Поняття і характеристика права
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Після цього уроку ви зможете пояснювати, що таке соціальні норми, ”правові акти”, ”нормативні акти”, ”підзаконні акти”, ”декрети”, ”правові прецеденти”, ”правові звичаї”, ”нормативні договори”; аналізувати відмінності між правовими і морально-етичними нормами; дати визначення функцій права і називає їх види; обґрунтовувати необхідність систематизації правових актів та називає її види.
План уроку Соціальні норми. Поняття і ознаки права Право і мораль. Джерела та форми права Правові акти Систематизація правових актів
Приклади: 1) дівчинка поступається місцем дідусеві в тролейбусі; 2) громадянин-власник автомобіля сплачує податок за свій транспортний засіб; 3) член партії сплачує членські внески; 4) працівник завчасно подав заяву про звільнення з роботи. 29.10.2013
Питання для обговорення 1. Що, на вашу думку, визначило поведінку кожної із зазначених осіб? 2. Чому люди діяли саме таким чином? Як назвати норми, які регулювали поведінку цих осіб? 3. Що спільного в усіх цих випадках?
Соціальні норми — правила (норми) загального характеру, які регулюють відносини в людському суспільстві та встановлені державою, суспільством, об’єднаннями громадян тощо 1.
3. Право і мораль. Робота з підручником Таблиця ст. 87-88 Чим відрізняється право і мораль?
Правові акти. Верховенство законів. Визначте основні риси закону. Яка різниця між законом та підзаконним актом Поясніть, як ви розумієте принцип верховенства законів.
Із пропонованого переліку оберіть ознаки, характерні для різних соціальних норм 1. Встановлюються виключно державою. 2. Поступово складаються у свідомості людей, стають обов’язковими лише після того, як їх визнає більшість суспільства. 3. Визначають порядок відправлення різноманітних обрядів у церкві. 4. Встановлюються партіями та громадськими організаціями та регулюють відносини всередині цих організацій.
5. За порушення настає громадський осуд. 6. За порушення настає юридична відповідальність. 7. Мають загальнообов’язковий характер. 8. Регулюють практично всі відносини між людьми.
Схожі презентації
Категорії