X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Перпендикулярність прямої і площини

Завантажити презентацію

Перпендикулярність прямої і площини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Перпендикулярність прямої і площини Ознака перпендикулярності прямої і площини Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 2

Мета уроку: Сформувати поняття прямої, перпендикулярної до площини. Вивчити ознаку перпендикулярності прямої до площини. Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 3

Перевірка домашнього завдання Тестове завдання Натисни тут!! Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 4

Назвіть усі ребра куба, які перпендикулярні до ребра АА1( перпендикулярність відрізків означає перпендикулярність прямих, що їх містять) Доведіть, що пряма Яка проходить через вершину А1 куба і центр грані АВСД , перпендикулярна до прямої ВД Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 5

Укажіть в оточуючому просторі, моделі площин і прямих, які перпендикулярні. Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 6

Пряма називається перпендикулярною до площини, якщо вона перетинає цю площину, та перпендикулярна до кожної прямої, що лежить у цій площині і проходить через точку перетину. Означення: Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 7

Пряма перпендикулярна до площини. Пряма в Площина α в ḻ α Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 8

Пряма МА перпендикулярна до площини прямокутника АВСД укажіть прямі, які перпендикулярні до прямої МА і проходять через точку перетину прямої і площини. М А В С Д Задача №1 Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 9

Задачі Що означає твердження: пряма перпендикулярна до площини? Чи правильно коли пряма не перпендикулярна до площини, то вона не перпендикулярна до жодної прямої в цій площині?( проведемо ”експеримент” зі шваброю) Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 10

Теорема 3.2 Якщо пряма перпендикулярна до двох прямих, які лежать у площині і перетинаються, то вона перпендикулярна до даної площини. Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 11

а А1 А2 А α в с х В Х С Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 12

Пряма перпендикулярна до площини. Пряма с Пряма в Площина α аḻв, і аḻс, і тому аḻα Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 13

Доведіть, що бічне ребро куба перпендикулярне до площини основи. Як встановити вертикальну щоглу за допомогою розтяжок? Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 14

Чи достатньо однієї пари розтяжок для забезпечення вертикальної щогли? Чи обов’язковою є вимога, щоб усі розтяжки мали однакову довжину? Чи буде забезпечена вертикальність, якщо розтяжки будуть провисати? Що відбудеться зі щоглою, якщо одна з розтяжок буде зірвана? Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 15

Практичні задачі: Як через будь-яку точку в площині провести пряму перпендикулярну до даної площини? Як через будь-яку точку на прямій провести площину перпендикулярну до цієї прямої? Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 16

§ 3 п. 15; контрольні запитання № 3, 4; задача № 7 (стор. 34) Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 17

Сформулювати означення перпендикулярності прямої і площини Сформулювати ознаку перпендикулярності прямої і площини На малюнку зображено пряму SB перпендикулярну до площини ромба АВСД, які з тверджень правильні: Пряма SB перпендикулярна до площини АВС; Пряма АВ перпендикулярна до прямої SB; Пряма ВС перпендикулярна до площини ASB; Пряма SB перпендикулярна до прямої ВД ? Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 18

Задача Дано паралелограм АВСД; МА=МС, МВ=МД, Довести, що МО ḻ (АВС) Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 19

Задача Дано зображення куба АВСДА1В1С1Д1. Довести, що : АА1 ḻ (АВС) В1Д1 ḻ (А1С1С) ∆АВ1С1 – прямокутний АД ḻ (ДСС1) А1В1ḻ ВС1 АВ1С1Д - прямокутник Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Слайд 20

Через центр описаного навколо трикутника кола, проведено пряму перпендикулярну до площини трикутника. Доведіть, що кожна точка цієї прямої рівновіддалена від вершин трикутника. Задача №3 Вчитель математики Федорова В.О. Вчитель математики Федорова В.О.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика