наркоманія
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Актуальність проблеми За статистикою МВС в Україні офіційно нараховується 500 тис. наркоманів, при цьому близько 5 тис. з них не досягло 18 років. За даними МОЗ України кожен п'ятий 16-річний вживав наркотики. Кожен рік в Україні близько 150 тис. молодих людей стають наркоманами.
Віковий рівень наркотизації учнів у великих містах: 5 клас — 7% 6 клас — 9% 8 клас 12% 9 клас — 19% 10—11 класи — 32%. У кого беруть наркотики: Старші підлітки — 36% Однокласники — 27% Друзі — 26% Наркодилери — 23%. Актуальність проблеми
Один споживач наркотичних речовин приносить шкоду і страждання 10-12 оточуючим його людям і до 10 людей в рік втягує в споживання наркотиків. Середня тривалість життя наркозалежного від початку хвороби складає 4,5 роки. Актуальність проблеми
Не кожен, хто спробує наркотики, обов'язково стане наркоманом, але цілком безперечно, що кожен, хто вже звик до них, розпочав із того, що одного разу спробував наркотик...
Причини, які можуть сприяти розвитку наркоманії серед дітей і підлітків: Відсутність успіху в реалізації власних цілей і прагнень, нерозуміння перспектив у житті. Підвищений рівень агресії, лояльне відношення до насилля. Недостатньо високий рівень зрілості, занижена самооцінка (особливо на фоні завищених батьківських очікувань). Відсутність сформованої системи цінностей, авторитетів. Наявність стресових і кризових ситуацій в особистому і сімейному житті. Входження в групу ровесників, що мають сумнівні ціннісні орієнтири. Низька шкільна успішність, небажання вчитися, відсутність захоплень.
Ознаки і симптоми можливого вживання наркотиків Фізіологічні ознаки: блідість шкіри; розширені або звужені зіниці, почервонілі або мутні очі; вповільнена, незв'язана мова; втрата апетиту, схуднення або надмірне вживання їжі; хронічний кашель; погана координація рухів (похитування або спотикання).
Ознаки і симптоми можливого вживання наркотиків Поведінкові ознаки: наростаюча байдужість до всього, погіршення пам'яті, уваги і сну; часта відсутність дома, прогули в школі по незрозумілим причинам; зниження успішності в школі; постійні прохання дати грошей; безпричинне збудження або в'ялість; пропажа з дому цінностей, книжок, одягу, відео- і аудіотехніки; часті телефонні дзвінки; самоізоляція, відсутність інтересу до справ, які раніше були цікавими; частий обман, скритність, брехливість; неохайній зовнішній вигляд; проведення більшої половини часу в компаніях асоціального типу.
Ознаки і симптоми можливого вживання наркотиків Очевидні ознаки: сліди від уколів, порізи, синці; папірці і грошові купюри, звернуті в трубочки; маленькі, закопчені ложечки; капсули, склянки, жерстяні баночки; упаковки ліків снодійної або заспокійливої дії.
Що вживають підлітки? Марихуана, гашиш - відносяться до так названих «легких» наркотиків, але практично всі наркомани починали із куріння «травки» Психостимулятори - екстази, амфетамін, метамфетамін. Стимулюють фізичну і психічну активність і приймаються на дискотеках, в період екзаменів і т.д. Опіати - наркотичні речовини на основі алколоїдів снодійного маку, їх природніх і синтетичних аналогів - морфін, героїн та ін., найнебезпечніші наркотики в плані формування залежності. Кокаїн («крек»)
В Україні вже можливо сміливо говорити про епідемію «аптечної наркоманії» Лікарські речовини з наркотичним і психотропним ефектом порівняно дешеві і доступні. Вони в основному легальні і можуть володіти сильним і тривалим наркотичним ефектом. Але «аптечна» наркоманія одна із найбільш токсичних!!! Препарати, прийняті в недопустимих дозах і сполученнях, мають безліч побічних дій, залежність дуже стійка. Що вживають: Кодеїнвмісні препарати (сиропи і таблетки від кашлю), снодійні, транквілізатори, заспокійливі засоби , знеболюючі, психостимулятори і багато іншого… Крім того…
Що робити якщо у Вас є сумніви щодо вживання наркотиків ? Потрібно провести тестування на наркотики з допомогою імунохроматографічних тестів. Тести можна придбати в аптеках міста!
Тести SNIPER™ : Проста можливість перевірити свої сумніви на рахунок вживання наркотиків дитиною. Можливість тестування в домашніх умовах. Простота проведення процедури. Анонімність тестування. Точність до 100%. Можливість одномоментного виявлення до 10 видів наркотичних і психотропних речовин.
Проведення тестування Матеріал для дослідження – сеча 10-12 крапель внести в лунку Через 4-5 хвилин оцінити результат
Інтерпретація результату Результат негативний. Наркотику немає. Результат позитивний. Наркотик є. Результат недійсний. Повторити тестування. СТ СТ СТ
Що робити, якщо результат позитивний? Проведіть з дитиною відверту розмову. Дізнайтесь - все про прийом наркотиків дитиною: що приймала, скільки, як часто, з якими наслідками, ступінь тяги, усвідомленість або неусвідомленість небезпеки; - все про те оточення або компанію, де дитина виявилась втягнута в наркотики. Проконсультуйтесь у спеціаліста, це допоможе Вам оцінити тяжкість ситуації. Не проявляйте агресії, не кричіть на дитину, не наказуйте її. Покажіть свою готовність допомогти, підтримати. Якщо бачите, що Ваша сім'я не може вирішити цю проблему самостійно, без спеціальної допомоги, не зволікайте - зверніться за допомогою в лікувальний заклад (до лікаря нарколога).
Якщо результат тесту негативний Не розслабляйтесь. Пам'ятайте, що лише довірливі відносини з дитиною, Ваша любов і підтримка, розуміння один одного може вберегти його від багатьох проблем в житті, в тому числі і від наркотиків. Якщо результат тесту негативний, але у Вас все одно залишились сумніви з приводу вживання наркотичних речовин, повторіть процедуру тестування ще раз, оскільки наркотична речовина могла встигнути вивестись з організму дитини. Для першого тестування використовуйте 10-панельний тест SNIPER10 для максимального охоплення виявлення всіх наркотичних і психотропних речовин і виключення неправильних висновків.
Схожі презентації
Категорії