Медсестринський процес
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Перший етап сестринського процесу: сестринське обстеження пацієнта Діяльність медичної сестри в різних аспектах організації її роботи теоретиками медсестринства розглядається як послідовність кроків, які вона здійснює, надаючи медичну допомогу. Сестринський процес складається з п’яти етапів. Кожний етап процесу є певною стадією у вирішенні основної проблеми – лікування пацієнта – і тісно взаємопов’язаний з іншими етапами. Європейським Регіональним Бюро ВООЗ дається таке визначення сестринського процесу: «Суть сестринської справи полягає в догляді за людиною, а те, яким чином сестра здійснює цей догляд, є суттю сестринського процесу. В основі цієї роботи повинна лежати не інтуїція, а продуманий і сформований підхід, розрахований на задоволення потреб і вирішення проблем пацієнта…»
Етапи медсестринського процесу Є п’ять етапів медсестринського процесу: 1. Оцінка потреб людини і необхідних для сестринського догляду ресурсів. 2. Медсестринська діагностика. 3. Планування роботи із задоволення потреб. 4. Реалізація запланованого сестринського догляду (план медсестринського догляду). 5. Оцінка результатів і зворотний зв’язок.
Перший етап медсестринського процесу Мета першого етапу – визначити конкретні потреби людини або сім’ї в сестринському догляді, а також їхньої можливості надання самодопомоги. Потім отримана інформація аналізується і кладеться в основу визначення потреб людини в догляді. В процесі первинної оцінки можна виділити декілька систематичних стадій: 1. Збір необхідної інформації. 2. Інтерпретація зібраної інформації. 3. Визначення явних і потенційних потреб людини у догляді, її можливостей надання самодопомоги. 4. Розробка першочергових завдань догляду. 5. Перевірка правильності визначених вами потреб і основних завдань, де це можливо, із самим пацієнтом.
Загальний огляд пацієнта. Спочатку проводять загальний огляд, а потім послідовно оглядають ділянки тіла. На основі повного обстеження пацієнта оцінюють його загальний стан. Розрізняють задовільний, середньої тяжкості, тяжкий і надміру тяжкий стани. Оцінка загального стану пацієнта грунтується на комплексній оцінці його свідомості, рухової активності, положення в ліжку.
Свідомість пацієнта оцінюється як ясна, якщо хворий адекватно відповідає на питання, орієнтується в місцевості, часі і в своїй особі. Розрізняють такі порушення свідомості: ступорозний стан, сопор, кома, делірій, сутінковий стан свідомості.
Пальпація. Це метод обстеження пацієнта, використовуючи дотикові відчуття пальців чи кистей однієї або обох рук.
Перкусія. Метод грунтується на вистукуванні поверхні тіла, з тим, щоб за характером отримуваного звуку оцінити фізичні властивості органів, що лежать під вистукуваною поверхнею.
Термографія Найновішим досягненням є впровадження у клінічну практику ядерної магнітної томографії (магнітно-резонансне зображення, радіомагнітний резонанс, ядерно-магнітний резонанс)
Актуальні проблеми Потенційні проблеми Визначення першочергових завдань догляду Таким чином, проаналізувавши перший етап медсестринського процесу, можна зрозуміти принципові відмінності в діяльності медичної сестри сьогодні і недалекому майбутньому, і ті труднощі і завдання, які стоять перед цією новою генерацією медичних сестер у розробці і затвердженні на державному рівні медсестринської документації на новому етапі реформування охорони здоров’я.
Схожі презентації
Категорії