X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Найвідоміші композитори 19ст"

Завантажити презентацію

"Найвідоміші композитори 19ст"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Найвідоміші композитори 19ст

Слайд 2

Лисенко Микола Віталійович ( 10 березня 1842 -24 жовтня 1912) На українському народному ґрунті М.Лисенко творить високохудожні композиції на шевченківську тематику, народні опери "Різдвяна ніч" "Наталка Полтавка" і "Утоплена", оперу-сатиру "Енеїда", монументальну народну музичну драму "Тарас Бульба". Микола Віталійович Лисенко був одним з найкращих інтерпретаторів "Кобзаря" Т.Шевченка, на тексти якого написав понад 80 вокальних творів різних жанрів. Безцінною спадщиною великого композитора стали обробки фольклорно-пісенних зразків усної народної творчості. До найвідоміших творів Лисенка належать музика гімнів “Молитва за Україну”

Слайд 3

Молитва за Україну Боже великий, єдиний, Нам Україну храни, Волі і світу промінням Ти її осіни. Світлом науки і знання Нас, дітей, просвіти, В чистій любові до краю, Ти нас, Боже, зрости. Молимось, Боже єдиний, Нам Україну храни, Всі свої ласки-щедроти Ти на люд наш зверни. Дай йому волю, дай йому долю, Дай доброго світу, Щастя дай, Боже, народу Многая, многая літа.

Слайд 4

Гулак-Артемовський Семен Степанович (16 лютого 1813р -17 квітня 1873) Український композитор, співак, драматичний артист, драматург. Окреме місце у творчій спадщині Гулака-Артемовського посідають українські пісні, зокрема «Стоїть явір над водою» (присвячений Т.Шевченку), «Спать мені не хочеться», «Ой на горі та й женці жнуть» Широку популярність Гулаку-Артемовському, як композиторові, принесла опера «Запорожець за Дунаєм» який став, власне, першим оперним твором, де яскраво описено український характер.

Слайд 5

Місяцю ясний, Зірки прекрасні, Божії очі, Ви в темні ночі, Вас я благаю, Грудь облегчіте, Вість принесіте З рідного краю. Орленьку сизий, Соколе бистрий, Що вік на волі В завидній долі, Вас я благаю, Грудь облегчіте, Вість принесіте З рідного краю. Тихий Дунаю, Зелений гaю, Хвилі кипучі, Вітри могучі, Вас я благаю, Грудь облегчіте, Вість принесіте З рідного краю.

Слайд 6

Михайло Вербицький (4 березня 1815 - 7.грудня1870 ) Його життя і творчість позначені дивовижним сплетінням контрастів. Ізольоване від мистецького світу, скромне, навіть вбоге існування сільського священика несподівано поєдналися з високою результативністю творчого процесу. Більшість його творів — передусім "симфонії" і хори — це справжні перлини української музики, які заслуговують на те, щоб посісти належне місце у програмах сучасних концертів. За змістом хори Вербицького — це або патріотичні пісні, або невеликі пейзажні чи ліричні зарисовки. Зразком першого виду може бути хор "На погибель" Найвідомішим це є музика до українського національного гимну “Ще не вмерла Україна”

Слайд 7

Слайд 8

Калачевський Михайло Миколайович (26 вересня 1851 - † 1907 ) Український композитор, піаніст, музично-громадський діяч та юрист. Автор «Української симфонії» (1876) в якій використав українські народні теми, а також Реквієму, Струнного квартету, ряду фортепіанних п'єс, романсів та духовних хорів.

Слайд 9

Калачевський "Українська симфонія" - "Віють вітри, віють буйні"

Слайд 10

Підготувала учениця 10 класу Стефанків Зоряна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика