Подорож по сторінках журналу “Здоров’я”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Автор: Лук’янчук Л.В., педагог-організатор Олександрівської ЗОШ Жашківської районної ради “Ми самі своєю нестриманістю, своєю безладністю, своїм недбалим ставленням до власного організму зводимо нормальний строк життя до значно меншої цифри” І. Павлов
Мета: 1. Довести необхідність ведення здорового способу життя, допомогти дітям упорядкувати здоровий спосіб життя та навчити турбуватися про свій організм. 2. Показати згубну дію алкоголю на організм людини. 3. Виховувати потяг до здорового способу життя. Обладнання: дитячі малюнки, учнівські повідомлення, книжково-інформатична виставка, афоризми та вислови.
ПЛАН ЗАХОДУ І. Вступна частина. ІІ. Основна частина Подорож по сторінках журналу “Здоров’я” ІІІ. Заключна частина.
ВСТУПНА ЧАСТИНА Юні друзі! Сьогодні ми проведемо нелегку розмову про підступного ворога людства – алкоголь. В наш час важко знайти людину, яка б не знала, що потяг до спиртних напоїв шкідливий для здоров’я. І оскільки навички людини формуються з дитинства, то саме на плечі школи лягає одне з основних завдань оздоровлення життя нашого суспільства – вироблення в учнів установки на негативне відношення до цієї шкідливої звички. Але хто в юності задумується над тими наслідками, до яких може призвести випивка? А задумуватися варто… На допомогу у вирішенні цієї проблеми нам стане добрим порадником журнал “Здоров’я” Вирушаймо в подорож! Щасливої дороги!
СТОРІНКА ПЕРША ІСТОРИЧНА “Викрадач розуму” – так називають алкоголь з давніх часів. Про п’янкі властивості спиртних напоїв люди довідалися не менше як за 800 років до н.е. – з появою керамічного посуду, завдяки якому стало можливим виготовлення алкогольних напоїв з медом, плодових соків і дикоростучого винограду. Так, відомий мандрівник М.М.Моклухо-Маклай спостерігав за папуасами Нової Гвінеї, які не вміли ще добувати вогонь, але вже знали прийоми приготування хмільних напоїв. Чистий спитр почали отримувати в VI-VII ст. араби і називали його “аль коголь”, що означає “одурманюючий”. Першу пляшку горілки виготовив араб Рагес у 680 році. Міцні алкогольні напої широко поширилися по всьому світі, насамперед за рахунок постійно зростаючого промислового виробництва алкоголю з дешевої сировини. Алкоголь настільки швидко увійшов у побут, що практично жоден художник чи поет не обходив цю тему. Сцени пияцтва зображені на картинах старих голландських, італійських, іспанських і німецьких художників. Злу силу алкоголізму розуміло багато перших людей свого часу. Відомий релігійний реформатор тих часів Мартін Лютен писав: “Кожна країна повинна мати свого диявола, наш німецький диявол – добра бочка вина”.
Із різноманітних історичних документів відомо, що до XVIст. Росія була країною тверезості. Російський історик і етнограф, знавець звичаїв і обрядів народу професор Н.І.Костомаров повністю змінив цю думку. Він довів, що в Давній Русі пили дуже мало. Лише на певні свята варили медовуху, брагу або пиво, міцність яких не перевищувала 5-10градусів. Чарка (“братчина”) пускалася по колу, і з неї кожний надпивав кілька ковтків. У будні ніяких спиртних напоїв не дозволялося, і пияцтво вважалося великою ганьбою і гріхом. На сьогодні споживання спитних напоїв на земній кулі характеризується колосальними цифрами.
Кожен хто вивчає хімію, знає, що 6 атомів вуглецю, 12 атомів водню і 6 атомів кисню – С6Н12О6. ферменти дріжжів ніби розділяють цю складову молекулу на окремі шматки, з’єднуючи їх потім у нові молекули. Із С6Н12О6 утворюється дві молекули вуглекислого газу – 2СО2 . Атоми, що залишилися, з’єднуються в дві молекули спирту (2С2Н5ОН). З виснаженням запасу цукру припиняється і прицес бродіння. Так спрощено виглядає процес перетворення цукру або крохмалю в алкоголь. Спирт очищають шляхом перегонки в особливих апаратах, але й в отриманому в такий спосіб спирті – ректифікаті зберігається частина шкідливих для організму речовин.’
