Основи пожежної безпеки
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
це процес неконтрольованого горіння поза спеціальним вогнищем, що розповсюджується у часі і просторі; супроводжується знищенням матеріальних цінностей, створює загрозу життю та здоров'ю людей, довкіллю; Щорічно на Землі виникає близько 7 мільйонів пожеж! Згідно з прогнозами у світі протягом року може загинути на пожежах 225 тис. чоловік, 2 млн. 250 тис. чоловік - отримати каліцтво, 4,5 млн. - тяжкі опікові травми.
Пожежна безпека об'єкта – стан об'єкта, за якого з регламентованою імовірністю виключається можливість виникнення і розвитку пожежі та впливу на людей її небезпечних факторів, а також забезпечується захист матеріальних цінностей. Система пожежної безпеки – це комплекс організаційних заходів і технічних засобів, спрямованих на запобігання пожежі та збитків від неї. Пожежогасіння - комплекс заходів, спрямованих на ліквідацію пожежі.
Причини виникнення пожеж Більшість пожеж в Україні (50-60%) виникає внаслідок необережного поводження з вогнем. Переважна більшість пожеж виникає безпосередньо з вини людини .
Класифікація горючих речовин Тверді речовини Рідкі речовини Негорючі Важко- горючі Горючі Буд.матеріали Металоконтрукції Асфальт Гіпс Речовини, що мають органічну складову Легкозаймисті Ефір Бензин Спирт Горючі Солярка Мазут Масло
ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ Дотримання пожежних норм, вимог та правил при влаштуванні будівель, споруд, складів Підтримання у справному стані систем опалення, вентиляції, обладнання Заборона використання обладнання, пристроїв, приміщень та інструментів, що не відповідають вимогам протипожежної безпеки Правильна організація праці на робочих місцях з використанням пожежонебезпечних інструментів, приладів, технологіч них установок Улаштування автоматичної пожежної сигналізації, систем автоматичного гасіння пожеж та пожежного водопостачання
ПОЖЕЖНА СИГНАЛІЗАЦІЯ - це сукупність технічних засобів для виявлення пожежі та оповіщення про місце її виникнення. Включає в себе: Приймально-контрольні прилади Лінії зв'язку Джерела живлення – евакуаційне освітлення та світлові покажчики Сповіщувачі
Первинні засоби пожежогасіння Для локалізації і ліквідації пожеж у початковій стадії розвитку будівлі, приміщення, технологічні установки повинні бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками; ящиками з піском; бочками з водою; покривалами з негорючого теплоізолюючого полотна; пожежними відрами; совковими лопатами; пожежними стволами; пожежним інструментом (гаками, ломами, сокирами тощо).
Вогнегасники Повітряно-пінний Повітряно-хімічна піна, яку отримують із водних розчинів піноутворювачів Гасіння початкових вогнищ пожежі твердих матеріалів, а також різних горючих рідин на площі до 1 м². Вуглекислотний Вуглекислота СО2 у виді газу та снігу Гасіння рідких і твердих горючих речовин (за винятком тих, котрі можуть горіти без доступу повітря), електроустановок під напругою, транспортних засобів Порошковий Вогнегасящі порошки загального і спеціального призначення Гасіння горючих газів, рідин, лужних металів, нафтопродуктів, електроустановок під напругою, транспорту
Заряджений вогнегасильним порошком і закачений інертним газом; Призначений для гасіння пожеж класу А,В,С або ВС, в залежності від типу приміненого порошку, а також електроустановок, які знаходяться під напругою до 1000 В. Не слід використовувати для гасіння обладнання, яке може вийти із ладу при попаданні порошку (ЕОМ, електронне обладнання, електромашини коллекторного типу)
Балон заповнений зрідженою вуглекислотою під тиском 7 МПа. Призначений для гасіння займань різних горючих речовин, горіння яких не може виникати без доступу повітря, на промислових підприємствах, на транспортних засобах, а також електроустановок, які знаходяться під напругою до 1000 В, в музеях, картинних галереях, архівах; для гасіння рідких і газоподібних речовин (клас В, С). Обладнають АЗС, території промислових підприємств, склади, пожежні щити в лакофарбових цехах, площі офісних приміщень, офіси, квартири і т.д.
Заряджений з двох частин: кислотної та лужної. Призначений для гасіння пожеж класу А і В. Примінення для гасіння електроустановок, які знаходяться під напру-гою НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.
Переважна більшість людей гине на пожежах унаслідок отруєння токсичними продуктами горіння. Основні шляхи потрапляння продуктів горіння до організму людини .
Суха стерильна пов’язка Суха стерильна пов’язка Суха стерильна пов’язка Суха стерильна пов’язка Суха стерильна пов’язка
Схожі презентації
Категорії