X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Форми сучасної книжкової виставки

Завантажити презентацію

Форми сучасної книжкової виставки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: Бібліотекар ЗОШ №1 Крамаренко Лариса Василівна м. Вільнянськ ФОРМИ СУЧАСНОЇ КНИЖКОВОЇ ВИСТАВКИ

Слайд 2

СУЧАСНА МОДЕЛЬ ВИСТАВКИ

Слайд 3

виставка - подорож Виставка – застереження Виставка -знайомство Виставка – презентація Виставка – реквієм Краєзнавча виставка Виставка – акція Виставка – порада Виставка – вікторина Виставка одного портрета - тематична виставка – екскурсії виставка – вернісаж виставка – досьє виставка – питання віртуально електронні – виставки мультімедійні виставки

Слайд 4

Слайд 5

  Книжкова виставка – це своєрідна візитна картка кожної бібліотеки, за якою оцінюють і якість фонду, і  стиль її роботи. Книжкові виставки, як напрямок бібліотечно-інформаційної діяльності,  з’явились ще в середині ХІХ століття. Сьогодні це настільки обов’язкова форма популяризації літератури до якоїсь певної дати чи події в суспільстві, що книжкові виставки сприймаються просто як частина  бібліотечного інтер’єру. Та в наш час є ряд обставин, які примушують по новому дивитись на організацію та використання книжкових експозицій. Це пов’язано з великою кількістю нової літератури, зайнятістю сьогоднішніх читачів, з пониженою увагою дітей до читання, з більш утилітарним підходом деяких читачів до вибору книг. Саме сьогодні створюється нова модель публічної бібліотеки, де особлива роль надається організації бібліотечного простору. Ведучи пошук інноваційних форм роботи з книгою, треба брати до уваги , що 80% інформації дитина сприймає за допомогою зору. Тому нетрадиційно розставлені  стелажі, тематичні полиці, яскрав, цікаві, актуальні виставкові композиції відіграють важливу роль в популяризації книги і читання. Сучасна книжкова виставка повинна бути – комфортна, доступна, актуальна, наочна, цікава та естетично оформлена.

Слайд 6

ВИСТАВКА - ПОДОРОЖ «У МІСТІ ЧИТАЙЛИКІВ» Привертає увагу  учнів 1-4 класів “. Дитячий потяг, на якому оформлена назва виставки, курсує станціями-розділами.

Слайд 7

ЮНІ ДРУЗІ! ПЕРЕД ВАМИ НЕЗВІДАНИЙ СВІТ. А ТАК ХОЧЕТЬСЯ ЙОГО ПІЗНАТИ. ТОЖ, ВИРУШАЙТЕ У КНИЖКОВУ ПОДОРОЖ НАШИМ НЕЗВИЧНИМ ПОТЯГОМ МИ ЗУПИНЯЄМОСЬ НА СТАНЦІЯХ, ДЕ ВИ ЗНАЙДЕТЕ ВІДПОВІДІ НА РІЗНОМАНІТНІ ЗАПИТАНЯ. І ТІЛЬКИ ТОДІ ПОТЯГ ВИРУШИТЬ ДАЛІ. А НА КІНЦЕВІЙ ЗУПИНЦІ ВАС ОЧІКУЄ НЕСПОДІВАНА ЗУСТРІЧ – КНИЖКОВИЙ СЮРПРИЗ.

Слайд 8

ЦЯ ВИСТАВКА ДОПОМОЖЕ ВАМ ПІЗНАТИ ЧАРІВНИЙ ТА ДИВОВИЖНИЙ СВІТ КАЗКИ. КРОКУЮЧИ КАЗКОВИМИ СХОДИНКАМИ, ВИ ЗУСТРІНЕТЕ ВІДОМИХ УЛЮБЛЕНИХ ГЕРОЇВ, ПОРИНЕТЕ З НИМИ У СВІТ ЇХНІХ ПРИГОД. ВОНИ НАВЧАТЬ ВАС РОЗПІЗНАВАТИ ДОБРО І ЗЛО. ОТЖЕ, ЧИТАЙТЕ, ЛЮБІТЬ КАЗКИ, ПРИСЛУХАЙТЕСЬ ДО ЇХНЬОЇ МУДРОСТІ!!! «ДЕСЯТЬ СХОДИНОК ДО КАЗКИ»

