X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Наші улюбленці - кішки

Завантажити презентацію

Наші улюбленці - кішки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Завдання: Дізнатись історію домашньої кішки. Дібрати загадки, вірші, ігри, пісеньки про котів. Вчитися доглядати за домашніми улюбленцями. Вчитися бути відповідальними.

Слайд 3

Хто вони? Звідки прийшли? Понад 5000 років поряд з людиною живе домашня кішка, і неможливо встановити: кіт сам прийшов до людської оселі, чи людина привела його додому. Та відомо одне: така дружба вигідна найперше людині.

Слайд 4

Єгипет був хлібною країною. А де зерно, там і миші. І чи не єдиним ефективним способом боротьби з цими гризунами була саме кішка. На честь кішки влаштовувалися свята, будувались храми. Вбивство кота, навіть мимовільне, каралось смертю, померлих котів муміфікували і ховали на кладовищах.

Слайд 5

Скільки котячих порід?

Слайд 6

Відомо майже 100 порід котів. Бувають довгошерсті та короткошерсті, а хутро свійських котів найрізноманітніших кольорів. Колір шерсті дикого кота – піщано-бура. Королевою серед домашніх кішок вважається сіамська кішка. Колись вона мешкала тільки у палацах королів, імператорів, і придбати її могли лише найбагатші вельможі.

Слайд 7

Найбільш домашньою з поміж усіх котів є персидська кішка. Вона настільки спокійна та ласкава, що втратила навіть здатність ловити мишей! За відданість і красу одержала назву аристократки. Повною протилежністю є американська короткошерста кішка. Завдяки розуму, кмітливості, стрибучості успішно полює на гризунів, за що отримала назву “робоча”.

Слайд 8

Найменшою серед котячих є сінгапурська кішка. В Мексиці трапляються породи безшерстих котів.

Слайд 9

Чи знаєте ви, що … грізні родичі кішки

Слайд 10

Чи розмовляють кішки? У котів свій язик, що складається з 15 “слів” та багатьох інтонацій. Є звуки, що виражають гнів, прохання, зов, питання, задоволення. Коти розмовляють за допомогою свого тіла: Хаотичний рух хвоста – кішка відпочиває, але готова до дії. Вуха притиснуті до голови, - колові рухи хвостом – кішка роздратована. Якщо кішка опрокинулась на спину, одкинула передні лапи і подушечки їх повисли розслаблено – це означає, що ви можете її погладити.

Слайд 11

Чому у кішки шершавий язик? Поверхня язика кішки вкрита ороговівшими виступами, названими капілярними сосочками. Завдяки ним язик можна використовувати як своєрідний напильник, яким удаляється м’ясо з кісток здобичи, допомагає вичесувати випавші волоски з шерсті. На язиці є смакові сосочки, але солодкий смак коти не розрізняють

Слайд 12

Чи вірна прикмета “Кіт умивається- чекайте гостей ” Чистота для кішки – питання життя, бо кішка не переслідує здобич, а лише підстерігає її. До речі, у темноті кішка бачить краще, ніж людина. Кішка може спостерігати відразу за декількома мишиними нірками.

Слайд 13

Для чого коту вуса? Це чутливі волоски, які дуже необхідні кішці для нормальної поведінки. Наприклад, при стрибку на здобич вуса сильно витягнуті, щоб можна було контролювати кожен рух миші. Коли починає розривати здобич, то ощупує її вусами, щоб обов’язково почати їсти з голови. Зір і вуса забезпечують орієнтування у просторі.

Слайд 14

Дивовижна властивість: Можуть почути кроки миші, але їх не розбудить навіть постріл. Дослідження показали, що коти люблять класичну музику.

Слайд 15

У народі кажуть … Кіт згорнувся в клубок, уткнувся мордочкою в лапки – на холод або мороз. Перед теплом коти лягають посеред кімнати, витягуються і лягають спати. Кіт сидить біля печі – на мороз. Кіт шкрябає кігтями – на негоду.

Слайд 16

Чи знаєте ви, що … Падаючи з будь якою висоти кішка завжди приземляється на лапи: Перед землетрусом коти ніколи не заходять у приміщення. Відома кішка Чапа, загубившись під час подорожі господаря на автомобілі, подолала відстань 1500 км.

Слайд 17

Вікторина “З якої це казки?”

Слайд 18

Правила догляду за котом: Після 8 місяців годуй кішку або собаку лише двічі на день. Тварини полюбляють їсти в один і той же час у «своєму» затишному місці. Не заважай тваринам, коли вони їдять. Ніколи не годуй тварин «зі столу», тобто коли родина сідає їсти. Тоді твої улюбленці не будуть просити їжу, «благально» зазираючи тобі в очі. Не розгодовуй тварин. Надмірна вага шкідлива для здоров’я.

Слайд 19

Усі тварини зокрема коти перебуваючи на вулиці, зривають та їдять звичайну зелену траву , частіше за все це пирій повзучи або мишій (для тварин це лікарські рослини). Навіщо вони це роблять? Уся справа в тім, що рослини потрібні тваринам як подразник, за допомогою якого вони викликають блювання, яке необхідне для звільнення шлунка від волосяних кульок та неперетравленої їжі.

Слайд 20

Бавлячись з котом, стежити за його поведінкою. Якщо він міцно обхопив руку не рухай нею. Пасивність для тварин означає покору й вона не вкусить і не подряпає вас. Якщо кішка, яку ви гладите, починає нервово бити хвостом, негайно припиніть це робити. Їй це страшенно не подобається! Ні в якому разі не тягніть кішку за хвіст, або навмисне не наступай на нього.

Слайд 21

Не смикай за вуха та вуса Не гладьте кішку проти шерсті. Не лякай кішку. Якщо вона налякана, припала до землі, притисла вуха, краще відійдіть від неї, залишите її в спокої. Пам’ятайте! Ніколи фізично не карайте кішку. Це може призвести лише до збільшення негативних вчинків з її боку. Після спілкування з котами обов’язково мийте руки з милом.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне