Кадрова політика та шляхи її реалізації в органах державної влади на сучасному етапі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Нормативно-правова база державної кадрової політики: 1. Конституція України; 2. Закон України «Про державну службу»; 3. Укази Президента України з питань роботи з кадрами та становлення державної служби; 4. Постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України .
Основними напрямами державної політики в сфері державної служби є визначення основних цілей, завдань та принципів функціонування інституту державної служби, забезпечення ефективної роботи всіх державних органів відповідно до їх компетенції.
ЕТАПИ РОЗРОБКИ ДЕРЖАВНОЇ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ : розробка кадрової доктрини; розробка концепції державної кадрової політики, визначення її змісту ; Розробка програм (цільових, комплексних ); складання та налагодження механізмів реалізації кадрової політики, вирішення її окремих проблем.
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ТА КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ЗДІЙСНИЛИ НИЗКУ КАРДИНАЛЬНИХ ЗАХОДІВ ЩОДО РОБОТИ З КАДРАМИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ:ЗАТВЕРДЖЕНІ СТРАТЕГІЯ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ І КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ ТА НОРМАТИВНО ВИЗНАЧЕНІ ПИТАННЯ ВСТУПУ НА ДЕРЖАВНУ СЛУЖБУ ТА ЇЇ ПРОХОДЖЕННЯ, ФОРМУВАННЯ КАДРОВОГО РЕЗЕРВУ ТА ПРИПИНЕННЯ СЛУЖБИ; СТВОРЕНА СИСТЕМА ПІДГОТОВКИ, ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ І КЕРІВНИКІВ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ. Система роботи з кадрами.
1)використання наукових принципів пізнання соціальних явищ; 2) критичне осмислення та творче застосування накопиченого наукового знання в галузі управління та кадрової діяльності, реалістична оцінка стану кадрового корпусу держави; 3) критичний аналіз вітчизняного та зарубіжного досвіду роботи з кадрами, засвоєння його уроків, осмислення позитивних і негативних сторін цього досвіду, його адаптація в Україні з урахуванням традицій та особливостей, менталітету громадян України; 4) урахування сучасних реалій і потреб України.
Таким чином, основними компонентами концепції державної кадрової політики є: її цілі, найближчі та довгострокові завдання; пріоритети і найважливіші напрями кадрової діяльності держави; суб’єкти та об’єкти кадрової політики й характер їхньої взаємодії; принципи та механізми реалізації державної кадрової політики; система роботи з кадрами; технології професійного розвитку персоналу державної служби.
Схожі презентації
Категорії