Слайд 9

Слайд 10

ХОЧЕШ КАЗКУ ПОЧИТАТИ – АЛФАВІТ ПОВИНЕН ЗНАТИ.   НАЩО МАМІ ДОКУЧАТИ? МОЖЕШ САМ ВСЕ ПРОЧИТАТИ. ВІТАЄ ПОВІСТЬ – КАЗКА, ТОМУ ЧИТАЙ ЇЇ БУДЬ ЛАСКА!   В РІЗНИХ КРАЇНАХ КАЗКИ ПИШУТЬ ВАМ – ПІДБЕРИ НАЙЦІКАВІШУ САМ.

Слайд 11

ТИ ТВАРИНОК ПОЛЮБЛЯЙ І КАЗКИ ПРО НИХ ЧИТАЙ.   В ЧАРІВНУ КАЗКУ ЗАВІТАЙ. ЧАРІВНУ СКРИНЬКУ ВІДКРИВАЙ.  

Слайд 12

«ГАРЯЧА ДЕСЯТКА»

Слайд 13

Для визначення рейтингу найпопулярніших книг серед читачів молодшого шкільного віку була розроблена анкета “Книга місяця”. За її результатами була організована виставка-рейтинг “Гаряча десятка”.

Слайд 14

Я ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ (ВИСТАВКА - ПИТАННЯ)

Слайд 15

Для оформлення такої виставки необхідно провести попередню роботу по збиранню цікавих запитань, по їх систематизації. Потім підібрати книги періодичні видання, в яких читачі знайдуть відповіді на свої питання. На виставці необхідно Розмістити текст запитання, а поряд – книги, в яких містяться відповіді на нього.

Слайд 16

«БЕЗ ЗДОРОВ’Я НЕ МОЖЛИВЕ ЩАСТЯ» Д. БОКАЧЧО

Слайд 17

БЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВ’Я, АДЖЕ БЕЗ НЬОГО ДОВКІЛЛЯ ПОТЬМЯНІЄ. І ЗА ПОВСЯКДЕННИМ КЛОПОТОМ, МОЖЛИВО, НЕ ПОВСЯКЧАС УСВІДОМЛЮЄТЬСЯ ЦІННІСТЬ ЗДОРОВ’Я, ЯКЕ МАЄМО І ЯКЕ МУСИМО БЕРЕГТИ.

Слайд 18

«РОЗУМНА ОБЕРЕЖНІСТЬ – ЗАПОРУКА БЕЗПЕКИ» ВИСТАВКА - ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Слайд 19

ДО КРАЇНИ ЧИСТОТИ І ПОРЯДКУ» Всі Чуковського читали? І мене давно пізнали. Я – великий Умивальник Знаменитий Мойдодір, Умивальників начальник І мочалок командир.

Слайд 20

«ПОРАДИ МУДРОЇ СОВИ» Я МУДРА СОВА. ДАМ ВАМ ПОРАДИ, ЯК СЕБЕ ВЕСТИ У НЕЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ. БУВАЮТЬ ВИПАДКИ, КОЛИ ВИ, ДІТИ ЗАЛИШАЄТЕСЬ НАОДИНЦІ ВДОМА. ТОЖ СЛУХАЙТЕ МЕНЕ.

Слайд 21

«НЕ ПОРУШУЙТЕ НАШІ ПРАВА» ВИСТАВКА - ПРОТЕСТ

Слайд 22

ДРУЖЕ! А ЧИ ЗНАЄШ ТИ, ЩО У ТЕБЕ Є ПРАВА? ДОРОСЛІ ЗАПИСАЛИ ЇХ У СПЕЦІАЛЬНОМУ ДОКУМЕНТІ – КОНВЕНЦІЇ ПРО ПРАВА ДИТИНИ.

