X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тіла і речовини, що оточують людину

Завантажити презентацію

Тіла і речовини, що оточують людину

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тіла і речовини, що оточують людину Все, на чому зупиниться твій погляд, є або витвором природи, або його створила людина.

Слайд 2

Тіла і речовини, що оточують людину

Слайд 3

Тіла і речовини, що оточують людину Який великий – цей прекрасний світ! Все нас чарує і дивує…

Слайд 4

Фронтальна бесіда Які науки вивчають природу? Як називається наука, що вивчає речовини? В якому агрегатному стані можуть перебувати речовини? Чи змінює свій агрегатний стан залізо? В якому агрегатному стані речовина стискується?

Слайд 5

Фронтальна бесіда Для якого агрегатного стану речовини характерна текучість? Чи має рідкий стан форму? Чи має рідкий стан об’єм? Чи має форму та об’єм газоподібний стан речовини? В якому агрегатному стані речовина займає весь об’єм?

Слайд 6

Фронтальна бесіда Що називають дифузією? Від чого залежить дифузія? Де дифузія відбувається швидше у газах чи рідинах? Чому? Чи є дифузія у рідких речовин? Приклади. Як впливає температура на дифузію?

Слайд 7

Позначити правильну відповідь: Усі речовини складаються з: А) води; Б) повітря; В) з молекул і атомів. Речовина – це: А) те, з чого складається тіло; Б) вода; В) повітря. У яких станах може перебувати речовина? А) у газоподібному; Б) у твердому; В) у твердому, рідкому, газоподібному.

Слайд 8

Перевір себе: Чи можна вважати, що об’єм газу дорівнює сумі об’ємів його молекул? В якому розсолі – гарячому чи холодному – швидше просоляться огірки? Чому в лікарні завжди відчувається запах ліків? Чому зварювання, спаювання потребує високої температури? Чому свіжі плями на одязі легше видалити, ніж давні? У повну склянку води можна обережно всипати декілька ложок цукру, і вода не виллється. Чому?

Слайд 9

Поміркуємо разом: Яка добре вам відома речовина може перебувати в трьох агрегатних станах (за звичних для нас умов)? Як ви гадаєте, яка відома вам величина помітно впливає на агрегатний стан речовини? Фізичні властивості речовин, які перебувають у різних агрегатних станах, відрізняються. Як ви гадаєте, можливо причина полягає в тому,що молекули по-різному рухаються та взаємодіють?

Слайд 10

Поміркуємо разом: З підвищенням температури швидкість руху молекул: зростає; не змінюється; зменшується. У якої речовині за кімнатної температури притягання між молекулами найсильніше? вода. водень. алюміній. Молекули льоду, води і водяної пари: не відрізняються; не дуже відрізняються; дуже відрізняються;

Слайд 11

Розмістити речовини за їх станом за звичайних умов: а) кисень; б) молоко; в) цукор; г) залізо; д) ртуть; е) повітря; є) спирт; ж) алюміній; з) азот; и) скло;і) цегла; к) бензин; л) мідь; м) дерево. Тверді тіла:_________________ Рідини :____________________ Гази:______________________

Слайд 12

Вірю, не вірю 1. Усі речовини добре розчиняються у воді. 2. При збільшенні температури розчинність речовин збільшується. 3. Вода, цукор, пісок – добре розчиняються у воді. 4. Крейда, сода питна, пісок – у воді не розчиняються. 5. Щоб швидше розчинити сіль, її треба подрібнити. 6. Щоб швидше розчинити цукор, воду треба нагріти. 7. Питна вода блакитного кольору, кисла на смак. 8. Вода дуже добре стискується. 9. Та речовина, яка розчиняється у воді називається розчинником. 10. Газоподібні речовини у воді не розчиняються.

Слайд 13

Третє зайве: (знайти зайве, пояснити чому воно зайве). 1. Срібло, повітря, мідь. 2. Чай, кров, залізо. 3. Цукор, сіль, пісок. 4. Крейда, сода питна, сіль. 5. Розчин цукру, розчин солі, газована вода. 6. Кров, молоко, ґрунт.

Слайд 14

Виправ помилки 1. Питна вода має колір, запах та смак …(не має). 2. Питна сода, цукор та сіль добре розчиняються у воді… (питна сода – не розчиняється). 3. Щоб швидше розчинився цукор, треба воду охолодити… (нагріти). 4. Добре розчиняються у воді такі речовини, як сіль, пісок, цукор, крейда…(пісок та крейда не розчиняються).

Слайд 15

Виправ помилки 5. Щоб швидше розчинити пісок, суміш піску з водою треба добре перемішати…(пісок не розчиняється у воді). 6. Речовина буде довше розчинятися у воді, якщо її подрібнити…(швидше). 7. Розчин може бути прозорим та мутним…(тільки прозорим). 8. Розчин можна назвати неоднорідною сумішшю…(однорідною). 9. Повітря, розчин цукру, газована вода – однорідні суміші…(газована вода – неоднорідна суміш). 10. Молоко, пісок з водою, оцет – неоднорідні суміші…(оцет – однорідна суміш).

Слайд 16

Закінчити речення. 1. Речовини, які розчиняються у воді називають…(розчинними). 2. Речовини, які не розчиняються у воді…(нерозчинні). 3. Вода у розчині називається…(розчинником). 4. Речовина у розчині називається…(розчиненою речовиною). 5. Компоненти суміші у розчині не видно, тому розчин є суміш…(однорідна).

Слайд 17

Закінчити речення. 6. Якщо кількість речовини у розчині мало, то розчин називають…(розбавленим). 7. Якщо речовина у воді вже не розчиняється, то розчин називають…(насиченим). 8. Щоб приготувати розчин треба відміряти…(кількість води та розчиненої речовини). 9. Воду можна відміряти за допомогою…(мірного посуду). 10. Природним концентрованим розчином є…(морська вода).

Слайд 18

Одягаймо Землю, люди, Щоб вбрання було красиве — Хай ростуть нові споруди І буяють хлібні ниви. Красень колос у цвітінні Придає снаги до праці ... Голубій же, небо синє, Усміхайся, зоре, вранці.

Слайд 19

Щоб Земля була одвічно Наймудріша в мирнім злеті І мелодії ліричні Виграваймо ж на кларнеті. Одягаймо Землю, люди, Хай вбрання її рясніше! Та й у кожного у грудях Буде серце найдобріше.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство