X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Захворювання органів дихання та їх лікування

Завантажити презентацію

Захворювання органів дихання та їх лікування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Захворювання органів дихання

Слайд 2

Пневмонія Пневмонія – гостре інфекційне захворювання, переважно бактеріальної етіології, яке характеризується вогнищевим запаленням респіраторних відділів легень із внутрішньоальвеолярню ексудації. (Наказ МОЗ України № 128,2007 р.)

Слайд 3

Класифікація пневмоній за Молчановим М.С. за етіологією: бактеріальні, вірусні, орнітозні, рикетсійні, мікоплазмові, грибкові, змішані, алергічні, невиясненої етіології за патогенезом: первинні, вторинні (гіпостатичні, контактні, аспіраційні, травматичні, післяопераційні, токсичні, термічні, при інфекційних захворюваннях)

Слайд 4

Продовження класифікації за М.С.Молчановим за клініко-морфологічними ознаками: паренхіматозні (крупозні і вогнищеві), інтерстиціальні за локалізацією і протяжністю: однобічні (ліво- або правобічні), серед них тотальні, часткові, сегментарні, часточкові), двобічні За важкостю процесу: важкі, середньої важкості, легкі і абортивні форми за перебігом: гострі, затяжні (більше 4 тижнів). Термін “гостра пневмонія” та “ хронічна пневмонія” застарілі і сьогодні не застосовуються !!!!

Слайд 5

Класифікація пневмоній (Наказ МОЗ України № 128, 2007р.) негоспітальна (позалікарнянна, амбулаторна), яка винакла поза лікувальним закладом) Збудники - пневмококи, респіраторні віруси, мікоплазми. Госпітальна (нозокоміальна, внутрішньолікарнянна) - через 2-3 дні після госпіталізації до стаціонару за відсутності будь-якого інфекуційного захворювання в інкубаційний період на момент госпіталізації. Збудники - клебсієла, гемофільна паличка, анаеробна мікрофлора, стафілококи. Аспіраційна Пневмонія в осіб з тяжким порушенням імунітету ( природжений імунодефіцит, ВІЛ- інфекція, ятрогенна імуносупресія)

Слайд 6

Патогенез пневмоній Адгезія (прилипання мікроорганізмів до поверхні епітеліальних клітин бронхіального дерева з подальшою колонізацією мікрорганізмів. Дисфункція війчастого миготливого епітелію. Порушення мукоциліарного кліренсу. Виділення біологічно-активних речовин - цитокінів.

Слайд 7

Патогенез пневмоній Хемотаксис макрофагів, нейтрофілів, та інших клітин, які приймають участь в місцевій запальній реакції інвазія та внутрішньоклітинна персистенція мікроорганізмів з виробленням ендо та екзотоксинів розвиток клінічних проявів захворювання.

Слайд 8

Фактори ризику вік куріння, алкоголь хронічні захворювання легень, серця, нирок, професійні шкідливості імунодефіцитні стани контакт з птахами, гризунами подорожі

Слайд 9

Крупозна пневмонія

Слайд 10

Морфогенез крупозної пневмонії Морфологічні зміни при крупозній пневмонії зазнають певної еволюції, що дає можливість виділити кілька стадій процесу (К.Рокитанський) - припливу (від 12 год до 3 діб), червоного спечінкування (1-3 доби), сірого спечінкування (2-6 діб), завершення.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Карніціфікація легені. Абсцеси легені.

Слайд 14

Вогнещева пневмонія Терміном “вогнищева пневмонія (бронхопневмонія)” об’єднують різні за походженням запалення легень, спільною рисою яких є локалізація первинного процесу в бронхах. Звідси запалення переходить на легеневу тканину і може обмежитись ацинусом, часточкою, сегментом або часткою.

Слайд 15

У більшості випадків причиною бронхопневмонії є бронхогенна (аерогенна) інфекція, однак не виключаються гематогенний і лімфогенний шляхи інфікування. Процес починається з бронхіол і переходить на альвеолярні ходи. До бронхіту може приєднатися перибронхіт. З перибронхіальної тканини процес переходить на сусідні альвеоли (перибронхіальна пневмонія).

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Проміжна пневмонія Проміжна пневмонія поширюється переважно по проміжній тканині, при цьому в просвіті альвеол виявляється незначне скупчення ексудату. Проміжна пневмонія належить до атипових форм. Зустрічається при вірусних інфекціях, крупозній пневмонії. Процес починається з бронхіту з наступним розповсюдженням процесу по лімфатичних шляхах (лімфангіт) або васкуліту (системний червоний вовчак).

Слайд 19

Проміжна пневмонія

Слайд 20

Аспіраційна пневмонія. Спостереження доц. Боднар Л.П.

Слайд 21

Класифікація інтерстиціальних захворювань легень

Слайд 22

Ідіопатичний фіброзуючий альвеоліт (ІФА) Прогресуюче захворювання легень невідомої етіололгії, яке характеризується запаленням і фіброзом інтерстиціальної тканини легень разом з альвеолами, що призводить до морфо-функціональної дезорганізаціі легеневої паренхіми, прогресуючого пневмофіброзу і дихальної недостатності

Слайд 23

Патогенез

Слайд 24

Оглядова рентгенограма хворого ІФА Зниження прозорості легеневих полів за інтерстеціальним типом базальних відділах, округлі кістозні просвітлення, зменшення розмірів легеневих полів.

Слайд 25

Комп'ютерна томографія Стільникоподібна легеня

Слайд 26

Бронхіт Розрізняють гострий і хронічний бронхіти (bronchitis acuta, bronchitis chronica). Серед етіологічних факторів гострого запалення бронхів першочергового значення надають вірусам і бактеріям, які викликають респіраторні захворювання. З фізичних факторів слід виділити патогенну дію сухого або холодного повітря, пилу, з хімічних – вдихання тютюнового диму, парів хлору, окислів азоту. Розвитку бронхіту сприяє спадкова неспроможність бар’єрних механізмів слизової, недостатність клітинних (фагоцитоз) і гуморальних (IgA) захисних факторів місцевого значення.

Слайд 27

Клебсієльозна пневмонія

Слайд 28

Гострий бронхіт Може бути самостійною нозологічною одиницею або ж вторинним проявом низки інших хвороб (крупозної пневмонії, уремії). В слизовій бронхів розвиваються майже всі форми катарального запалення – серозне, гнійне, фібринозне, фібринозно-геморагічне, слизисте. Інколи можлива деструкція слизової з розвитком виразок.

Слайд 29

Слайд 30

Хронічне запалення бронхів Проявляється у таких формах: а) хронічний слизистий або гнійний катар з атрофією слизової, кістозним переродженням залоз і метаплазією призматичного епітелію у багатошаровий плоский; б) хронічне продуктивне запалення з утворенням поліпів з грануляційної тканини (поліпозний хронічний бронхіт); в) деформація бронха при дозріванні грануляційної тканини, розростання сполучної тканини у м’язовому шарі, склероз і атрофія слизової (деформуючий хронічний бронхіт).

Слайд 31

Хронічний бронхіт

Слайд 32

Емфізема легень Емфізема легень (emphysema pulmonum) – патологічний стан легеневої тканини, який характеризується підвищеним вмістом у ній повітря.

Слайд 33

Слайд 34

Бульозна емфізема легені

Слайд 35

Слайд 36

Рак легені

Слайд 37

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина