X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Віночок вити — життя любити"

Завантажити презентацію

"Віночок вити — життя любити"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

"Віночок вити — життя любити"

Слайд 2

Вінок — невід'ємна частина українського дівочого національного костюма. Це не тільки прикраса, це — оберіг, "таємничий знахар душі".

Слайд 3

Сьогодні на уроці ми дізнаємось багато нового і цікавого про обов'язковий елемент дівочого українського вбрання — вінок. Кожна дівчина знала влас-тивості квітів і трав, які з любов'ю вплітала до вінка, бо вони символізували різні моральні якості, оберігали її від хвороб, зла, всіляких негараздів.

Слайд 4

Діти, відгадайте кросворд на основі загадок про квіти, що вплітались до вінка. Під час цієї роботи користуйтесь тематичним тлумачним словником, який лежить на кожній парті По горизонталі: 1. Виглядають із пшениці синьоокі чарівниці. 2. Стоять у полі сестриці золотоокі з білими віями. 3. Хто з вас, діти, нас не знає? Ми у лісі проживаєм. Дзвоном сонце зустрічаєм, маєм гарні, сині очки, називаємось... 4. Йде на літо він у поле, сам росте чубатий, голий; а на зиму йде до хати, щоб усіх позодягати. 5. Сіяв шпак червоний..., а вродило просо. Здиву вався: як це так? Де воно взялося? По вертикалі: 1. Золоте решето чорних хатинок повне. 2. Є в степу такий полин: запах чудодійний має наших пагорбів й долин. Раз дихнеш — здоровий бу деш, рідний край свій не забудеш. 3. Все мороз поглушив, а мого цвіту не згубив. 4. Мов жаринки, ... квітнуть на осонні. Ще й у мене у руці — на моїй долоні.

Слайд 5

Слова для довідок: Волошка. Ромашка. Дзвіночки. Льон. Мак. Соняшник. Євшан. Барвінок. Чебрець. 7 3

Слайд 6

Український вінок — справжнє диво нашого народу. Адже кожна квіточка у вінку не лише прикрашала голову дівчини, а й слугувала оберегом, дарувала їй свою силу та вроду. Щоб сплести вінок, треба було знати властивості та символіку кожної квітки. Отож недарма кажуть, що плести віночок – то справжнє мистецтво.

Слайд 7

Обов'язковим елементом українського віночка був деревій. Ці дрібненькі квіточки здалеку подібні на велику квітку, яка нагадує деревце. Хоч би де проросла ця рослина, вона завжди цвіте. Тому люди вплели а до віночка як символ нескореності. деревій

Слайд 8

Барвінок — обов'язкова квітка в українському вінку. Барвінок — дивна квітка. Адже вона зберігає свій синій колір навіть під снігом. Люди шанують барвінок, вважають його символом життя.

Слайд 9

Вплітали до віночків і любисток. За народним повір'ям, він був птахом, який вчив людей любити один одного, бути щирими в розмовах. Коли ж помер, то проріс любистком. Люди люблять його не лише за пахощі, а й за лікарські властивості. Його використовують, миючи волосся, купаючи діток. Тому у віночку це символ людської відданості, вміння бути корисним.

Слайд 10

Калина (легенда) То було давним-давно. В одному селі жила дуже красива дівчина, яку звали Калина. її любили люди за добре серце. Якось, ідучи в лісі, Калина викопала тонке стебельце, посадила його край дороги. Із стебельця виріс великий кущ. А потім зацвів білим цвітом. Прийшла одного разу Калина, а кущ їй каже: - На згадку про твоє добре серце, щоб тебе не забували люди, подаруй мені своє ім'я Калина. А коли вороги напали на село, Калинка, щоб врятувати односельчан, завела ворогів у дрімучий ліс, де загинула сама. А там, де розбризкалася дівоча кров, виросли калинові кущі.

Слайд 11

Короткий тематичний тлумачний словник до теми Вінок — прикраса українських дівчат, яка складається з квітів, листя, гілочок, сплетених у коло. А волошок, маку скільки! Материнка, сокирки, І дзвіночки, й васильки — Все нам добре на вінки. (К. Перелісна).

Слайд 12

Волошка — польова трав'яниста рослина із синіми квітками, що росте переважно серед озимих культур. Я волошки в житі рвала і плела собі вінок. (Л.Забашта).

Слайд 13

Деревій — трав'яниста запашна лікарська рослина з білими дрібними суцвіттями. Пахне деревієм, чебрецем, полином тихе надвечір'я в полі за селом. (І. Гончаренко).

Слайд 14

Барвінок — трав'яниста рослина з вічнозеленим листям і блакитними квітами. А вже барвінку листя стелеться зеле ним килимом до ніг. (Н. Забіла).

Слайд 15

Калина — кущова рослина з білими квітами і червоними ягодами. На калині вже червоні кетяги ягід. (І.Нечуй-Левицький).

Слайд 16

Льон — трав'яниста рослина з волокнистим стеблом, голубими квітами, багатим на олію насінням. А льон цвіте синьо-синьо. (Народна творчість).

Слайд 17

Мак — трав'яниста рослина з довгим стеблом, великими квітами і плодом у вигляді кулі, наповненої дрібним насінням. А мак цвіте віки в роздоллі. (М.Стельмах).

Слайд 18

Мальва — багаторічна рослина з високим стеблом і великими яскравими квітами. Палахкотять біля вікон животрепетним вогнем розвихрені мальви. (І.Цюпа).

Слайд 19

Півонія — декоративна рослина з великими квітками білого, рожевого або червоного кольору. О місячне сяйво і спів солов'я, півонії, мальви, жоржини. (В.Сосюра).

Слайд 20

М'ята — багаторічна трав'яниста запашна рослина з довгастими листками та дрібними квітками, зібраними у густі кільця. Навкруги ллються пахощі лелій, левкоїв, рожі та м'яти. (І.Нечуй-Левицький).

Слайд 21

Любисток — багаторічна ароматична трав'яниста рослина з різьбленим листям. Пахне любисток і м'ята. (Д.Луценко).

Слайд 22

Рута — багаторічна рослина, яка містить у собі ефірну олію і використовується в медицині та парфюмерії. Поля зелені, як рута. (П.Мирний ). Символ — умовне позначення якогось предмета, поняття чи явища; художній образ, що передає яку-небудь думку, ідею.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство