X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Реактор великої потужності канальний

Завантажити презентацію

Реактор великої потужності канальний

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Реактор великої потужності канальний

Слайд 2

Характеристика Теплова потужність реактора, мВт: 3200; Електрична потужність блока, мВт: 1000; К.К.Д блока, %: 31.3; Тиск пара перед турбіною, атм: 65; Температура пари перед турбіною, °С: 280; Розмір активної зони, м: Висота: 7; Діаметр: 11.8; Завантаження урану, т: 192; Кількість випарних каналів: 1693; Середнє вигорання, мВт•кг/добу: 25.5; Розмір оболонки твела (діаметр×товщина), мм: 13.5 × 0.9

Слайд 3

Слайд 4

Насамперед в активній зоні цього реактора відбувається кипіння – з реактора надходить пароводяна суміш, що, проходячи через сепаратори, поділяється на воду, яка повертається на вихід реактора, і пару, що йде безпосередньо на турбіну. Електрика, що виробляється турбіною, витрачається, як і в реакторі ВВЕР, також на роботу циркуля стих помп. Його принципова схема:

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Основні технічні характеристики: Активна зона реактора – вертикальний циліндр діаметром 11.8 метрів і висотою 7 метрів. По периферії активної зони, а також з гори і знизу розташований боковий відбивач - суцільна графітова кладка товщиною 0.65 метра. Найбільш активна зона зібрана з графітових колон (усього їх 2488), зібраних із блоків перерізом 250х250мм. У центрі кожного блоку крізь усю колону проходять наскрізні отвори діаметром 114мм. Для розміщення технологічних каналів і стрижнів СКЗ.

Слайд 8

Слайд 9

Загальне число технологічних каналів в активній зоні 1693. Усередині більшості технологічних каналів знаходяться тепловиділяючі касети, що мають досить складну структуру. Касета складається з двох послідовно з'єднаних тепловиділяючих зборок (ТВЗ), довжина кожної з яких 3.5м. ТВЗ містить 18 стрижневих твелів – трубок зовнішнім діаметром 13.5мм. із товщиною стінки 0.9мм., заповнених таблетками діаметром 11.5мм. із двоокису урану (UO2), кріпильні деталі зі сплаву цирконію і несучий стрижень з оксиду ніобію.

Слайд 10

Слайд 11

Стінки касети щільно фіксовані до графітової кладки, а всередині касет циркулює вода. В інших каналах розташовані стрижні системи керування захистом, що складається з поглинача – бороцирконієвого сплаву. Деякі канали цілком ізольовані від теплоносія, і в них розташовані датчики радіації.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

У реакторі ВПК при закипання води або підвищенні її температури, що приводить до зниження її щільності, наростає ланцюгова реакція і він розганяється. Що у свою чергу, призводить до подальшого підвищення температури води та її скипання.

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Електрична потужність РВПК – 1 000 МВт. АЕС з реакторами РВПК складають помітну частку в атомній енергетиці. Так, ними оснащені Ленінградська, Чорнобильська, Курська, Смоленська АЕС.

Слайд 18

Слайд 19

Чорнобильская аварія - руйнуванням 26 квітня 1986 року четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, розташованої на території України (у той час - Української РСР). Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Аварія розцінюється, як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і постраждалих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. На момент аварії Чорнобильська АЕС була найпотужнішою в СРСР.

Слайд 20

Слайд 21

На час аварії на ЧАЕС використовувалися чотири реактора РБМК-1000 (реактор великої потужності канального типу) з електричною потужністю 1000 МВт (теплова потужність 3200 МВт) кожен. Ще два аналогічні реактора будувалися. ЧАЕС виробляла приблизно десяту частку електроенергії України.

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Наука