X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про обертання планети Земля

Завантажити презентацію

Поняття про обертання планети Земля

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Як обертається Земля

Слайд 2

Перевір себе:

Слайд 3

Якою люди уявляли Землю колись? Як можна довести, що Земля має форму кулі? Як називається природний супутник Землі? Що таке глобус? Яке значення має глобус для людей?

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Гномон

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Повний оберт навколо Сонця Земля робить за 365 діб 5 год. 48 хв. 46 с. Цей час називається роком. Кожні чотири роки буває високосний рік. У високосному році дві останні цифри діляться на 4.

Слайд 15

Рівнодення

Слайд 16

Весняне рівнодення – 21 березня

Слайд 17

Осіннє рівнодення – 21 вересня.

Слайд 18

Древние языческие корни этого буйного и веселого праздника не только в огненном действе, но и в массовом поедании блинов, символизировавших Солнце: тем самым каждый человек как бы приобщает себя к солярной природе, часть которой он просто-таки физическим образом растворяет в себе. Во время огненных действ существовал также обычай катать зажженные колеса, которые также символизировали горящее Солнце.

Слайд 19

На Руси день осеннего солнцестояния считался праздником и всегда отмечался народными гуляниями. Для древних славян в этот день начинался Новый год или Новолетие. Наши предки знали: с этого момента осень окончательно вступала в свои права. Во время праздника славяне обращались к духам умерших предков, которых представляли в виде деревянных чурбанов. В этот день надо было задобрить своих умерших предков. А ещё на равноденствие хоронили… мух. Считалось, когда насекомое засыпает, осень окончательно прогоняет лето. С мухами хоронили всё отжившее, плохое.

Слайд 20

Скринька запитань

Слайд 21

Що таке вісь? Де вона знаходиться? Яка причина зміни дня і ночі? Що таке доба? Скільки годин триває доба? Чому на землі відбувається зміна пір року?

Слайд 22

Сонце найбільше освітлює північну півкулю. Яка пора року на території України? Сонце більше освітлює південну півкулю. Яка пора року на ній? Чому? Рік триває 365 днів. Чим це пояснюється? Як обертається земля? До чого призводить обертання Землі навколо своєї осі?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство