X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття і характеристика права

Завантажити презентацію

Поняття і характеристика права

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема 2. ОСНОВИ ТЕОРІЇ ПРАВА ТА ПРАВОВІДНОСИН 7 годин 19.12 - урок узагальнення *

Слайд 2

Поняття і загальна характеристика права Параграф 7

Слайд 3

Після цього уроку ви зможете пояснювати, що таке соціальні норми, ”правові акти”, ”нормативні акти”, ”підзаконні акти”, ”декрети”, ”правові прецеденти”, ”правові звичаї”, ”нормативні договори”; аналізувати відмінності між правовими і морально-етичними нормами; дати визначення функцій права і називає їх види; обґрунтовувати необхідність систематизації правових актів та називає її види.

Слайд 4

План уроку Соціальні норми. Поняття і ознаки права Право і мораль. Джерела та форми права Правові акти Систематизація правових актів

Слайд 5

Приклади: 1) дівчинка поступається місцем дідусеві в тролейбусі; 2) громадянин-власник автомобіля сплачує податок за свій транспортний засіб; 3) член партії сплачує членські внески; 4) працівник завчасно подав заяву про звільнення з роботи. 29.10.2013

Слайд 6

Питання для обговорення 1. Що, на вашу думку, визначило поведінку кожної із зазначених осіб? 2. Чому люди діяли саме таким чином? Як назвати норми, які регулювали поведінку цих осіб? 3. Що спільного в усіх цих випадках?

Слайд 7

Соціальні норми — правила (норми) загального характеру, які регулюють відносини в людському суспільстві та встановлені державою, суспільством, об’єднаннями громадян тощо 1.

Слайд 8

Слайд 9

29.10.2013 2

Слайд 10

3. Право і мораль. Робота з підручником Таблиця ст. 87-88 Чим відрізняється право і мораль?

Слайд 11

Які джерела права не існують в Україні?

Слайд 12

Правові акти. Верховенство законів. Визначте основні риси закону. Яка різниця між законом та підзаконним актом Поясніть, як ви розумієте принцип верховенства законів.

Слайд 13

29.10.2013 Правові акти 6

Слайд 14

29.10.2013

Слайд 15

Із пропонованого переліку оберіть ознаки, характерні для різних соціальних норм 1. Встановлюються виключно державою. 2. Поступово складаються у свідомості людей, стають обов’язковими лише після того, як їх визнає більшість суспільства. 3. Визначають порядок відправлення різноманітних обрядів у церкві. 4. Встановлюються партіями та громадськими організаціями та регулюють відносини всередині цих організацій.

Слайд 16

5. За порушення настає громадський осуд. 6. За порушення настає юридична відповідальність. 7. Мають загальнообов’язковий характер. 8. Регулюють практично всі відносини між людьми.

Слайд 17

. 29.10.2013

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Опрацювати матеріал § 7 підручника. 2. Відповісти на питання ст. 95-97

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство