроенергії на виробництво одиниці тепла, значних матеріальних та фінансових витрат на переобладнання інженерних мереж, погіршення екологічного стану довкілля, підвищення небезпеки від збільшення кількості газоспоживаючого обладнання у житлових помешканнях. Програма «Рідний дім» Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 23

(Прес-реліз, Київ, 11 жовтня 2006 р.) Існуючі мережі не розраховані на збільшення споживання газу. Житлові будинки (які не обладнані до того газовими колонками) повинні обладнуватися прибудованими пристінними димоходами. В будинках, які були обладнані газовими колонками, котли приєднувалися до діючих димоходів без відповідних розрахунків (Луганська, Івано-Франківська, Тернопільська, Черкаська області та АР Крим). Підтримання вже встановленого обладнання індивідуального опалення негайно потребує створення сервісних та ремонтних служб, бази запасних частин. ДП «Газ-тепло» призупинило реалізацію «програми з енергозбереження «Рідний дім» Програма «Рідний дім» Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 24

МЕЖІ ЕКОНОМІЧНОЇ ДОЦІЛЬНОСТІ СИСТЕМ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТА ІНДИВІДУАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ* * Результати досліджень інституту Загальної енергетики НАН України Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 25

МЕЖІ ЕКОНОМІЧНОЇ ДОЦІЛЬНОСТІ СИСТЕМ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТА ІНДИВІДУАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ* * Результати досліджень інституту Загальної енергетики НАН України Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 26

ВИСНОВКИ Дахові котельні та індивідуальні системи опалення є доцільними тільки в місцях, де щільності теплових потоків в існуючій мережі малі ( 0,12-0,27 МВт/га, 3-4 поверхова забудова житлових масивів)* або мережі не існує і витрати на її будівництво перевищують витрати на будівництво дахових котелень. Для запобіганню хаотичним процесам децентралізації необхідно: Розробити та затвердити схеми теплопостачання міст та регіональні паливні баланси; Давати дозволи на відключення від централізованого теплопостачання виходячи тільки із чинного законодавства та затверджених схем теплопостачання міста. Створити рівні умови для конкуренції: Вирівняти ціни на газ, що використовується на опалення для населення та теплопостачальних підприємств; Зменшити податковий тиск на вартість послуг централізованого теплопостачання для населення; Звільняти теплопостачальні підприємства від сплати податку на прибуток при умові направлення прибутку на освоєння альтернативних та поновлювальних джерел теплової енергії * Результати досліджень інституту Загальної енергетики НАН України Міжгалузева асоціація “УКРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО”

Слайд 27

МЕЖІ ЕКОНОМІЧНОЇ ДОЦІЛЬНОСТІ СИСТЕМ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ТА ІНДИВІДУАЛЬНОГО ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ*

Слайд 28

ВИСНОВКИ Дахові котельні та індивідуальні системи опалення є доцільними тільки в місцях, де щільності теплових потоків в існуючій мережі малі ( 0,12-0,27 МВт/га, 3-4 поверхова забудова житлових масивів)* або мережі не існує і витрати на її будівництво перевищують витрати на будівництво дахових котелень. Для запобіганню хаотичним процесам децентралізації необхідно: Розробити та затвердити схеми теплопостачання міст та регіональні паливні баланси; Давати дозволи на відключення від централізованого теплопостачання виходячи тільки із чинного законодавства та затверджених схем теплопостачання міста. Створити рівні умови для конкуренції: Вирівняти ціни на газ, що використовується на опалення для населення та теплопостачальних підприємств; Зменшити податковий тиск на вартість послуг централізованого теплопостачання для населення; Звільняти теплопостачальні підприємства від сплати податку на прибуток при умові направлення прибутку на освоєння альтернативних та поновлювальних джерел теплової енергії

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Економіка