X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Многогранники. Призма.

Завантажити презентацію

Многогранники. Призма.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Многогранник, його елементи. Паралелепіпед. Призма

Слайд 2

Многогранник. Многогранником називається тіло, поверхня якого складається зі скінченої кількості плоских многокутників. Многокутники, які обмежують многогранник, називають гранями, їх сторони – ребрами, а вершини – вершинами многогранника. Відрізок, який сполучає дві вершини, що не лежать на одній грані, називається діагоналлю многогранника.

Слайд 3

Призма Паралелепіпед Піраміда

Слайд 4

Призма  Призмою називається многогранник, який складається з двох плоских многокутників, які лежать у різних площинах і суміщаються паралельним перенесенням, та всіх відрізків,що сполучають відповідні точки цих многокутників. Ребра основ називаються сторонами основ призми. Спільні ребра бічних граней називаються бічними ребрами. Бічні грані призми – паралелограми. Бічні ребра призми рівні між собою, основи призми також рівні між собою. Відрізок, який сполучає дві вершини призми, що не лежать в одній грані, називається діагоналлю призми. Висотою призми називається перпендикуляр, який проведений з будь-якої точки однієї основи на площину другої основи. Призма називається правильною, якщо вона пряма і її основи – правильні многокутники.

Слайд 5

Паралелепіпед Паралелепіпедом називається призма, основа якої – паралелограм. Кожний паралелепіпед має 6 граней, 12 ребер, 8 вершин. Паралелепіпед, бічні ребра якого перпендикулярні до площини основи, називається прямим паралелепіпедом. Прямий паралелепіпед, у якого основа є прямокутником, називається прямокутним паралелепіпедом.

Слайд 6

Властивості паралелепіпеда Протилежні грані паралельні і рівні. Діагоналі перетинаються в одній точці і точкою перетину діляться навпіл. Точка перетину діагоналей паралелепіпеда є його центром симетрії. У прямокутному паралелепіпеді квадрат будь-якої діагоналі дорівнює сумі квадратів трьох його вимірів.

Слайд 7

Прямокутний паралелепіпед Прямокутним паралелепіпедом називається прямий паралелепіпед, основою якого є прямокутник. Прямокутний паралелепіпед, у якого всі ребра рівні, називається кубом. У куба всі грані – квадрати.

Слайд 8

Задачі

Слайд 9

Задача 2 (самостійно) Побудувати переріз куба АВСDA1B1C1D1 площиною, яка проходить через три задані точки N, C, D1. Побудований переріз прикріпіть у Google-класі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика