X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Спеціальні знаки для запису чисел – цифри. Цифри різних народів. Арабська нумерація.

Завантажити презентацію

Спеціальні знаки для запису чисел – цифри. Цифри різних народів. Арабська нумерація.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок математики 1 клас (за системою розвивального навчання Д.Б. Ельконіна – В.В. Давидова) Спеціальні знаки для запису чисел – цифри. Цифри різних народів. Арабська нумерація.

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

П’ять - шість – чотири - шість - вісім -

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Щоб успішно займатись сільським господарством давнім людям необхідні були арифметичні знання. Без підрахунку днів важко було вирішити коли засівати поля, коли збирати врожай, коли чекати приплоду від скота. Потрібно було знати скільки овець в стаді, скільки мішків зерна зібрано У прадавніх людей, крім кам'яної сокири й шкіри замість одягу, нічого не було. Тому первісній людині доводилося рахувати не так вже й багато.

Слайд 8

Загинала людина пальці – дадавали. Розгинала – віднімали.Так саме, як ми робимо, коли вчимося рахувати. На пальцях рахувати зручно, тільки результат рахунку зберігати не можна. Не станеш же цілий день ходити із загнутими пальцями. І людина здогадалася – для рахунку можна використовувати все, що попадеться під руку: камінчики, палички.

Слайд 9

Поступово людина приручала худобу, обробляла поля й збирала врожай. З'явилася торгівля. Але як запам'ятати, хто кому скільки повинен, скільки народилося лошат і скільки тепер у череді коней, скільки мішків кукурудзи зібрано?

Слайд 10

Слайд 11

А от прадавні індіанці замість самих цифр малювали страшні голови, як у прибульців, і відрізнити одну голову від іншої було дуже важко.

Слайд 12

Потім вони навчилися записувати числа крапками й горизонтальними лініями.

Слайд 13

Народи Прадавньої Азії при рахуваннях зав'язували вузлики на шнурках різної довжини й кольору. У деяких багатіїв накопичувалося по кілька метрів цієї мотузкової «рахункової» книги, напевно згадай через рік, що означає чотиривузлика на червоному шнурку. Тому того, хто зав'язував вузлики, називали пригадувач.

Слайд 14

Слайд 15

Прадавні єгиптяни теж внесли свій внесок в історію цифр.Вони придумали АБАК – рахункову дошку, на якій пересували абрикосові кісточки. Абак використовували й у Прадавній Греції, і в Прадавньому Римі, а потім і в Західній Європі аж до XVIII сторіччя. Та й зараз іноді можна зустріти близького родича абака – рахівниця, де абрикосові кісточки замінені пластмасовими, а щоб не згубилися, їх нанизали на металеві спиці й вставили в рамку.

Слайд 16

Рахувати стало зручніше. А от запам'ятовувати? Прадавні египтяни на дуже довгих і дорогих папірусах писали замість цифр складні, громіздкі знаки. От так виглядало число 5656.

Слайд 17

Слайд 18

Перед вами Прадавній Рим. Чи під силу людям, незнаючим рахунку, збудувати таку красу. Але багато їх творінь збереглися й до теперішнього часу. Що потрібно, щоб збудувати такі будинки?

Слайд 19

Прадавні римляни придумали цифри, якими ми користуємося дотепер. Для зображення цифр римляни користувалися зображеннями людської руки. I I I I I I ? I I

Слайд 20

Інші числа записувалися за допомогою цих символів із застосуванням додавання й віднімання. Ця форма запису менш зручна, ніж та, якою ми користуємося. Число 444 записується так CDXLIV. Запис числа виходив дуже довгий. I – 1 VI – 6 II – 2 VII – 7 III – 3 VIII – 8 IV – 4 IX – 9 V – 5 X – 10 L – 50 C – 100 D – 500 M - 1000

Слайд 21

На Русі кожній цифрі відповідала своя буква абетки. Щоб не плутати й цифри, над позначенням числа писали витіювату лінію.

Слайд 22

Важко відрізняти букви від букв із лініями, незручно зберігати тендітні глиняні абаки, мотузки з вузликами, рулони папірусу.Прадавні індуси (жителі Індії) винайшли для кожної цифри свій знак.

Слайд 23

Трохи пізніше араби спростили ці значки, і вони стали виглядати от так: Що означає слово «ЦИФРА»?

Слайд 24

Цифри, якими ми користуємося, зараз називають арабськими, і з'явилися вони в Росії тільки при Петру I. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика