X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОНЯТТЯ ПРО СТРЕС

Завантажити презентацію

ПОНЯТТЯ ПРО СТРЕС

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОНЯТТЯ ПРО СТРЕС РОЗРОБИВ ВЧИТЕЛЬ З ОСНОВ ЗДОРОВ`Я ЗОШ № 1 ОЛЕКСЕНКО НАТАЛЯ ІВАНІВНА

Слайд 2

Г. Сельє “ Ми не повинні й не можемо уникати стресу. Але ми можемо використовувати його та насолоджуватися ним, якщо краще пізнаємо його механізми та виробимо відповідне ставлення до життя. ”

Слайд 3

ЩО ТАКЕ СТРЕС? Стрес - стан психiчної напруги, що виникає в процесi дiяльностi в найбiльш складних i важких умовах

Слайд 4

Історія терміну Вперше термін "стрес" у фізіологію і психологію ввів Уолтер Кеннон ( англ. Walter Cannon) в своїх класичних роботах по універсальної реакції "боротися або бігти" (англ. fight-or-flight response). Знаменитий дослідник стресу канадський фізіолог Ганс Сельє в 1936 опублікував свою першу роботу по загальному адаптаційному синдрому, але тривалий час уникав вживання терміну "стрес", оскільки той використовувався в чому для позначення «нервово-психічного" напруги (синдром "боротися або бігти"). Тільки в 1946 році Сельє почав систематично використовувати термін "стрес" для загального адаптаційного напруги.

Слайд 5

Три стадiї стресу : Стадiя тривоги. Це стадiя, що виникає з появою подразника, що викликає стрес. Наявнiсть такого подразника викликає ряд фiзiологiчних змiн: у людини учащається подих, трохи пiднiмасться тиск, пiдвищується пульс. Змiнюються i психiчнi функцiї: пiдсилюється порушення, вся увага концентрується на подразнику, виявляється пiдвищений особистiсний контроль ситуацiї.Усе разом покликано мобiлiзувати захиснi можливостi органiзму i механiзми саморегуляцiї на захист вiд стресу. Якщо цiєї дiї досить, то тривога i хвилювання вщухають, стрес закiнчується. Бiльшiсть стресiв дозволяєься на цiй стадiї. Стадiя опору. Настає у випадку, якщо стрес фактор, що викликав, продовжує дiяти. Тодi органiзм захищається вiд стресу, витрачаючи "резервний" запас сил, з максимальним навантаженвям на всi системи органiзму. Стадiя виснаження. Якщо подразник продовжує дiяти, то вiдбувається эменшення можливостей протистояння стресовi, тому що виснажуються резерви людини. Знижується загальна опiрнiсть органiзму. Стрес "захоплює" людину i може привести його до хвороби.

Слайд 6

ЩО ТАКЕ ДИСТРЕС? Дистрес (distress – горе, нещастя) – це перенапруження пристосувальних механізмів організму, що негативно впливає на здоров`я. Негативний тип стресу, з яким організм не в силах впоратися. Він руйнує здоров'я людини і може привести до важких захворювань. Від стресу страждає імунна система. У стресовому стані люди частіше виявляються жертвами інфекції, оскільки продукція імунних клітин помітно падає в період фізичного або психічного стресу.

Слайд 7

ОЗНАКИ ДИСТЕСУ: ЧАСТИЙ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ПОРУШЕННЯ СНУ ПРИСКОРЕНЕ СЕРЦЕБИТТЯ ПРИГНІЧЕНИЙ НАСТРІЙ

Слайд 8

Як правильно боротися із стресом порада 1: Якщо ви заплуталися і ніяк не можете знайти вирішення проблеми, що давно мучить вас, то сядьте перед дзеркалом і почніть розповідати ситуацію вголос. Спочатку вам таке заняття видасться дивним, але потім звикнете і, швидше за все, «добалакаєтеся» до правильного рішення.

Слайд 9

Як правильно боротися із стресом порада 2: Якщо ви на когось дуже розсердилися, то візьміть аркуш паперу і напишіть на ньому все, що ви думаєте про цю людину, не соромлячись у висловлюваннях. Потім аркуш зімніть і закиньте абикуди або спаліть. Відразу відчуєте приплив енергії, а заразом зрозумієте, що ця особа не варта ваших нервів.

Слайд 10

Як правильно боротися із стресом порада 3, 4: Якщо вам просто потрібно розрядитися, то прийміть теплий душ, поплачте під струменем води, заспівайте улюблену пісню, покричіть, що захочеться. Щоб запобігти стресу, більше рухайтеся, займайтеся фізкультурою. Якщо є можливість, пограти у теніс, знімайте психологічну напругу, вдаряючи ракеткою по кульці. Заразом і грати навчитеся.

Слайд 11

Як правильно боротися із стресом порада 5, 6: Висипайтеся. Дуже велика активність і недостатній сон перешкоджають рівновазі вашого організму. Більше смійтеся. Знаходячись у дійсно стресовій ситуації, поставте собі питання: «Чи буде це мені здаватися важливим через 5 років?» Мабуть, стрес згасне, тому смійтеся і перестаньте хвилюватися.

Слайд 12

Як правильно боротися із стресом порада 7: Але головне - постарайтеся оцінити свою поведінку в тій або іншій ситуації. Якщо ви визнаєте власну помилку, то вибачтеся перед тим, кого образили й будьте простішим і добрішим до тих, хто вас оточує.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія