X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Види прав

Завантажити презентацію

Види прав

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Види прав людини

Слайд 2

Права людини — це правові можливості, які необхідні для існування та розвитку особи, які визнаються невід'ємними, мають бути загальними і рівними для кожного, забезпечуватись і захищатись державою в обсязі міжнародних стандартів.

Слайд 3

Слайд 4

ОСОБИСТІ ПРАВА ЛЮДИНИ Особисті права і свободи людини — це закріплені правом можливості фізичного існування і духовного розвитку людини. Особистими правами володіють всі проживаючі на території України індивіди незалежно від свого правового стану.

Слайд 5

Конституція України містить такий перелік особистих прав людини:  право на вільний розвиток особистості. право на життя. право на повагу людської гідності.  право на свободу і особисту недоторканність. недоторканність житла. таємниця листування, телефонних переговорів, телеграфної та іншої кореспонденції. право на свободу думки і слова, на вільне висловлювання своїх поглядів і переконань. свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право на вільний в’їзд в Україну і виїзд з України.  свобода світогляду і віросповідання.

Слайд 6

ПОЛІТИЧНІ ПРАВА ЛЮДИНИ Політичні права - це, як правило, права тільки громадян певної країни. Вони пов'язані із участю в політичному житті держави, в управлінні державними справами, і тому мати їх не можуть всі особи, що знаходяться в межах країни.

Слайд 7

Слайд 8

ЕКОНОМІЧНІ ПРАВА Економічні права та свободи людини і громадянина - це нормативно визначена міра можливої поведінки або діяльності людини та громадянина в економічній сфері суспільних відносин, пов'язана з правовим режимом власності та господарської діяльності.

Слайд 9

КУЛЬТУРНІ ПРАВА Культурні права і свободи - це певні можливості доступу до духовних здобутків свого народу і всього людства, їх засвоєння, використання й участі у подальшому їх розвитку.

Слайд 10

СОЦІАЛЬНІ ПРАВА Право на соціальне забезпечення полягає в тому, що держава гарантує надання достатніх коштів громадянам, які через об'єктивні обставини повністю або частково втратили можливість працювати і отримувати винагороду за працю, а також допомоги сім'ям у зв'язку із народженням та вихованням дитини. Це право закріплене у ст. 22 Загальної декларації прав людини.

Слайд 11

Кожна держава визначає характер взаємозв'язків суспільства й особи, держави та громадянина, тому, як офіційний представник суспільства, вона юридичне закріплює права та обов'язки людини і громадянина. Відповідно основні права і свободи людини, закріплені, як правило, в Конституції держави, визначають спрямованість діяльності держави.

Слайд 12

Підготувала учениця 10-А класу Єцкало Юлія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство