А. Малишко "Пісня про рушник" Версія 1
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Для пісні в нас усюди почесне місце, бо вона – посестра життя, порадник і вірний друг, і суворий суддя. Людина хоче з нею журитися і радіти, мислити і працювати. А. Малишко
«Я мріяла, що в Україні мене почують…» Кві тка Ці сик ( 4 квітня 1953 - 29 березня 1998) — американська співачка українського походження (сопрано), виконавиця українських народних і популярних пісень. Виконувала пісні у фільмах, виступала на американ-ському телебаченні (у рекламі); співала у Гентській опері (Бельгія), фільм «You Light Up My Life»(1977), в якому вона вико-нувала пісні, одержав «Оскар».
Український ви-шиваний рушник з'явився приблизно п'ять сторіч назад. За мотивами орнаменти вишивок поділяються на три групи: геометричні(абстрактні)рослинні, зооморфні (тваринні). У кожній родині, де підростала дівчина, скриня мала повнитися рушниками. Готувати рушники - означало дбати про дівочий посаг. До їх виготовлення привчали ще з юного віку.
Художні засоби, які використані у “Пісні про рушник”: Епітети: “далека дорога”, “заСмучені очі”, незрадлива вірна усмішка”, “тихий шелест трав”; Метафори: “цвіте доріжка”, “шелест трав”, “щебетання дібров”, “оживе … і дитинство, й розлука, і вірна любов”; Порівняння : “Той рушник простелю, наче долю…” Повтори
ТЕМА: ОСПІВУВАННЯ ЛЮБОВІ ДО РІДНОЇ МАТЕРІ, ЇЇ ЩИРИХ ПОЧУТТІВ ДО СВОЄЇ ДИТИНИ. ОСНОВНА ДУМКА: МАТЕРИНСЬКИЙ РУШНИК ДЛЯ ЇЇ ДИТИНИ – ЩАСТЯ, ДОЛЯ, ЛЮБОВ. ІДЕЯ: УСЛАВЛЕННЯ ШАНОБЛИВОГО СТАВЛЕННЯ ДО МАТЕРІ - СВЯТИНІ.
Схожі презентації
Категорії