X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Зварювання металів

Завантажити презентацію

Зварювання металів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Зварювання металів

Слайд 2

План Історія. Види зварювання. Ручна дугова зварка. Ручна аргонна зварка. Плазмове зварювання. Фізико-хімічні процеси при зварюванні. Зварні з’єднання (позначення зварних з’єднань). Шви зварних з’єднань. Дефекти зварних з’єднань.

Слайд 3

Історія Процес зварювання з'явився ще в бронзовому віці, коли людина почала набувати досвід при обробці металів для виготовлення знарядь праці, бойової зброї, прикрас та інших виробів. Першим відомим способом зварювання було ковальське. У 1802 році російський академік Василь Петров звернув увагу на те, що при пропусканні електричного струму через два прутики з вугілля або металу між їхніми кінцями виникає яскрава дуга (електричний розряд), яка має дуже високу температуру. Він дослідив та описав це явище, а також указав на можливість використання тепла електричної дуги для розплавлення металів і тим заклав основи дугового зварювання металів. Автором методу дугового зварювання металевим плавким електродом, найпоширенішого в наш час, є Микола Гаврилович Слав'янов, який розробив його в 1888. Через два роки американський інженер Чарльз Гофін повторив відкриття і запатентував метод дугового зварювання плавким металевим електродом на території США.

Слайд 4

Види зварювання поділ за фізичними ознаками Плавленням. З використанням тиску. Тиском.

Слайд 5

пЛАВЛЕННЯМ (ФІЗИЧНИЙ ПРОЦЕС) - Дугова - Газова - Плазмова - Електрошлакова - Електронно-променева - Лазерна - Світлова - Термітна та інші

Слайд 6

З використанням тиску (фізико-механічний процес) - Контактна - Дифузійна - Стикова контактна - Високочастотна - Дугопрессова - Газопрессова - Шлакопрессова та інші

Слайд 7

тиском (механічний процес) - Холодна - Вибухом - Ультразвукова - Тертям - Магніто-імпульсна та інші

Слайд 8

Ручна дугова зварка – це зварювання покритим металевим електродом. Є найбільш старою і універсальною технологією дугового зварювання.

Слайд 9

Ручна аргонна зварка – дугове зварювання в середовищі інертного газу аргону. Може здійснюватися плавким або неплавким електродом. В якості неплавкого зазвичай використовується вольфрамовий електрод.

Слайд 10

Плазмове зварювання — зварювання плавленням, при якому нагрів кромок деталей, які необхідно з'єднати, відбувається за рахунок тепла потоку плазми, утвореної дуговим розрядом і спрямованої на деталі через сопло.

Слайд 11

Схеми процесів плазмової зварки Сжатой дугой прямого действия Сжатой дугой косвенного действия (плазменной струей)

Слайд 12

Фізико-хімічні процеси при зварюванні До основних фізичних процесів при зварюванні плавленням відносять електричні, теплові, механічні процеси в джерелах нагріву; плавлення основного і електродного (присадкового) матеріалу, їх перемішування, формування та кристалізація зварювальної ванни; введення і розповсюдження тепла в зварюваному з'єднанні. До головних хімічних процесів відносять хімічні реакції в газовій та рідкій фазах, на межах фаз при взаємодії компонентів покриттів, флюсів, захисних газів з рідким металом і утворенням оксидів, шлаків, окисленням поверхні тощо. Фізичні та хімічні процеси при зварюванні відбуваються водночас і в одному місці, тому їх поєднують під загальним визначенням — фізико-хімічні процеси. Зварне з'єднання при зварюванні плавленням включає до свого складу зварний шов (ділянку зварного з'єднання, яка утворилася в наслідок кристалізації зварювальної ванни), зону сплавлення, зону термічного впливу та основний метал. З'єднання виконане зварюванням тиском в твердому стані складається із зони зварювання, зони термомеханічного впливу, основного металу.

Слайд 13

Зварні з’єднання Стикові з'єднання. Накладні з'єднання. Таврові з'єднання. Кутові з'єднання. Прорізні з'єднання. Торцеві (бокові) з'єднання. З'єднання з накладками. З'єднання електрозаклепками.

Слайд 14

Умовні позначення з’єднань Зварне з’єднання Стикові Умовне позначення Стикові – С1…С45

Слайд 15

Умовні позначення з’єднань Зварне з’єднання Кутове Умовне позначення Кутове – У1…У10

Слайд 16

Умовні позначення з’єднань Умовне позначення Таврове – Т1…Т9

Слайд 17

Умовні позначення з’єднань Накладне Умовне позначення Накладне – Н1…Н2

Слайд 18

Умовні позначення з’єднань Зварне з’єднання Торцеве Немає позначень

Слайд 19

Шви зварних з’єднань Умовне ділення швів

Слайд 20

За типом з’єднання Стикові Кутові Точечні

Слайд 21

За проміжками в довжині Безперервні Переривчасті Переривчасті ланцюгові Переривчасті шахматні

Слайд 22

За кількістю шарів (валиків) Багатошорові Одношарові

Слайд 23

За формою зовнішньої поверхні Нормальні Ввігнуті Випуклі

Слайд 24

По відношенню до навантажень Робочі стикові і кутові Сполучні Флангові Лобові Комбіновані Косі

Слайд 25

По ширині Вузькі      (ниткові) Середні Широкі

Слайд 26

За характером виконання Односторонні Двохсторонні

Слайд 27

За положенням зварювання Лодочкою – Л Нижнее – Н Потолочне – П Горизонтальні – Г Вертикальні – В

Слайд 28

По конфігурації (напрямку) Прямолінійні Криволінійні (фігурні) Кільцеві Кільцеві спіральні

Слайд 29

За способом утримання зварювальної ванни На вазі На підкладці

Слайд 30

Дефекти зварних з'єднань

Слайд 31

Зовнішні Тріщини 1. Поздовжні 2. Поперечні 3. Розгалужені 4. У зоні термічного впливу

Слайд 32

Зовнішні 1. Дефекти форми і розмірів шва 2. Пори 3. Ланцюжки порів 4. Усадкові раковини 5. Шлакові включення 6. Підрізи 7. Свищ 8. Зміщення кромок 9. Увігнутість шва 10. Напливи

Слайд 33

внутрішні 1. Непровари 2. Пори 3. Приховані напливи 4. Тріщини 5. Шлакові включення

Слайд 34

Наскрізні 1. Місцеві несплавлення кромок 2. Прожогом 3. Тріщини 4. Шлакові включення

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука