X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Темперамент і його види

Завантажити презентацію

Темперамент і його види

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Темперамент і його види

Слайд 2

Темперамент - це індивідуальні особливості людини, що визначають динаміку його психічної діяльності й поводження.

Слайд 3

Класифікація типів вищої нервової діяльності

Слайд 4

Флегматики Характеризуються звичайно порівняно низьким рівнем активності поводження й труднощами перемикань, повільністю й спокоєм дій, міміки й мовлення, рівністю, сталістю й глибиною почуттів і настроїв. Представник цього типу повільний, спокійний, неквапливий. У діяльності проявляє обґрунтованість, продуманість, завзятість. Схильний до порядку, не любить змін у чому б те не було. Як правило, доводить почату справу до кінця. У відносинах з людьми флегматик завжди рівний, спокійний, у міру товариський, настрій у нього стійке. Спокій людини флегматичного темпераменту проявляється й у відношенні його до подій й явищ життя( флегматика нелегко вивести із себе й зачепити емоційно, він ухиляється від сварок, його не виводять із рівноваги неприємності й невдачі).

Слайд 5

Вони були флегматиками І.А. Крилов М.І. Кутузов Ісаак Ньютон

Слайд 6

Сангвіники Характерні досить висока нервово-психічна активність, розмаїтість і багатство міміки рухів, емоційність, вразливість і лабільність. Разом з тим емоційні переживання сангвініка як правило, неглибокі, а його рухливість при негативних виховних впливах приводить до відсутності належної зосередженості, до поспішності, а іноді й поверховості. Представник цього типу - живий, допитливий, рухливий (але без різких, рвучких рухів) людини. Як правило, веселий і життєрадісний. Емоційно нестійкий, легко піддається почуттям, але вони в нього звичайно не сильні й не глибокі. Швидко забуває образи, порівняно легко переживає невдачі. Дуже схильний до колективу, легко встановлює контакти, товариський, доброзичливий, привітний, швидко сходиться з людьми, легко налагоджує гарні стосунки.

Слайд 7

Вони були сангвіниками О.І. Герцен Пьєр Бомарше Наполеон Бонапарт

Слайд 8

Холерики Характерний високий рівень нервово-психічної активності й енергії дій, різкість і стрімкість рухів, а також сила, імпульсивність й яскрава виразність емоційних переживань. Представники цього типу відрізняються швидкістю (іноді пропасною швидкістю) рухів і дій, поривчастістю, збудливістю. Психічні процеси протікають у них швидко, інтенсивно. Неврівноваженість, властива холерикові, яскраво позначається в його діяльності( він із захопленням і навіть пристрастю береться до роботи, проявляє ініціативу, працює з підйомом. Але запас нервової енергії в нього може швидко виснажитися в процесі роботи, особливо коли робота одноманітна й вимагає посидючості й терпіння, і тоді може наступити охолодження, підйом і наснага зникають, настрій різко падає.

Слайд 9

Вони були холериками Петро I І.П. Павлов О.В. Суворов Д.І. Мєндєлєєв О.С. Пушкін

Слайд 10

Меланхоліки Малий рівень нервово-психічної активності, стриманість і приглушеність моторики й мовлення, значна емоційна реактивність, глибина й стійкість почуттів при слабкому зовнішнім їхньому вираженні. На ґрунті цих особливостей при недоліку відповідних виховних впливів у меланхоліка можуть розвитися підвищена до хворобливості емоційна ранимість, замкнутість і відчуженість, схильність до важких внутрішніх переживань таких життєвих обставин, які зовсім цього не заслуговують. У представників цього темпераменту психічні процеси протікають уповільнено, люди із працею реагують на сильні подразники; тривала й сильна напруга викликає в них уповільнену діяльність, а за тим і припинення її. Вони швидко стомлюються. Але у звичній і спокійній обстановці люди з таким темпераментом почувають себе спокійно й працюють продуктивно.

Слайд 11

Вони були меланхоліками М.Ю. Лермонтов М.В. Гоголь Олександр Блок П.І. Чайковський

Слайд 12

Висновок Ще раз підкреслимо, що залежно від умов формування особистості кожен тип темпераменту може характеризуватися комплексом як позитивних, так і негативних психологічних рис: «кращих» або «гірших». Тільки позитивних, або тільки негативних темпераментів не існує.

Слайд 13

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія