X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Стани

Завантажити презентацію

Стани

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок 18 ПСИХІЧНІ СТАНИ

Слайд 2

План Агресивність. Стрес. Переляк. Байдужість. Доброзичливість. Альтернативи гніву, стресу, соціальному страху.

Слайд 3

Слайд 4

Агресія Агре сія - це фізична або словесна поведінка людини, спрямована на пошкодження або зруйнування. У випадку, якщо агресія виявляється в найбільш екстремальній і соціально неприпустимій формі, вона переростає у насильство.

Слайд 5

Агресія є одним із захисних механізмів людини, за допомогою якого вона намагається якось скинути негативні емоції і пристосуватися до навколишніх умов. Але, цей шлях не є найоптимальнішим, і тому, мабуть, слід знаходити інші шляхи виходу з складних життєвих ситуацій.

Слайд 6

Агресивність Агресивність – це риса характеру,що виражається у ворожому ставленні людини до інших людей, до тварин, до навколишнього світу. Агресивними називаються такі дії і таке ставлення людини, яке, будучи ворожим, у той же час не викликається будь-якими об'єктивними причинами, не може бути виправдане обставинами,що склалися, або міркуваннями морального або юридичного характеру, зокрема – необхідністю самооборони або захисту інших людей.

Слайд 7

Стрес Стрес (від англ. Stress - тиск, натиск; гніт; навантаження; напруга) - загальна реакція організму на вплив (фізичний або психологічний), що порушує його відповідний стан нервової системи організму (або організму в цілому)

Слайд 8

Стрес У медицині, фізіології, психології виділяють позитивну (еустресс) і негативну (дистрес) форми стресу. За характером впливу виділяють нервово-психічний, тепловий або холодовий, світловий, антропогенний та інші стреси. Яким би не був стрес, «хорошим» або «поганим», емоційним або фізичним (або тим і іншим одночасно), вплив його на організм має загальні неспецифічні риси.

Слайд 9

Байдужість Байдужість - це нейтральне, але по суті негативне почуття, коли людина не звертає уваги на те, що відбувається навколо загалом, або ж лише на певні речі.

Слайд 10

Байдужість Байдужість породжує негаразди у відносинах між друзями, неблагополуччя в родині, конфлікти в суспільстві та призводить до загальної байдужості. Польський письменник Бруно Ясенський казав: "Не бійся ворогів - у гіршому випадку вони можуть вбити. Не бійся друзів - у гіршому випадку вони можуть зрадити. Бійся байдужих - вони і не вб'ють, і не зрадять, але тільки з їхньої мовчазної згоди існують на землі зрада і вбивство."

Слайд 11

Переляк Переляк – раптовий сильний страх. Один із видів афективно-шокових психозів (апатія, ступор, моторне збудження)

Слайд 12

Симптомами переляку у людей можуть бути порушений сон, поганий апетит, загальне погіршення самопочуття. Симптоми переляку у людей можуть проявлятися підвищеною нервової збудливістю, невмотивованим плачем, розладами мови, заїканням.

Слайд 13

Доброзичливість Доброзичливість - ставлення до людини, орієнтоване на сприяння її благу, на здійснення добра. Суб'єктивно доброзичливість проявляється в прихильності, симпатії, співчутті, благодіянні.

Слайд 14

Робота в групах Завдання : Продумати і записати на ватманах І група – Альтернативи стресу ІІ група – Альтернативи соціальному страху ІІІ група – Альтернативи гніву

Слайд 15

Презентація роботи груп: Виступ доповідача. Доповнення учнів з інших груп Узагальнення напрацьованого матеріалу у вигляді пам’ятки.

Слайд 16

Питання для самоконтролю Агресивність. Стрес. Переляк. Байдужість. Доброзичливість. Які є альтернативи гніву, стресу, соціальному страху?

Слайд 17

Рекомендована література Оржеховська В.М., Хілько Т.В., Кириленко С.В., Посібник з самовиховання. – К.: ІЗМН, 1996. Загальна психологія: Навч. посібник О. Скрипченко, Л. Долинська та ін. – К.: “А.П.Н.”, 1999. Ільїна Н.М. Загальна психологія в екзаменаційних питаннях і відповідях: навчальний посібник / Н.М.Ільїна.- Суми : ВТД “Університетська книга”, 2009. Тернопільська В.І. Психологія для старшокласників (від самопізнання до соціальної відповідальності): Навчальний посібник / За ред. проф. М.В. Левківського. – К.: Центр навчальної літератури, 2004.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Психологія