Слайд 23

ЩОБ ВІДСТОЮВАТИ СВОЇ ПРАВА, ТОБІ СЛІД ЇХ ЗНАТИ. СПОДІВАЄМОСЬ ЩО СПРАВЕДЛИВЕ КУРЧАТКО ДОПОМОЖЕ ТОБІ У ЦЬОМУ І ПРОВЕДЕ ТЕБЕ СТАРІНКАМИ КНИЖОК, У ЯКИХ Є ПОРУШЕННЯ ПРАВ МАЛЕНЬКИХ ГЕРОЇВ І РОЗПОВІСТЬ, ЯКІ САМЕ ПРАВА ПОРУШЕНО.

Слайд 24

Виставка – одного портрета Тарас Григорович Шевченко Тарас Шевченко, автопортрет 1840-1841рр. При народженні: Тарас Григорович Шевченко[1] Дата народження: 25 лютого (9березня) 1814 Місце народження: село Моринці, Київськагубернія (нині Черкаськаобласть,Україна) Дата смерті: 26 лютого (10березня) 1861(47 років) Місце смерті: м. Петербург (нині Санкт-Петербург, РосійськаФедерація) Мова творів: українська, російська Рід діяльності: художник (живописець, гравер),поет,прозаїк, драматург,громадськийдіяч Роки активності: 1826–1861 Magnum opus: «Кобзар» Твори насайтіUkrcenter.com

Слайд 25

Т. Г. Шевченко (ТЕМАТИЧНА ВИСТАВКА) «Він був сином мужика І став володарем і царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим».

Слайд 26

Виставка - реквієм Це був час нашої великої ПЕРЕМОГИ, що означала кінець і війни, і гітлерівського фашизму. ВІЙНА, НАРОД, ПЕРЕМОГА Війна. Народ, Перемога... Ці три слова ємко й точно виражають суть суворого й героїчного часу, датованого в історії нашої країни 1941-1945 р. Це був час ВІЙНИ. Це був час найбільшої напруги сил НАРОДУ, що відбивав саму люту агресію в історії людства - агресію гітлерівського фашизму.

Слайд 27

«БУТИ СПРАВЖНЬОЮ ЛЕДІ - ЦЕ МОДНО» ЮНІ ЛЕДІ! ЦЯ ВИСТАВКА – ПОРАДА ДЛЯ ВАС. ЯКЩО ВИ ПРАГНЕТЕ СТАТИ СПРАВЖНІМИ ЛЕДІ, ГОСПОДИНЯМИ, ОВОЛОДІТИ ГАРНИМИ МАНЕРАМИ, РОЗКРИТИ ТАЄМНИЦІ КРАСИ, МАТИ РІЗНОБІЧНІ ІНТЕРЕСИ, ТО КНИГИ ПРЕДСТАВЛЕНІ НА ВИСТАЦІ ДОПОМОЖУТЬ ВАМ В ЦЬОМУ

Слайд 28

«УКРАЇНСЬКА МОВА: ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ» (КНИЖКОВО – ІЛЮСТРОТИВНА ВИСТАВКА) « НАЙБІЛЬШЕ Й НАЙДОРОЖЧЕ ДОБРО В КОЖНОГО НАРОДУ – ЦЕ ЙОГО МОВА, ТА ЖИВА СХОВАНКА ЛЮДСЬКОГО ДУХУ, ЙОГО БАГАТА СКАРБНИЦЯ, В ЯКУ НАРОД СКЛАДАЄ І СВОЄ ДАВНЄ ЖИТТЯ, І СВОЇ СПОДІВАНКИ, РОЗУМ, ДОСВІД, ПОЧУТТЯ » ПАНАС МИРНИЙ

Слайд 29

1 БЕРЕЗНЯ «ДЕНЬ ПРАВОСЛАВНОЇ КНИГИ» (ВИСТАВКА – КАЛЕНДАР)

Слайд 30

«БУТИ РОЗУМНИМ – ЦЕ КРУТО» ВИСТАВКА – БЕНЕФІС (ВИСТАВКА ОДНОГО ЖУРНАЛУ ) Юні друзі! Знайомтесь! З журналом «Професор Крейд». Це щомісячний пізнавально-розважальний журнал для дітей 6-10 років. Герої журналу Мензурка, кіт Смик та миша Шило разом з професором Крейдом знайомлять вас, юні читачі, із тваринним та рослинним світом, географією, історією, фізичними явищами, космосом, народо-  та українознавством тощо. Кожен номер журналу складається з ігор, конкурсів. Також містить казки, жарти, загадки, тести. Читаючи цей журнал, ви зрозумієте, що бути розумними – круто! 

