Адміністративне право України
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Зміст Загальні відомості про КУпАП Адміністративне правопорушення Адміністративна відповідальність Види адміністративних стягнень
Загальні відомості Кодекс України про адміністративні правопорушення – це кодифікований закон, що регламентує суспільні відносини щодо притягнення до адміністративної відповідальності. КУпАП України набрав чинності 7 грудня 1984 року. Зміни до нього внесли у 2005 році.
Склад КУпАП Кодекс про адміністративні правопорушення складається з 5 розділів і 33 глав і має таку структуру: Загальні положення; Адміністративне правопорушення і адміністративна діяльність. Цей розділ поділяється на загальну та особливу частину. Органи, які уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення; Основні положення щодо провадження в справах про адміністративні правопорушення; Виконання постанов про накладення адміністративних стягнень.
Завдання КУпАП Завданням Кодексу про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, конституційного ладу, власності, прав та інтересів підприємств, установ, організацій, встановлення правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання у громадян поваги до Конституції та інших законів України, поваги до гідності та честі інших громадян, виконання своїх обов’язків, правил співжиття, відповідальності перед суспільством.
Адміністративне правопорушення Адміністративне правопорушення (проступок) — протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на державний або громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законодавством передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність Адміністративна відповідальність- це вид юридичної відповідальності громадян та посадових осіб, що полягає у застосуванні до особи, яка вчинила проступок, адміністративне стягнення.
Підстави адміністративної відповідальності Підставами адміністративної відповідальності є: Наявність законодавчої норми; Наявність складу правопорушення.
Особливості адміністративної відповідальності Адміністративна відповідальність наступає з 16 років і не передбачає судимості. Адміністративне затримання з метою складання протоколу може тривати не більше 3-ох годин. Не підлягає відповідальності особа, яка діяла в стані необхідної оборони, крайньої необхідності.
Види адміністративних стягнень Попередження — найбільш м'який вид адміністративного стягнення, що застосовується за вчинення незначних правопорушень, а також до осіб, що вперше вчинили проступок. Штраф — основне адміністративне стягнення, яке за своєю суттю є грошовим стягненням, що накладається на громадян, які вчинили адміністративне правопорушення.Обчислюється в неоподаткоаних мінімумах громадян.
Оплатне вилучення предмета — вид адміністративного стягнення в Україні. Стягнення є аналогічним до конфіскації, але, на відміну від нього, передбачає повернення коштів колишньому власнику: предмет примусово вилучається, реалізується, витрати по реалізації відраховуються, і решта суми повертається власнику-суб'єкту адміністративного правопорушення.
Конфіскація є одним із видів адміністративних стягнень в Україні, який полягає в примусовій безоплатній передачі предмета, що став знаряддям вчинення чи об'єктом адміністративного правопорушення. Позбавлення спеціальних прав- позбавлення права користування транспортними засобами і права на полювання строком до 3-ох років.
Виправні роботи — вид адміністративного стягнення, який полягає у праці правопорушника за місцем роботи з певними відрахуваннями у дохід держави. Адміністративний арешт — це найсуворіший вид адміністративного стягнення, що застосовується лише у виняткових випадках за окремі види адміністративних правопорушень на строк до 15 діб і полягає у триманні правопорушника в ізоляції від суспільства.
Адміністративний арешт Не застосовується для: Вагітних жінок; Жінок з дітьми до 12-ти років; Осіб молодше 18-ти років; Інвалідів 1-ої та 2-ої груп.
Схожі презентації
Категорії