X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Підземні води

Завантажити презентацію

Підземні води

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підземні води

Слайд 2

Заповніть таблицю Ознаки Цунамі Приливи і відливи Вітрові хвилі 1. Утворюються під впливом місячного затемнення 2. Періодично повторюються 3. Утворюються в результаті підводних землетрусів 4. Мають велику руйнівну силу. 5. Утворюються під впливом вітру

Слайд 3

Заповніть таблицю Ознаки Цунамі Приливи і відливи Вітрові хвилі 1. Утворюються під впливом місячного затемнення 2. Періодично повторюються 3. Утворюються в результаті підводних землетрусів 4. Мають велику руйнівну силу. 5. Утворюються під впливом вітру

Слайд 4

Вода, що знаходиться в земній корі, називається підземною водою. Основне джерело поповнення підземних вод - атмосферні опади. Вода просочується крізь гірські породи відразу після дощу, або при таненні снігу, або поступає поступово через річки і озера. Утворення підземних вод

Слайд 5

Просочування води з поверхні суші відбувається тільки за умови, що гірські породи, що становлять цю поверхню, здатні пропускати воду. Для цього в них мають бути пори, тріщини, порожнечі. Пори-проміжки між частками гірської породи. Чим більше за частку, тим ширше за пору і тим легше через породу проходить вода.

Слайд 6

Водопроникність порід Галька 100 м на добу Пісок 10 м на добу Глина 1 мм на добу Граніт, Пісковик Х Вапняк, гіпс, сіль розчинні Гірські породи, проникні воду, називаються водопроникними, не проникні її - водотривкими.

Слайд 7

У легкорозчинних породах (наприклад, солях, гіпсі, вапняках) вода вимиває порожнечі - печери. У великих печерах іноді утворюються підземні озера і річки.

Слайд 8

Підземні води мають різне походження: одні з них утворилися в результаті проникнення талих і дощових вод до першого водотривкого горизонту(тобто до глибини 1,5-2,0 м - це так звана верховодка); інші займають глибші порожнини в землі.

Слайд 9

Підземна вода – вода, що міститься в порожнинах, тріщинах, порах гірських порід, у верхніх шарах земної кори

Слайд 10

Верховодка – сезонна вода, що залягає на першому від поверхні шарі водотривких порід.(Залежить від кількості опадів)

Слайд 11

Уявимо собі, що якась місцевість складена крупнозернистим піском, який лежить на шарі щільної водотривкої глини. Коли в цій місцевості випадають щедрі опади, вода швидко просочується через пісок, але затримується над шаром глини, поступово заповнюючи пори в піску. Утворюється шар, насичений водою, - водоносний шар.

Слайд 12

Ґрунтові води – води, що лежать суцільним шаром біля поверхні і можуть рухатися по водотривкому шарі.

Слайд 13

Глибина, на якій залягають ґрунтові води, - це рівень ґрунтових вод. Він міняється залежно від кількості води, що просочилася. Навесні, після танення снігу, він підвищується, а у кінці сухого літа - знижується.

Слайд 14

У місцях, де ґрунтові води залягають не занадто глибоко, люди викопують колодязі, щоб добути питну воду. Вода, що просочилася через пори гірських порід, набагато чистіше, ніж в річці або озері. У колодязях легко спостерігати зміну рівня ґрунтових вод.

Слайд 15

Ґрунтові води повільно переміщаються, по порах водоносного шару у бік ухилу водотривкого шару. На схилах, в ярах, річкових долинах вони виходять на поверхню, утворюючи джерела (джерела).

Слайд 16

Міжпластові води – води, що лежать у водоносних шарах між водонепроникними шарами. Артезіанські води – напірні підземні води, замкнуті у водоносних пластах порід між водотривкими шарами.

Слайд 17

Якщо водоносний шар виявляється між двома водотривкими шарами, утворюються міжпластові води. Вода може потрапити в такий водоносний шар тільки там, де він виходить на поверхню. Якщо шари гірських порід залягають чашоподібно, вода під натиском піднімається по свердловині і іноді б'є фонтаном.

Слайд 18

Підземні води, що містять підвищену кількість розчинних речовин і газів, тобто мінеральні води, використовуються з лікувальною метою.

Слайд 19

Підземні води поповнюються також за рахунок пари, що піднімається з глибинних шарів Землі (як ви вже знаєте, в глибині Землі висока температура); частина такої пари поступає на земну поверхню при виверженні вулканів. Термальні води – підземні води з температурою більше + 20ºС.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Особливу небезпеку представляє забруднення підземних вод в результаті просочування стічних вод, попадання нафти. Очищати ці води неможливо, їх не можна забруднювати!!!

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Домашнє завдання § 35

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство