Зварювання металів
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План Історія. Види зварювання. Ручна дугова зварка. Ручна аргонна зварка. Плазмове зварювання. Фізико-хімічні процеси при зварюванні. Зварні з’єднання (позначення зварних з’єднань). Шви зварних з’єднань. Дефекти зварних з’єднань.
Історія Процес зварювання з'явився ще в бронзовому віці, коли людина почала набувати досвід при обробці металів для виготовлення знарядь праці, бойової зброї, прикрас та інших виробів. Першим відомим способом зварювання було ковальське. У 1802 році російський академік Василь Петров звернув увагу на те, що при пропусканні електричного струму через два прутики з вугілля або металу між їхніми кінцями виникає яскрава дуга (електричний розряд), яка має дуже високу температуру. Він дослідив та описав це явище, а також указав на можливість використання тепла електричної дуги для розплавлення металів і тим заклав основи дугового зварювання металів. Автором методу дугового зварювання металевим плавким електродом, найпоширенішого в наш час, є Микола Гаврилович Слав'янов, який розробив його в 1888. Через два роки американський інженер Чарльз Гофін повторив відкриття і запатентував метод дугового зварювання плавким металевим електродом на території США.
пЛАВЛЕННЯМ (ФІЗИЧНИЙ ПРОЦЕС) - Дугова - Газова - Плазмова - Електрошлакова - Електронно-променева - Лазерна - Світлова - Термітна та інші
З використанням тиску (фізико-механічний процес) - Контактна - Дифузійна - Стикова контактна - Високочастотна - Дугопрессова - Газопрессова - Шлакопрессова та інші
тиском (механічний процес) - Холодна - Вибухом - Ультразвукова - Тертям - Магніто-імпульсна та інші
Ручна дугова зварка – це зварювання покритим металевим електродом. Є найбільш старою і універсальною технологією дугового зварювання.
Ручна аргонна зварка – дугове зварювання в середовищі інертного газу аргону. Може здійснюватися плавким або неплавким електродом. В якості неплавкого зазвичай використовується вольфрамовий електрод.
Плазмове зварювання — зварювання плавленням, при якому нагрів кромок деталей, які необхідно з'єднати, відбувається за рахунок тепла потоку плазми, утвореної дуговим розрядом і спрямованої на деталі через сопло.
Схеми процесів плазмової зварки Сжатой дугой прямого действия Сжатой дугой косвенного действия (плазменной струей)
Фізико-хімічні процеси при зварюванні До основних фізичних процесів при зварюванні плавленням відносять електричні, теплові, механічні процеси в джерелах нагріву; плавлення основного і електродного (присадкового) матеріалу, їх перемішування, формування та кристалізація зварювальної ванни; введення і розповсюдження тепла в зварюваному з'єднанні. До головних хімічних процесів відносять хімічні реакції в газовій та рідкій фазах, на межах фаз при взаємодії компонентів покриттів, флюсів, захисних газів з рідким металом і утворенням оксидів, шлаків, окисленням поверхні тощо. Фізичні та хімічні процеси при зварюванні відбуваються водночас і в одному місці, тому їх поєднують під загальним визначенням — фізико-хімічні процеси. Зварне з'єднання при зварюванні плавленням включає до свого складу зварний шов (ділянку зварного з'єднання, яка утворилася в наслідок кристалізації зварювальної ванни), зону сплавлення, зону термічного впливу та основний метал. З'єднання виконане зварюванням тиском в твердому стані складається із зони зварювання, зони термомеханічного впливу, основного металу.
Зварні з’єднання Стикові з'єднання. Накладні з'єднання. Таврові з'єднання. Кутові з'єднання. Прорізні з'єднання. Торцеві (бокові) з'єднання. З'єднання з накладками. З'єднання електрозаклепками.
За проміжками в довжині Безперервні Переривчасті Переривчасті ланцюгові Переривчасті шахматні
По відношенню до навантажень Робочі стикові і кутові Сполучні Флангові Лобові Комбіновані Косі
За положенням зварювання Лодочкою – Л Нижнее – Н Потолочне – П Горизонтальні – Г Вертикальні – В
Зовнішні 1. Дефекти форми і розмірів шва 2. Пори 3. Ланцюжки порів 4. Усадкові раковини 5. Шлакові включення 6. Підрізи 7. Свищ 8. Зміщення кромок 9. Увігнутість шва 10. Напливи
Схожі презентації
Категорії