X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
наші підземні багацтва

Завантажити презентацію

наші підземні багацтва

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«НАШІ ПІДЗЕМНІ БАГАТСТВА» ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДО УРОКУ ПРИРОДОЗНАВСТВА (4 КЛАС)

Слайд 2

І день, і ніч, і в дощ, і в спеку Труджусь весь час я під землею. Коплю запаси цілий день : Алмази, золото з рудою. Що їх об’єднує?

Слайд 3

Слайд 4

Кор исні копáлини – підземні багатства, що залягають глибоко під землею. Гірські породи, які людина видобуває в природі та використовує для своїх потреб, називають корисними копалинами

Слайд 5

В Україні розвідано 20 тис. родовищ та проявів 111 видів корисних копалин (за даними УНІАН — 200 видів корисних копалин, 120 з яких використовує людство сьогодні). З них 7807 родовищ 94 видів корисних копалин мають промислове значення і враховуються Державним балансом запасів. Найбільше економічне значення мають кам'яне вугілля, нафта і газ, залізні і марганцеві руди, самородна сірка, кам'яна і калійна солі, нерудні будівельні матеріали, мінеральні води. Їх родовища знаходяться у різних геологічних регіонах України. За розвіданими запасами деяких корисних копалин Україна випереджає РФ, США, Великобританію, Францію, ФРН, Канаду та інш. Зокрема, за запасами і видобутком залізних, марганцевих, титано-цирконієвих руд, багатьох видів неметалічної сировини Україна в кінці ХХ ст. займала провідне місце серед країн СНД, Європи і світу.

Слайд 6

Кор исні копáлини за фізичним станом тверді рідкі газоподібні

Слайд 7

Види корисних копалин

Слайд 8

Місце, де корисні копалини залягають у великих кількостях називають родовищами. Родовища корисних копалин позначають на географічній карті за допомогою умовних знаків. Кожна корисна копалина має свій умовний знак.

Слайд 9

Основні родовища Черкаськоїобласті Вид корисних копалин Район Буре вугілля Звенигородський, Городищенський, Катеринопільський, Монастирищенський Титанові руди Смілянський Залізні руди Канівський, Смілянський, Шполянський Граніт Уманський, Городищенський, Корсунь-Шевченківський, Смілянський Бентонітові та палигорскітові глини Дашуківки та Хижинець Лисянського району Високоякісні вогнетривкі глини — каоліни Мурзинець і Неморожі Звенигородського району, Новоселиці Катеринопільського району Гіпс Звенигородський Пісок Майже повсюди Родовище радонових вод Звенигородський Цегляна і керамічна сировини Каміння будівельне Уманський Уманський

Слайд 10

Прийміть від мене подарунки. Це скарби з мого підземного сховища. Работа в групах: 1. Розгляньте зразки корисної копалини. 2. Дайте відповіді на питання і заповніть таблицю.

Слайд 11

Пісок Сипуча корисна копалина, яка складається з окремих крупинок піщинок, не сполучених між собою. Колір може бути білим, жовтим, червоним, сірим. Використовується в будівництві, керамічній і скляній промисловості.

Слайд 12

Щільна корисна копалина, яка складається з дрібних частинок, зліплених між собою. Колір може бути чорним, жовтим, білим. При намочуванні стає в’язкою, пластичною Використовується в будівництві та для виготовлення посуду. Глина

Слайд 13

Буре вугілля М'яке, бурого кольору, не блистить, горить Утворилося з решток давніх деревних рослин. Використовується як паливо

Слайд 14

Гіпс Крихка, корисна копалина білого, сіруватого чи жовтуватого кольору, не розчиняється у воді. При змішуванні з нею гіпс швидко твердне. Використовується у медицині, та будівництві цементуючий матеріал, у сільському господарстві – як мінеральне добриво.

Слайд 15

ЗАЛІЗНА РУДА Основні властивості: Господарське значення: Спосіб добування: Тяжка. Міцна. Плавка. Виробництво чавуну і сталі. Відкритий і закритий

Слайд 16

СПОСІБ ДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН ВІДКРИТИЙ (З ПОВЕРХНІ ) ЗАКРИТИЙ (У ШАХТАХ)

Слайд 17

Основні властивості: Господарське значення: ГРАНіТ Спосіб добування: Надійність. Застосовують в будівництві Відкритий

Слайд 18

Основні властивості Господарське значення: КАМ’ЯНЕ ВУГІЛЛЯ Спосіб добування: Добре горить. Топливо. Сировина для хімічної промисловості. Відкритий и закритий.

Слайд 19

Основні властивості: Господарське значення: ВАПНЯК Спосіб добування: Міцний. Менш міцний – крейда. Будівництво. Отримують вапно. Крейду використовують в школі, білують нею. Відкритий

Слайд 20

Поміркуйте, що станеться, якщо корисні копалини видобувати в дуже великих кількостях?

Слайд 21

Запаси корисних копалин обмежені. При надмірному видобуванні вони можуть вичерпатися і тоді може статися так, що закриються фабрики і заводи, зупиниться транспорт, не буде чим опалювати будинки. Тому корисні копалини треба витрачати бережно і економно.

Слайд 22

Конституція України Ст. 66 Кожен громадянин зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.

Слайд 23

Назва Основні властивості Господарське. значення Спосіб добуван. торф пористий, неміцний добре горить. Топливо. Добрива. Сировина для ліків. Відкритий. граніт міцний. Застосовується в будівництві Відкритий кам’яне вугілля добре горить. Топливо. Сировина для хим. промисловості Відкритий і закритий залізна руда тяжка. міцна. плавка. Виробництво чавуну і сталі. Відкритий і закритий вапняк міцна. Менш міцна різновидність – крейда. Будівництво. Отримують вапно. Крейду використовують в школі, нею білують. Відкритий.

Слайд 24

НАЙДИ ГРАНіТ Правильно!

Слайд 25

НАЙДИ ВАПНЯК Молодці!

Слайд 26

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ: Подготовте повідомлення про те, які корисні копалини добувають в нашій області. Повідомлення представ у вигляді кросворду або вікторини.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство