презентація бібліотекаря Вільнянської гімназії "Світоч" Пєстрікової Олени Миколаївни
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Бібліотека – книжкова імперія в школі (із циклу бібліотечно – бібліографічних занять “Вчися бути читачем”) Автор проекту Олена Миколаївна Пєстрікова, завідуюча бібліотекою Вільнянської гімназії “Світоч”
Тема1 Бібліотека Структура бібліотеки Вільнянської гімназії “Світоч” Тема 2 Каталог – “дороговказ” до книжкової імперії Види каталогів Картотеки Каталожна та картотечна картка Інформаційно - рекламний блок “Комп’ютерна бібліотека”
В стародавні часи люди зберігали книги у книгосховищах, які пізніше дістали назву – “Бібліотека”. Б І Б Л І О Т Е К А К Н И Г А З Б Е Р І Г А Т И З грецької мови слово “бібліотека” перекладається, як зібрання книг і рукописних матеріалів.
Видача книг додому Зберігання інформаційних джерел Культурно-освітній центр Виховання інформаційної культури читача Закріплення знань , отриманих на уроці Шкільний науково- інформаційний центр Шкільна бібліотека у навчально-виховному процесі
Абонемент – відділ бібліотеки, де можна взяти літературу додому. А ще – це зустріч із бібліотекарем!
Чи можна АБОНЕМЕНТ назвати робочим місцем бібліотекаря? Абонемент Бібліотекар Читацькі формуляри Видача книжок додому
Читальна зала У читальній залі ти можеш підготуватися до шкільних занять¸ переглянути мультфільми¸ взяти участь у літературних вікторинах та змаганнях¸ відвідати цікаві бібліотечні заходи¸ зустрітись із цікавими людьми! Не забувай читати об’яви та заходити до бібліотеки!
Каталог – перелік інформаційних ресурсів фонду бібліотеки (книги, журнали, газети, відеоматеріали, плакати, картографічні та нотні видання, листівки, платівки, підручники, довідкові видання, офіційні документи, медіаресурси …)
Призначення каталогу Облік книг Розкриття змісту фонду Пропаганда літератури Допомога у виборі потрібних книг
В каталозі картки не всі однакові. Картки систематизовані за темами. Тема від теми відділяється вищими каталожними розділювачами з написом теми. Це для того, щоб полегшити і пришвидшити вибір книг певної тематики.
Модель каталожної картки Хоч я карточка маленька, В каталозі я важненька , Я про книжку усе знаю Й залюбки розповідаю Каталожна картка містить відомості про книгу, яка є у фонді бібліотеки Індекс - умовне значення відділу, до якого за змістом належить книга Авторський знак, що визначає місце книги в цьому відділі Прізвище автора книги та його ініціали Назва книги та підзаголовок Наявність ілюстрацій Кількість сторінок Вихідні дані : місце видання, видавництво, рік видання 81.2 Укр.922 П 77 Прищепа, К.С. Тематичний словник школяра[Текст]:навч. посібник / К.С.Прищепа, В.Г.Лук’яненко.-К.:Форум, 2001. - 336с.: іл. -ISBN966 -7786 -09 - 9.
Практичне завдання: Прочитайте! Виберіть і зачитайте рядки, які підкреслюють роль каталогу в бібліотеках! У бібліотеках так багато книг, Усіх не можна прочитати, Треба вміти серед них Необхідні вибирати. Вміння це прийде до тебе, Якщо взнаєш ти секрет – Лоцман всіх морів книжкових Поведе тебе вперед. Лоцман зветься каталог, Знає все тут на зубок, Перелічить він всі книги З допомогою карток. Ті стоять в один рядок. Продивися їх, дружок! Знайдеш враз все, що шукаєш, Все, що треба ти пізнаєш !
Картотека- систематизоване зібрання карток, що містять довідкові чи облікові відомості. Модель картки картотеки Павленко Л. Як досягнути прогресу у справі забезпечення прав дитини в Україні відповідно до міжнародних стандартів [Текст ]: засідання дискусійного клубу з елементами рольової гри/ Л. Павленко //Історія України. - 2000.-№ 42.- С.11-12. Автор статті Назва статті Адреса статті (назва газети, рік видання, номер, сторінка)
Практичне завдання Порівняти модель картки каталогу та картотеки Картка каталогу Картка картотеки Автор Назва книги Вихідні дані Шифр книги Автор Назва статті Адреса статті: назва періодичного видання рік виходу місяць номер сторінка
Система каталогів та картотек бібліотеки Вільнянської гімназії “Світоч” З 2008 р. - перехід до створення електронної картотеки підручників та електронного каталогу.
Вчись вчитися! Бібліотека – перший крок до успіху! Ознайомся із “Правилами користування бібліотекою”, її каталогами, картотеками, бібліографічними покажчиками, довідковою літературою! Ти отримаєш вміння справлятися з інформаційними ресурсами, використовувати їх для своїх потреб! Знати і вміти – твоє життєве правило в інформаційному просторі! Стати грамотним читачем у нашій бібліотеці тобі завжди допоможе бібліотекар!
Схожі презентації
Категорії