“Шкідливі звички – це твоя розруха і твоя смерть”, - говорить Владислав Коваленко. Ще більшою розрухою є алкоголізм. Зрозуміло, порушується і розвиток здібностей: дитина або підліток починає погано розуміти, тупіє, що зразу ж відбивається на результатах навчання. Якщо ж дитина вживає алкоголь часто, то затримується психічний розвиток приблизно на один рік. Щоб нічого такого з вами не трапилося ми, лікарі, змушені ось так при допомозі плакатів, лекцій, рекомендованої літератури звертається до тих, хто п’є: повірте нам на слово, що все це дуже-дуже серйозно! Підступність акоголю полягає в тому, що розплата готується поволі і наступає непомітно. Але вона - неминуча.
Офіційно на обліку в медичних закладах України перебувають до 1 млн хворих на хронічний алкоголізм. Про те реальна к-сть залежних у 8-10 раз більше. Щороку в Україні гине від алкоголю та наркотиків майже 380 тис.осіб, а понад 30% чоловіків не доживають до пенсійного віку. Окрім того, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я з-поміж 40 країн Європи за к-стю підлітків, які регулярно вживають алкоголь. За результатами отриманого матеріалу вчені склали перелік країн, в яких явище так званого “підліткового алкоголізму” набуло особливо загрозливих масштабів. Перше місце – за Україною, де 40% підлітків вживають алкогольні напої принаймні раз на місяць.
Бібліотекар пропонує переглянути виставку літератури по здоровому способу життя. З літератури, яку я вам представила сьогодні, ви дізнаєтесь як кинути пити, з чого починається пияцтво і як викорінити це зло. Тут ви знайдете різні поради, але ці поради будуть корисні, якщо ви серйозно поставитесь до свого майбутнього і виявите бажання позбутися шкідливих звичок.
Серед відомих знаменитих і великих людей зустрічались і зустрічаються любителі “зеленого змія”. Це і письменники, і художники, і співаки, і політики та багато інших. Вінцент ван Гог – великий і відомий художник дуже зловживав абсент культовий напій французької богеми ХІХ ст.,що дуже вплинуло на його творчість. Ернест Хемінгуей – відомий американський письменник, один із найвпливовіших в США минулого століття. Лауреат Нобелівської премії 1954 року з л-ри одержаної за відому повість “Старик та море”, журналіст… В червні 1961 року він приклав до голови мисливську рушницю покінчив з собою, сидячи на своєму ранчо. Уільям Фольклер – іще один лауреат Нобелівської премії з літератури народився і виріс в сім’ї алкоголіків Про алкоголізм серед відомих людей можна говорити багато. Іще були М.В.Ломоносов, С.Єсенін, В.Висоцький, Теодор Драйзер та багато інших. Для багатьох письменників питання “творити чи пити?” перетворилось в лозунг “творить і пить!”. Всіх не перерахувати!
Від вина гине краса; вином скорочується молодість. Горацій Сп’яніння є добровільне божевілля. Аристотель Звичка до алкоголю є більшим злом для людства, ніж війна, голод і чума, разом взяті. Ч.Дарвін Пияцтво – причина слабості і хворобливості дітей. Гіпократ П’яному і на світлій вулиці темно. К.Д.Ушинський
1. Можна припинити вживати алкоголь на деякий час до поступового зменшення кількості його вживання загалом. 2. Можна менше купувати спиртного та використовувати якомога слабші напої, наприклад, легке пиво в тому числі безалкогольне, безалкогольне вино. 3. Радимо не обирати собі “улюбленого” напою. 4. Стежте за тим, щоб поїсти, якщо довелося вживати алкоголь. 5. Не вживайте алкоголь після опівночі. 6. Навчіться казати “Ні, дякую!” і поважайте “Ні!”, яке сказали інші.
III. Заключна частина. (Висновок). III. Заключна частина. (Висновок). Гортаючи сторінки нашого усного журналу, довідавшись про шкідливий вплив алкоголю на Ваш молодий та іще здоровий організм і користуючись нашими порадами Ви отримуєте шанс на довге, здорове життя. Тепер коли ви про все це знаєте і якщо ви все зважили, усе зрозуміли, то зробіть ще одне зусилля і вирішіть ніколи не торкатись чарки! Пам'ятайте: здоров’я, справжня радість життя і щастя не сумісні з алкоголем.
Схожі презентації
Категорії