Мухамед і виникнення ісламу
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У V-VIcт. Серед населення Аравії спостерігається прагнення подолати племінну роздробленість і створити єдину арабську державу. Воно знайшло своє вираження в проповіді поклоніння одному Богу. У різних районах Аравії з’являтися проповідники однієї віри.
У Мецці таким проповідником став Мухаммед, який тут народився в сім’ї курейшитів близько 570р. Його батьки займалися торгівлею, але рано померли. Сироту взяли на виховання родичі. Проте вже підлітком Мухаммед сам заробляв на себе як погонич верблюдів. Можливо, він ходив із караванами до Сирії та плавав на торгових кораблях Червоним морем.
Із молодих літ Мухаммед був схильний до релігійних роздумів. Він полюбляв усамітнюватися, молився і притримувався посту, розмірковуючи над сенсом життя. В одну зтаких, наповнених роздумами, ночей 610р. Перед Мухаммедом постав Архангел Джебраїл (у християн – архангел Гавриїл) і повідомив, що Бог (Аллах) обрав його своїм Пророком (посланцем). Сумніваючись у істинності свого призначення, Мухаммед вирішив усе розповісти Хадіджі. Мудра жінка розвіяла його сумніви і разом зі своїм двоюрідним братом Варакою першими увірували в божественну сутність Мухаммеда. Саме Варака, нібито, вимовив слова: “Немає Бога, крім Аллаха, і Мухаммед – Пророк його”.
Сміливі проповіді Мухаммеда та його заклики прийняти нову віру викликали невдоволення знаті, яка отримувала чималі гроші від паломництва в Каабі. Ситуація була настільки напруженою і небезпечною, що 622р. Мухаммедові з родиною та одновірцями довелося тікати з Мекки в сусіднє торгове місто Ясриб.
У Ясрибі Мухаммед проповідував дуже успішно. Жителі Ясриба вирішили дати своєму місту нову назву – Медина (місто Пророка). Саме тут Мухаммед відкрив перший мусульманський храм – мечеть, запровадив порядок мусульманського богослужіння. Згодом він став правителем Медини і почав війну з Меккою.
У 630 р. Мухаммед підійшов із військом під стіни Мекки і, не зустрівши опору, вступив у місто переможцем. Він сім разів обійшов Каабу, двічі поклонився і наказав викинути ідолів усіх божків, які прикрашали храм. Із того часу Кааба стала святилищем мусульман. Іслам Переміг.
У 630 р. Мухаммед підійшов із військом під стіни Мекки і, не зустрівши опору, вступив у місто переможцем. Він сім разів обійшов Каабу, двічі поклонився і наказав викинути ідолів усіх божків, які прикрашали храм. Із того часу Кааба стала святилищем мусульман. Іслам Переміг. Із підкоренням Мекки Мухаммед став утверджувати нову віру в усій Аравії. Це поклало початок об’єднанню аравійських міст і кочових племен у єдину державу. Але 632 р. Мухаммед занедужав і пішов із життя. Його могила в Медині, поряд із Каабою, стала другою великою святинею мусульман і місцем поломництва.
Невдовзі після смерті Мухаммеда його учні та однодумці по пам’яті записали пророцтва й одкровення свого вчителя. Ці записи стали основою священо книги мусульман – Корану (від араб.”ал-куран” – читання вголос напам’ять). Він поділяється на окремі частини – сури. Доповненням до Корану є Суна – збірник висловлювань Мухаммеда.
Нова релігія Мухаммеда приписувала кожному мусульманимові дотримувати п’яти правил: 1) Вірити в єдиного Аллаха; 2) П’ять разів на день проказувати молитву (намаз), повернувшись обличчям до Мекки; 3) Тримати місяць посту (радаман), під час якого не можна їсти, поки не зайде; 4) Творити милостиню і сплачувати спеціальний податок на користь бідних; 5) Хоч раз у життя здійснити паломництво в Мекку (хадж) на батьківщину Пророка. Згідно з Кораном, правовірним не дозволяється їсти свинину, грати в азартні ігри, жінки мають закривати обличчя.
Схожі презентації
Категорії