Інструменти та електрообладнання перукарень
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Державний професійно-технічний навчальний заклад “Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну” Суми, 2011
Що таке інструменти? Різновиди інструментів? Інструменти для розчісування? Ріжучі інструменти, гребінці? Машинки для стрижки волосся їх різновиди? Електроапаратура їх різновид, характеристика? Техніка безпеки під час роботи з інструментом і електроапаратурою?
Інструменти – це знаряддя праці майстра перукаря, яке застосовується для виконання різних операцій з волосся, в результаті чого воно змінює свій вигляд і стан. Різновиди інструментів Увесь перукарський інструмент можна умовно поділити на 3 групи: інструмент для розчісування волосся; ріжучий інструмент; інструмент для завивки і укладки волосся.
Гребінці, які використовують у перукарській справі можна умовно поділити на 4 групи: комбіновані гребінці (на робочій поверхні половина - рідких, половина - частих зубців) – використовують при стрижці волосся; гребінці з однорідно розміщеними зубцями (можуть бути або густі зубці, або рідкі) – використовують для різних операцій: З рідкими зубцями – при розчісуванні вологого волосся, при розподілі фарби, при оформленні зачісок; З частими зубцями – при ретельному вичісуванні волосся. гребінці з гострокінечною ручкою («хвостиком») – використовують при розділі на зони, при накручуванні волосся на бігуді та коклюшки, при начісуванні волосся, при моделюванні зачіски (різні модифікації); гребінці зі звичайною ручкою – використовують при фарбуванні волосся, при розчісуванні волосся.
Щітки бувають: - односторонні; - двосторонні; круглі. За призначенням щітки поділяються на: Пласкі для розчісування волосся та масажу голови; Круглі «брашинг» для укладання волосся феном, формування локонів; Пласкі каркасні «бомбаж» для укладання волосся феном; Щітки-шари для укладання феном довгого волосся.
Прямі ножиці бувають: з гострими і тупими кінцями; з хвостиком у кільці і без нього; з обмежувачем або без нього; з мікронасічкою або без неї; з алмазним напиленням або без нього; різні форми ручок (симетричні, зміщенні або напівзміщені); можуть відрізнятися довжиною полотна. Основне призначення ножиць – стрижка волосся голови, вусів і бороди. Для інших цілей їх використовувати не можна. Середня довжина перукарських ножиць 170-180 мм.
Зубчасті ножиці відрізняються: висотою зубця; формою зубця; одні мають зубці на двох полотнах, а другі тільки на одному. Філірувальні ножиці застосовують для проріджування волосся, надання об’єму рідкому волоссю, пом’якшення контуру.
Небезпечні бритви застосовують тільки для стрижки, філірування волосся. Гоління небезпечними бритвами відповідно до санітарно-гігієнічних вимог не здійснюється. Безпечні бритви мають змінне лезо. Звичайні безпечні бритви з відкритим лезом застосовують для стрижки та підбривання пушкового волосся. Філірувальними безпечними бритвами, філірувальними ножами із зубчатими насадками працюють при стрижці та філіруванні волосся. У комплект до філірувального ножа входять насадки для різних технік стрижки.
Електричні машинки Провідні Безпровідні Будова електромашинки: 1.Вилка 2.Шнур 3.Робочій корпус 4.Ручка з вимикачем, мотор, знаходяться у корпусі 5. Ричаг для зміни положень ножів. Насадки: 3мм 6мм 9мм 12мм 16мм 20мм 25мм Види машинок Вібраційні, Роторні, Акумуляторні.
Бігуді: з прижимною планкою; без прижимною планки; з зазубинами на кінцях; із шпилькою. Коклюшки: прості видозмінені
Клімазони – це пристрій, який застосовується для прискорення будьяких завивок, фарбування, або лікування волосся. Апарат прискорює вплив дії будь яких робіт. Цей пристрій прискорює роботу безпосередньо по укладанню волосся. Майже всі комплектуються спеціальною хромованою стійкою, яка регулюється на будь яку довжину. Закріплюється за допомогою кріплення. Сушуар – це пристрій, який застосовують для сушіння волосся, а також для будь яких видів сушіння накрутки на бігуді. Сушуари бувають пересувні і не пересувні.
Пароапарати різної конструкції розраховані на додаткову обробку волосся парою при лікуванні, фарбуванні та завивці волосся. Іфрагрілки – спеціальні ковпаки з електронними пристроями, які створюють інфрачервоне випромінювання і сприяють пом’якшенню обробки волосся та шкіри, стимуляції хімічних процесів.
Перукар повинен дотримуватись правил внутрішнього розпорядку. Не використовувати сурагатні вставки замість угорілих пробок. Бритви і ножиці тримати у футлярах. Не сушити білизну на стаціонарних та поблизу печі. При виявленні будь яких несправностей робота мусить бути припинене до усунення несправностей. Самостійно не розбирати і не ремонтувати електроустаткування не використовувати для чинення електроапаратури, що має нагрівальний елемент, що має спирт, або засоби що мають спирт. При користуванні різальним інструментом зберігати його у спеціальних футлярах, не передавати інструмент різальний у відкритому вигляді, не зберігати такий інструмент у кишені, не залишати у відкритому вигляді на туалетних столиках. Не закривати папером електролампи та штепсельні розетки.
Вимикати навіть на коротку відсутність на робочому місті індивідуальне освітлення і нагрівальні прилади. Відключати від електромережі робоче устаткування та ручний електроінструмент. Електроапаратура та електроінструмент повинні бути у справному стані, безпечні в роботі. Мати захист при випадковому дотиканні до струмоносних елементів. Всі електронагрівальні прилади мають бути обладнані вогнетривкими підставками.
Схожі презентації
Категорії