X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Спонтанні мутації"

Завантажити презентацію

"Спонтанні мутації"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Визначення мутації Мутації – зміни генетичного матеріалу (звичайно ДНК або РНК). Мутації можуть бути викликані помилками копіювання генетичного матеріалу протягом поділу клітини, опроміненням жорсткою радіацією, хімічними речовинами (мутагенами), вірусами або можуть відбуватися свідомо під клітинним контролем протягом таких процесів як, наприклад, мейоз або гіпермутація.

Слайд 3

Спонтанні мутації виникають у природі випадково: «В семье не без урода» Скручені хвости мишей і короткопальцева рука людини, в порівнняні з нормальним хвостом та рукою.

Слайд 4

Рецесивні та домінантні мутації: Домінантна мутація yellow Рецесивні: nude \зліва\ и hairless \ справа\

Слайд 5

Найчастіше мутації шкідливі для організму, в гомозиготному стані часто призводять до загибелі ембріона: Неврологічна мутація застигання в будь-якій позі

Слайд 6

«Ходімо, вони все одно не чують» Мутація в японських «вальсуючих мишей» призводить до дивного кружляння та глухоти. В одної з цих мишей діабет та ожиріння, друга – нормальна.

Слайд 7

Однакові чи близькі мутації можуть виникати у спільних за походженням видах: Мутація голландської пегості Зникнення волосся «Жила-була безхвоста кішка, яка ловила безхвосту мишку»

Слайд 8

«Це наші гени нас турбують, брате!» Ненормальність обміну, що призводить до захворювання нирок є у всіх далматських собак. Аналогічна ненормальність обміну в людини призводить до подагри.

Слайд 9

В однояцевих близнюків Ані і Шури мутація веснушчатості проявляється по-різному, тому що Аня росла в місті, а Шура в селі, й часто працювала в полі.

Слайд 10

Різні умови місця проживання можуть змінити прояв однієї й тої ж мутації в ідентичних генотипів. Гомозиготні по мутації по piebald миші однієї лінії

Слайд 11

Деякі мутації виникають в соматичних клітинах, в ембріона, тоді ми зустрічаємось із мозаїчним генотипом. Один генотип Другий генотип Соматична мутація в плодових рослин

Слайд 12

Класифікація мутацій Генні або точкові мутації Хромосомні мутації Геномні мутації Поліплоїди «Переїдання не допоможе дорости до мене, тобі потрібні мої гени!».

Слайд 13

Значення спонтанних мутацій: Мутації - матеріал для эволюційного процесу. Мутації служать матеріалом і для роботи селекціонерів, але Мутації, що виникають в людей – джерело нещасть, вони призводять до загибелі ембріонів, появи хворих нащадків і можуть бути причиною ракових захворювань.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Медицина