Поняття про цунамі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Цунамі (У перекладі з японської - «хвиля в гавані») - це довгі хвилі, що породжуються могутній вплив на всю товщу води в океані або іншому водоймищі.
Підводний землетрус, під час якого відбувається зсув (підйом чи опускання) ділянки морського дна. Зазвичай виникає від трьох до п'яти хвиль, друга або третя найсильніші.
Різкі зміни повітряного тиску або швидкі пересування аномалій атмосферного тиску можуть виклика ти метеоцунамі.
Ознаки появи цунамі: Землетрус. Епіцентр землетрусу знаходиться, як правило, в океані. На березі землетрус зазвичай набагато слабкіше, а часто його немає взагалі. У цунаміопасних регіонах є правило, що якщо відчувається землетрус, то краще піти далі від берега і при цьому забратися на пагорб, таким чином заздалегідь підготуватися до приходу хвилі.
Шкала інтенсивності цунамі 1 бал — дуже слабка. 2 — слабка. 3 — середньої сили. 4 — сильне. 5 — дуже сильне. 6 — катастрофічне цунамі.
У наслідок землетрусу було пошкоджено охолоджуючі системи багатьох Атомних реакторів у Японії. Через деякий час, величезна хвиля Цунамі захопила острів. Висота хвилі досягала 10 метрів, змиваючи усе на своєму шляху, зникла численна кількість будівель та людей.
Невдовзі біло екстрене повідомлення, про ядерну катастрофу на реакторі Фукусіма. Через деякий час виник Вибух на одному з реакторів. Увесь світ затримав подих в очікуванні найгіршого. Потужність АЄС Фукусіма майже у 3 рази більша ніж Чорнобильська АЄС.
Загальні збитки Японії від землетрусу, цунамі та вибухів, за попередніми підрахунками, дорівнюють 100 мільярдів дол..
Причина цунамі в Японії Причиною цунамі у Японії в 2011 важають сильні електромагнітні бурі на сонці, через що виник рух плит землі. А вісь землі зрушилась на 10-15 см, у результаті чого день став коротше на 0,02 секунди. Острів Японії змістився на декілька метрів. Фахівці попереджають про можливі проблеми роботи навігаційної системи.
Цунамі - дуже рідке явище у Чорному морі. За останні дві тисячі років зафіксовано тільки близько 20 аномальних випадків коливань моря, які можна віднести до прояву цунамі сейсмічної природи. В Північно – Західній частині Чорного моря цунамі практично не спостерігалося. Це пов`язано з слабкою сейсмічністю Чорноморської улоговини.
14 листопада 1854 року на Чорному морі зчинилася добре знана Балаклавська буря. Під час цієї негоди південний і південно-східний вітер, так званий гарбій, підняв високі хвилі прибою. У морському пеклі опинився англо-французький флот, який тримав осаду берегів Криму поблизу Балаклави. Стихія не залишила йому шансів врятуватися. Крім військових кораблів затонуло ще й 38 торгових суден.
Схожі презентації
Категорії