X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Крим 1

Завантажити презентацію

Крим 1

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Коваль Людмила Миколаївна, вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3

Слайд 2

Слайд 3

Багаторічна трав`яниста рослина заввишки 10-20 см; листки (7-8) лінійні, завширшки до 1 мм, відігнуті, з білою поздовжньою смужкою; оцвітина жовтогаряча, з трьома бурими смужками. Цвіте у лютому – квітні. Росте в ялiвцевих лiсах, кам`янистих та степових вiдкритих сонячних схилах на Пд. березі Криму та в горах. В Одеськiй обл. та поблизу м. Уманi Черкаської обл. знищенi. Занесено до Червоної книги України (1980)

Слайд 4

Слайд 5

Трав'яниста багаторічна рослина, заввишки 50 см; листя розсічене на численні вузькі лінії завширшки 1-2 мм, верхнє листя скупчене під квіткою. Квіти — одиночні, великі, до 7 см у діаметрі, криваво-червного кольору. Цвіте у травні, плід — багатолистянка, з декількома великими насінинами. В Україні трапляється у південній частині лісостепу, у степу (південь Луганщини і Донеччини, Запорізька обл.), а також на яйлах гірського Криму (Чатир-Даг).

Слайд 6

На квітник погляньте діти, Там козак стоїть між квітів. Весь червоний – гордий пан. Не козак це, а …

Слайд 7

Географічне поширення в Україні обмежене Степовою зоною, а також південним узбережжям Криму, де вид зростає на степових, крейдяних і кам’янистих місцях та схилах. Є декоративною цибулинною рослиною, з квітами яскраво червоного і жовтого кольорів. На сьогодні, це надзвичайно рідкісний і зникаючий вид флори степів.

Слайд 8

Слайд 9

Зберігся лише у найбільш важкодоступних горах Криму. Довжина тіла — 100—110 см, розмах крил — до 3 м, маса — до 12 кг. Живиться тушами мертвих тварин. Утворює постійні пари. Свої величезні гнізда влаштовує на деревах. Єдине яйце насиджує майже 2 місяці. Потім ще 3—4 місяці пташеня потребує опіки. Своє дитинча грифи вигодовують напівперетравленим м’ясом.

Слайд 10

Слайд 11

Довжина тіла до 40 см, крила — 229—275 мм. Оперення спини у самця іржасто-руде з темними плямами, у самки іржасте з темними поперечними смугами; оперення черева у обох статей вохристе з темними плямками; ноги жовті. Перелітний птах. З`являється в березня - квітні, в кладці 4—6 яєць, насиджує самка протягом 28 днів. Гнiздиться у Криму та Херсонськiй обл., окремi особини трапляються на Закарпаттi, у відкритих місцевостях на урвищах ярів, скелях, у дуплах дерев. Живиться комахами , дрібними гризунами та ящірками.

Слайд 12

У воді плаває, по землі ходить, А з хатинки не виходить.

Слайд 13

Зустрічається у річках басейну Чорного моря та у Криму. Довжина - до 23 см, ширина до 17 см, висота до 8 см. Має форму овалу, гладенький, не має виступів. Тривалість життя — кілька десятків років. Заселяє неглибокі водойми, тримається на невеликій глибині, повзає дном або плаває. Плаває швидко, по землі рухається швидше за сухопутних черепах. Молоді черепашки мають маленькі розміри (22 — 25 мм, вага біля 5 г), не виходять з гніздової ямки, вони риють нірки від неї та залишаються у них до весни.

Слайд 14

Хто хвіст залишає, як від ворога втікає?

Слайд 15

Єдиний середземноморський гекон у фауні України. Поширений на Кримському п-ві - вiд Севастополя до Алушти. Сховищами слугують тріщини у скелях, старі кам`яні будівлц та руїни (античні й пізніші), купи каміння. Іноді під корою ялівцю, що росте поблизу руїн. Веде присмерковий спосіб життя. Здатний пересуватися вертикальними поверхнями. Живиться павуками й комахами. Самка відкладає 2 яйця один раз у травні - липні. Молодь живе самостійно. Розмноження у неволі не проводилося.

Слайд 16

Слайд 17

В Україні поширений на пд. березі Криму та в теплих місцевостях Кримських гір, де простежений на висоті до 600–750 м н. р. м. Схованки — тріщини скель, мури з дикого каменю, нори гризунів, дупла дерев. Живиться дрібними ссавцями, птахами та ящірками. Єдина за сезон кладка з 2–5 яєць. Молодь з’являється в серпні–вересні. Неотруйний. Струнка змія довжиною до 1,1 м. Основний колір верхньої сторони тіла сірий або світло-бурий.

Слайд 18

Слайд 19

Завдовжки 35–50 мм. Верх тіла і боки грудей сині, зелені або фіолетові, зазвичай сильно блискучі. Переважно живиться слимаками. Має 1–2-річну генерацію. Окремі жуки живуть до трьох років. Зустрічається тільки на Кримському п-ві, переважно в передгір’ях. Активний в першій половині дня, особливо в ранкові години. Чисельність знижується в посушливі роки і після холодних зим.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство