Презентація Полтавського музею авіації та космонавтики
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Есть в нашем городе и скверы, и фонтаны, Он в буйной зелени весенней утонул. На тихой улице Полтавской, где каштаны Несут у здания почетный караул, Открыт музей о космосе, о людях, Чьей славе жить начертано в веках. И тем горды мы несказанно будем, Что сможем рассказать о земляках. Материал здесь собран по крупицам О наших выдающихся творцах, Придя в музей, нетрудно убедиться: Их след в людских останеться сердцах. Засядько, Челомей, Победоносцев... - Плеяда гениальных велика. Здесь самолеты есть, ракетоносцы И трасса на Луну Кондратюка. И наше в том теперь предназначенье, Чтоб вызвать масс широкий интерес К тем, кто когда-то доказал - ученье Всегда успешно двигает прогресс.
ПЕРШИЙ ЕКСПОЗИЦІЙНИЙ ЗАЛ Експозиція 1-го – ввідного – залу розпочинається саме з висветлення прагнення людини зрозуміти та завоювати небо і космос, яке ніколи не залишало її.
Макет першого штучного супутника Землі на тлі атласу зоряного неба Яна Гевелія. Виконуючи обіцянку “надати допомогу… експонатами”, НВО “Енергія” передало до музею макет штучного супутника Землі у натуральну величину.
ДРУГИЙ ЕКСПОЗИЦІЙНИЙ ЗАЛ Піонери вітчизняного ракетобудування, повітроплавання та авіації: О.Д.Засядько, О.М.Кованько, О.Ф.Можайський, брати Касяненки, Г.Є.Котельников та інші.
Фрагмент кабінету конструктора О.Д.Засядька. Народився О.Д.Засядько в Гадяцькому повіті Полтавської губернії, в урочищі Засядьківщина поблизу с. Лютенки. Закінчив 2-й Артилерійський та Інженерний кадетський корпус у Санкт-Петербурзі.
ТРЕТІЙ ЕКСПОЗИЦІЙНИЙ ЗАЛ Його експозиція присвячена життю та діяльності одного з піонерів теоретичної космонавтики Ю.В.Кондратюка, чиє ім’я поставлено в ряд з іменами фундаторів світової космічної науки.
21 червня (9 – за ст. ст.)1897р. в Полтаві народився Олександр Гнатович Шаргей. Рано осиротів, ріс у родині бабусі і не рідного дідуся. Навчався у 2-й Полтавській чоловічій гімназії.
Розділ експозиції “Ідеї Ю.Кондратюка у космонавтиці ” . Однією з головних його ідей вважається запропонована ним схема польоту КК з людиною на борту до інших небесних тіл з використання посадкового модуля.
ЧЕТВЕРТИЙ ЕКСПОЗИЦІЙНИЙ ЗАЛ Експозиція має назву “ Авіабудівництво на Полтавщині ’’. У небі Великої Вітчизняної війни. XXст. ввійде в історію цивілізації століттям підкорення повітряного океану. Стрибок, що його зробило людство за 100 років – від перших незграбних апаратів до надзвукових літаків та космічних апаратів – неймовірний.
Авіаційна історія Полтавського регіону налічує майже 100 років. Вона розпочалася з відкриття в 1910 р. аероклубу в Полтаві. Невдовзі Полтава стала вузловою повітряною станцією в Україні. З того часу до початку 1990-х рр. Полтавський аеродром та аеропорт активно експлуатувалися.
П’ЯТИЙ ЕКСПОЗИЦІЙНИЙ ЗАЛ Меморіал В.М.Челомея – академіка, генерального конструктора ракетно-космічної техніки. Від “ГИРД-09” до “катюші” – Ю.О.Победоносцев. Експозиція присвячена вченим, інженерам, фахівцям у галузі ракетно-космічної науки і техніки, доля яких пов’язана з Полтавським краєм, важливим подіям у ракетно-космічній історії XX ст., що відбувалися і на Полтавщині зокрема.
Фрагмент робочого кабінету В.М.Челомея. З і’ям Челомея пов’язана ціла епоха в ракетній техніці, в освоєнні космосу, епоха, яка продовжується і нині. Перші маневруючи супутники, ракети-носії “Протон” та інша космічна техніка задумані й народжені в його конструкторському бюро.
Експозиція музею розміщена в п’яти залах. Тут зібрані унікальні матеріали з найбільш значних подій в авіаційній і ракетно-космічних галузях. Широко висвітлюються матеріали про визначних людей, які вперше в світі заявили про досягнення у галузях авіації та космонавтики. Значне місце в експозиції відведено уродженцям Полтавщини та людям, діяльність яких повязана з нашим краєм.
Схожі презентації
Категорії