Науково-технічна революція
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Прослідкувати щодо особливості історичного розвитку науки і техніки; Дати визначення НТР та її ознакам. Визначити які позитивні і негативні наслідки відображає НТР для суспільства?
Перевірка знань - тестові завдання: Поняття цивілізація означає: А) Освічений; Б) Інакомислячий; В) Громадський.
2. Хто із представлених на фото видатних діячів-філософів у перше терміном “ цивілізація ” позначив цілу епоху людства?
5. Якою є позиція російського соціолога щодо висвітлення понять : “цивілізація” , “культура”?
6. Які людські проблеми породила цивілізація разом з виробничою діяльністю людства? А) психологічні; Б) глобальні; В) інтеграційні.
7. Завдання для роздумів: Що таке глобалізація? Яким чином глобалізація вплинула на суспільні відносини?
Сутність та ознаки НТР. НТР- це якісний стрибок у розвитку науки і використання її досягнень на практиці, а саме у винаходах та змінах техніки.
2. Науковий світогляд та НТР: Перша наукова революція ХVII-XVIII ст. характеризується виникнення сучасної експериментальної науки, наукової теорії. Класична механіка
Друга наукова революція XIX-XX ст., що породила некласичну науку та досліджує “мікро”, “макро”, “мегапроцеси”!
Озвучуємо поняття: Винахідник, методи винахідника, вершина наукової діяльності винахідника-науковця, патент, плагіат.
2. Технічна революція XVIII – поч. ХІХ ст. промислова революція для збільшення продуктивності праці.
ХХ ст. - науково технічна співпраця, яка поділяється на періоди: І хвиля-промислова революція; ІІ хвиля - НТР у ХХ ст.; ІІІ хвиля-технологічна у 80-х р. ХХ ст.
Робота з підручником: заповнюємо таблицю §32 с. 385-390 НТР наслідки: № Позитивні наслідки № Негативні наслідки 1 2 3 4 5 6 8 9 10 1 2 3 4 5 6 8 9 10
1. Правильно заповніть пропуски: НТР - це якісний ____ у розвитку___ і використання її досягнень на ____, а саме у _____ та змінах техніки. Підказка: стрибок, практика, наука, винахід.
3.Поставте дату напроти події: А) ХVII ст. –XVIII ст. ; 1) неолітична (технічна революція); Б) ХІХ ст. –ХХ ст. ; 2) наукова революція (експериментальна наука); В) 10-8тис.р.до.Р.Х.; 3) ІІ революція (некласична наука); Г) XVIII – поч. ХІХ. ст. 4) ІІ технічна революція.
5. Розкажіть які позитивні наслідки НТР дала людству? 6. Які є негативні у НТР наслідки для світової спільноти?
Підсумки уроку: Людина у своїх бажаннях повинна бути обережною тому що після бурхливого розвитку – занепад,після економічного розвитку(бурхливого) - депресія, криза, а після технологічного мислення-технічний песимізм та пустота. Людина зобов'язана сприяти гуманізації розвитку науки, техніки та бути найвищою цінністю і метою, а не засобом суспільного розвитку.
Домашнє завдання: Опрацювати §32 с. 384-391; Дати усно відповіді в підручнику на с. 391; 3. Опрацювати конспект.
Презентація на тему уроку “НТР” підготували: матеріал та оформлення: учениці гр.№24 Джиголи М.В. під керівництвом викладача Шкіри Н.З ВПУ№7 2009 р.
Схожі презентації
Категорії