Охорона праці в стоматології
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
В кожному стоматологічному відділенні (кабінеті) повинні бути розроблені інструкції з охорони праці та техніки безпеки. Регулярно проводитися інструктажі з ОП. Відповідальність за дотримання вимог ОП і ТБ покладається на головного лікаря та завідуючих відділеннями. Охорона праці лікаря-стоматолога під час роботи з електричним обладнанням
Підбираючи устаткування, основна увага повинна бути сфокусована саме на робочому місці асистента, що при роботі позбавить стоматолога від непотрібних рухів. Доступ до наконечників та іншого динамічного інструментарію має бути орієнтований в першу чергу на асистента і лише тоді на лікаря. Робоче місце лікаря знаходиться праворуч від пацієнта, робоче місце асистента - зліва. Бажано також щоб розташування наконечників установки відповідало частоті їх використання. З метою скорочення рухів, всі інструменти повинні знаходитися в межах досяжності асистента, для швидкої їх передачі лікарю. Більшість стоматологічних установок якими користуються лікарі - стоматологи оснащені заднім столиком, бічним столиком.
Правила дезінфекції у стоматологічних кабінетах Стоматологічні інструменти з металів та скла, що використовуються для огляду, дезінфікуються:. . а) у киплячій воді протягом ЗО хв;. б) у потрійному розчині (20 % формалін, 0,3 % фенол, 1,5 % двовуглекисла. Сода) в закритій посудині зі скла, пластмаси або в емальованій посудині за умови повного занурення в розчин протягом 45 хв. Стоматологічні наконечники до бормашин та турбін дезінфікуються:. а) шляхом детального дворазового протирання (з інтервалом 15 хв) зовнішньої поверхні наконечника та каналу для борів стерильним тампоном, змоченим 1 % розчином хлораміну Б;. б) зануренням на 45 хв у потрійний розчин.
3. Дзеркала стоматологічні дезінфікуються шляхом занурення у 3 % розчин перекису водню на 1 год або зануренням у потрійний розчин на 45 хв. 4. Бори дезінфікуються у відкритих посудинах у стерилізаторах сухим гарячим повітрям протягом 1 год за температури 160 °С. 5. Диски стоматологічні — в 0,5 % розчині хлораміну Б у закритій скляній посудині протягом ЗО хв. 6. Шпателі металеві кип'ятять у воді протягом 15 хв. 7. Медичні прилади, апарати, обладнання з гальванічним або полімерним покриттям дезінфікують дворазовим протиранням: 1% розчином хлораміну ; 0,75 % розчином хлораміну Б з 0,5 % розчином миючого засобу "Лотос", "Астра", "Новость; 0,2 % розчином "Дезоксон-1"; 2 % розчином "Дихлор-1". 8. Матеріали для прибирання кабінетів, коридорів тощо знезаражуються зануренням в 1 % розчин хлораміну Б на 1 год з наступним промиванням та просушуванням. 9. Санітарно-технічне обладнання (раковини, дверні ручки, вентилі кранів тощо) знезаражуються дворазовим протиранням 1 % розчином хлораміну Б. 10. Приміщення, предмети інтер'єру дезінфікуються шляхом дворазового протирання 1 % розчином хлораміну Б
Передстерилізаційна обробка інструментарію проводиться після кожного пацієнта з метою видалення білкових, жирових, механічних забруднень та залишків медикаментів. Для механічної обробки застосовують: миючий середник “Біолот” 0,5% – 40ºС впродовж 15 хв.; миючий середник “Лотос”(17,0), 3% р-н перекис водню (5,0) та вода (978,0) – 500С впродовж 15 хв.; водний р-н “Бодефену” 1,0% – 400С впродовж 10 хв. “Біомий” – 0,5% - 15 хв. Щіткою промивають в миючому розчині кожен інструмент, виріб. Промивають проточною водою після “Біолота” 15 хв., “Лотоса” – 10 хв. Промивають дистильованою водою 30 с. Висушують в сухожаровій шафі гарячим повітрям при температурі 85ºС до зникнення вологи.
Стерилізація стоматологічного інструментарію Стерилізація забезпечує знищення вегетативних форм патогенних та непатогенних мікроорганізмів. Сухожарова шафа 180ºС – 60хв.; 160ºС - 150 хв. Автоклав 2,2 атм. (132ºС) – 20 хв.; 1,1 атм. (110ºС) – 45 хв. Укладати в б’язеву тканину, зберігати 3 доби.
Схожі презентації
Категорії