Релігійне становіще в україні
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Релігія (від лат. religio – зв'язок) - віра, особлива система світогляду та світосприйняття, набір культурних, духовних та моральних цінностей, що обумовлюють поведінку людини
Згідно з багатьма опитуваннями, більшість вірян України відносить себе до православних, причому від третини до половини з них визнає себе вірними УПЦ-КП(Українська Православна Церква), яка посідає тим самим перше місце серед українських церков за чисельністю віруючих.
Перші історичні свідчення про християнство в Київській Русі відносяться до IX ст. В 988 р. християнство було впроваджено як державна релігія князем Володимиром.
Традиційно найвпливовішою конфесією на Україні є православ'я. Православ’я українське – християнське віровчення та культ, організація церковного життя, яке увібрало в себе особливості національної ментальності, релігійні традиції українського етносу та є символами української духовності.
Наступницею “київського Володимирського християнства”, за словами кардинала Любомира Гусара, є і греко-католицька церква. Своїми коріннями вона досягає доволі складного для України кінця XVI століття, коли Українська православна церква стояла перед архіскладною дилемою; чи вести невірну боротьбу за власне існування в будь-якій формі в оточенні Римської католицької церкви, байдуже спостерігаючи за активним процесом колонізації українського народу.
Широко представлені на Україні і церкви протестантського напрямку - третьої течії християнства, які виникли в епоху Реформації. Особливістю класичної реформації на Україні було те, що вона мала в більшості своїй просвітницький характер, оскільки її соціальну базу складали шляхтичі, які отримали освіту в західноєвропейських університетах. Принципово новий етап розвитку протестантизму почався в роки незалежності України, коли було створено умови для нормального функціонування Різних віровчень. Протягом 90-х років ХХ століття протестантські общини зросли в 2,4 рази. Сьогодні церкви протестантського напрямку є одними з наймасовіших серед аналогічних напрямків в державах СНД.
Більшою частиною християнською країною, в ній також багато представників інших світовий релігій, етнонаціональних релігій та неорелігій. Одна зі складових конфесійної картини України – іслам. Його носіями є кримські татари, представники кавказько-іберійської язичної групи, невеликі діаспорні групи інших тюркоязичних народів та деякі етнічні українці, росіяни. Загальна кількість мусульман на Україні складає від 1,2 до 2 млн. осіб, та це усупереч його десятирічного існування. В більшості своїй вони сповідають сунізм ханіфіцького народу.
Іудаїзм. Перші іудеї на території нашої держави ще в І сторіччі н.е. (Крим). Однак лише в роки незалежності держави вони отримали всі умови для своєї діяльності. На 1 січня 2001 р. на Україні було 249 зареєстрованих іудейських організацій у зрівнянні з 42 в 1992 р. вони належать до таких об’єднань: Об’єднання хасидів Хабад Любавич іудейськиї релігійних організацій.
Схожі презентації
Категорії