X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Схеми колообігу основних речовин у природі"

Завантажити презентацію

"Схеми колообігу основних речовин у природі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Схеми колообігу основних речовин у природі Зміна їх антропогенною діяльністю

Слайд 2

Зміст: Кругообіг речовин; Вуглець в природі; Кругообіг вуглецю в природі; Процеси у кругообігу вуглецю; Азот в природі; Кругообіг азоту; Кисень у природі; Кругообіг кисню; Антропогенний вплив на навколишнє середовище.

Слайд 3

 Кругообіг речовин - це повторювані процеси перетворення й переміщення речовин у природі , що мають більш -менш циклічний характер. Особливо важливу роль для життя на Землі грають кругообіги вуглецю і кисню.  Кругообіг речовин

Слайд 4

Все земне життя засноване на вуглеці. Кожна молекула живого організму побудована на основі вуглецевого скелета. Атоми вуглецю постійно мігрують з однієї частини біосфери в іншу. На прикладі круговороту вуглецю в природі можна простежити в динаміці картину життя на нашій планеті. Основні запаси вуглецю на Землі знаходяться у вигляді вуглекислого газу (СО2), який міститься в атмосфері і розчинений в Світовому океані Вуглець в природі 

Слайд 5

При диханні організмів СО2 повертається в атмосферу. Певна частина вуглецю накопичується у вигляді мертвої органіки і переходить в копалина стан. Коли настає смерть, то сапрофаги і біоредуценти двох типів розкладають і минерализуют трупи, утворюючи ланцюги живлення, наприкінці яких вуглець нерідко надходить в кругообіг у формі вуглекислоти При дыхании организмов СО2 возвращается в атмосферу. Определенная часть углерода накапливается в виде мертвой органики и переходит в ископаемое состояние. Когда наступает смерть, то сапрофаги и биоредуценты двух типов разлагают и минерализуют трупы, образуя цепи питания, в конце которых углерод нередко поступает в круговорот в форме углекислоты  Кругообіг вуглецю

Слайд 6

Процеси кругообігу вуглецю

Слайд 7

Азот в природі Азот - одне з найпоширеніших речовин у біосфері, вузької оболонці Землі, де підтримується життя. Так, майже 80% повітря, яким ми дихаємо, складається з цього елемента. Зв'язок між атомами азоту і іншими атомами досить слабка, що дозволяє живим організмам засвоювати атоми азоту. Тому зв'язування азоту - надзвичайно важлива частина життєвих процесів на нашій планеті.

Слайд 8

Кругообіг азоту Цикл азоту полягає в наступному. про головна роль полягає в тому , що він входить до складу життєво важливих структур організму - амінокислот білка , а також нуклеїнових кислот. У живих організмах міститься приблизно 3 % всього активного фонду азоту. Рослини споживають приблизно 1 % азоту ; час його кругообігу становить 100 років.Від рослин - продуцентів азотовмісні сполуки переходять до консументам , від яких після відщеплення амінів від органічних сполук азот виділяється у вигляді аміаку або сечовини , а сечовина потім також перетворюється на аміак (внаслідок гідролізу )

Слайд 9

Кисень у природі Кисень - найпоширеніший на Землі елемент, на його частку припадає близько 47,4% маси твердої земної кори. Морські та прісні води містять величезна кількість зв'язаного кисню - 88,8% (по масі), в атмосфері зміст вільного кисню складає 20,95% (за об'ємом) в повітрі масова частка кисню становить 23,12%. Елемент кисень входить до складу більш 1500 з'єднань земної кори.

Слайд 10

Кругообіг кисню Циклічний процес утворення кисню в результаті фотосинтезу рослин і споживання його в ході дихання, реакцій окислення (у тому числі спалювання палива) та інших хімічних перетворень.

Слайд 11

Проблеми народонаселення та ресурсів біосфери тісно пов'язані з реакціями навколишнього природного середовища на антропогенний вплив.

Слайд 12

Порушенню геологічного кругообігу речовин сприяли такі фактори: 1. Ерозія грунтового покриву і зростання твердого стоку в океан; 2. Переміщення величезних мас земної кори; 3. Видобування з надр чималих кількостей руд, пальних та інших копалин; 4. Перерозподіл солі в грунтах, грунтових та річкових водах під впливом зрошувального землеробства; 5. Застосування мінеральних добрив і отрутохімікатів; 6. Забруднення середовища сільськогосподарськими, промисловими і комунальними відходами; 7. Надходження в природне середовище енергетичних забруднень.

Слайд 13

Презентацію виконали: Соломко Юлія Степанова Надія

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Природознавство