Слайд 31

“Подорожуємо разом з казковими героями”   (ВИСТАВКА – ВІКТОРИНА) Вірні друзі книг! Пропонуємо вам відповісти на питання книжкової виставки-вікторини “Подорожуємо разом з казковими героями”. Літературні герої  цих цікавих книжок чекають вас у бібліотеці. Отож, запитання вікторини: ► Як пересувався Стійкий олов’яний солдатик? ► На чому мандрували білим світом Муфта, Півчеревичок і  Мохова Борода? ► Яким чином прилетіли до Індії Волька і дідок Хоттабич? ► Який вид транспорту використовував Незнайко? ► На чому прибула на гору Блоксбер маленька Баба Яга? ► На чому вперше відправилась Еллі у казкову країну? ► Як потрапив у ворожий табір барон Мюнхаузен? ► Який вид транспорту використав у своїй мандрівці Нільс?

Слайд 32

А.Барто “Іграшки”. (ВИСТАВКА ОДНІЄЇ КНИГИ) Кожна сторінка книги розкрита за допомогою іграшок, які розміщуються на великих яскравих кубиках. Ця незвичайна колоритна виставка привертала особливу увагу дошкільнят. Адже іграшка – незмінний атрибут дитинства.

Слайд 33

“Пригоди Гар-Бу-Зини книга подільської письменниці Н.Качеровської ” (Виставка-презентація) . Головні герої Гар, Бу і Зина познайомили молодших читачів бібліотеки зі світом овочів, який був різноманітно представлений на виставці у вигляді справжнього городу біля української хатинки. На імпровізованому овочевому подіумі дефілірували різні сорти помідорів, огірків, квасолі, гарбузів, картоплі тощо. Всі сторінки книги   Н.Качеровської “Пригоди “Гар-Бу-Зини” були розкриті відповідно виставленим овочам.

Слайд 34

“Ювілейна планета”. КНИЖКОВА ВИСТАВКА ПИСЬМЕННИКІВ, ТА КНИГ - ЮВІЛЯРІВ Любі друзі! Перед вами – безліч художніх книг. Їх автори – відомі українські та зарубіжні письменники. Саме цього року ми відзначаємо ювілейні річниці від дня їх народження. Тож читайте і захоплюйтесь їхніми творами!

Слайд 35

«КРАЇНА ВЕСЕЛКОВА» (ЮВІЛЕЙНИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ ФУРШЕТ) Який  представляє сім книжкових барв: “Шевченкіана”, “Українська мова – диво калинове”,    “Дума    сивих    віків”,     “Фольклорна     веселка”, “Скарбниця   української  і   світової    класики”,    “Диво-казки”, “Мистецькі барви “Веселки”. А об’єднала всі барви дівчинка в українському вбранні – Веселочка.  

Слайд 36

  «Кіно в твердій обкладинці»  (Віртуальна книжна виставка)  В нашій бібліотеці є багато книжок, на основі яких були зняті художні фільми або були створені мультфільми. А ці фільми увійшли в золотий фонд нашого кінематографу, а деякі, такі як «Ежик в тумане» визнані кращими в світі.  Книжки, які стали основою цих фільмів, також є золотим фондом і окрасою нашої бібліотеки.  Презентуємо вам книжки, по яким зняті художні фільми.  1. Булычев Кир. Девочка с Земли/Булычев К., - М.:Самовар, 2006. – 190 с.  Це захоплююча розповідь для дітей середнього шкільного віку про внеземні подорожі Аліси Селезньової та її друзів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне