X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фестиваль видатних математиків Європи

Завантажити презентацію

Фестиваль видатних математиків Європи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Фестиваль видатних математиків Європи Рафальська Оксана Дмитрівна, вчитель математики Новобузької ЗОШ І – ІІ ст. № 4, Миколаївська область

Слайд 2

План проведення заходу 1. Гра “ Впізнай країну ” 2. Гра “ Дошка запитань ” 3. Голосування 4. Визначення переможців.

Слайд 3

Гра “ Впізнай країну ” Ця країна межує з Андоррою, Бельгією, Люксембургом, Німеччиною, Швейцарією, Італією та Іспанією. (8) Вона займає західну частину Європейського материка. (7) За формою її територія вписується в шестикутник (її так і називають — І'Hexagone — шестикутник). (6) На заході країна омивається Атлантичним океаном, на півдні — Середземним морем, на півночі — протокою Ла-Манш.(5) Найвища точка — гора Монблан в Альпах (4807 м) (4) Великі ріки — Сена (найдовша річка країни, 1012 км) (3) Прапор — синьо-біло-червоний. Білий колір символізує королівську владу, а синій і червоний — кольори кокарди національної гвардії. (2) Девізом країни є три всім відомих слова: «Свобода, Рівність, Братерство». (1)

Слайд 4

Франція

Слайд 5

Ейфелева вежа

Слайд 6

Гра “ Впізнай країну ” Ця країна на півночі межує з Данією (68 км), на заході — Нідерланди (577 км), Бельгія (167 км), Люксембург (138 км) та Франція (451 км), на півдні — Швейцарія (334 км), Австрія (784 км) і Чехія (646 км), а на сході — Польща (456 км). (8) ЇЇ на півночі омивають Балтійське та Північне море.(7) Найвища точка країни — гора Цугшпітце (2963 м над рівнем моря). (6) Найбільша річка Рейн — бере початок в верхів'ях Альп і має довжину 865 кілометрів, протікає на південному заході і заході країни. (5) Прапор – чорний – червоний – жовтий. (4) Біля кордону із Швейцарією розташоване найбільше озеро цієї країни - Боденське озеро, з якого бере свої витоки річка Рейн. (3) Найдовша європейська ріка Дунай бере свої витоки саме в горах цієї країни. (2) Федеральний канцлер цієї країни – Ангела Меркель. (1)

Слайд 7

Слайд 8

Кельнський собор

Слайд 9

Гра “ Впізнай країну ” Ця держава розміщена на території Європи. (8) Вона межує на півночі і заході з Німеччиною, на північному сході — з Польщею, на південному сході — зі Словаччиною, на півдні — з Австрією. (7) У минулому ця країна була ядром Королівства. (6) Основні річки: Морава, Лаба (Ельба), Влтава, Сазава. (5) Одне з національних свят День Республіки  відзначають 28 жовтня (4) У країні відкрито 4 національні парки з 24 заповідними ландшафтними областями і 124 національні природні заповідники; багато інших видів територій і пам'яток природи, що охороняються. (3) Прапор її держави складається з геометричних фігур: синього трикутника і білого та червоного чотирикутників (2) Девіз цієї країни: Правда переможе. (1)

Слайд 10

Чехія

Слайд 11

Замок Градчани

Слайд 12

Гра “ Впізнай країну ” На території цієї країни розташовані такі державні утворення: Сан-Марино, Ватикан, Суверенний Мальтійський орден. (8) Ця країна розташована на півдні Європи і оточена морями басейну Середземного моря. (7) Походження назви — «країна телят» мовою стародавнього народу осків, що мешкав в центральних і південних землях Апеннінського півострова. (6) Національне свято — 2 червня — День проголошення Республіки (1946 р.) (5) Інтернет домен: .it (4) Державний прапор — прямокутне полотнище з трьох рівномірних вертикальних смуг зеленого, білого та червоного кольору. На сьогоднішній день не існує однозначної відповіді на запитання про значення кольорів прапора цієї країни. Найбільш вірогідною вважається версія, за якою кольори прапора відповідають кольорам уніформи міланської поліції. (3) Ця країна має великі острови Сицилія, Сардинія.(2) Тут розташована резиденція Папи (1)

Слайд 13

Слайд 14

Колізей

Слайд 15

Гра “ Впізнай країну ” Найбільша за територією країна світу і одна з найбагатших на природні ресурси. (8) Більша частина території цієї країни практично непридатна для проживання людини. (7) Держава на півночі Євразії, розташована на землях Східної Європи, охоплює значну частину земель Великого Євразійського Степу. (6) Ця держава має найдовший кордон у світі. (5) На півдні — північні схили Кавказу, на північному заході — гори Хібіни. (4) Найбільші ріки: Лена, Іртиш, Єнісей, Об, Волга, Амур. (3) Найбільші озера:Каспійське (море), Байкал, Ладозьке, Онезьке. (2) Герб цієї країни має золотого орла на червоному фоні. (1)

Слайд 16

Слайд 17

Кремль

Слайд 18

Гра “ Впізнай країну ” Девіз цієї країни: Один за всіх і всі за одного. (8) Це - нейтральна конфедеративна республіка в Західній Європі. (7) На території цієї держави розрізняють три природних райони: гірський масив Юра на північному заході, Плоскогір'я у центрі та Альпи на південному сході. (6) Понад 70% території країни належить до двох гірських систем: Альп і Юри (5) Найбільші озера - Женевське озеро, площею 581 кв. км (4) Ця країна має схожі герб і прапор - білий усічений хрест на червоному полі (або щиті). Першою емблемою жителів цієї країни були прості червоні прапори і щити. Але вже у 14 столітті відмітною ознакою їх стрільців став білий хрест на червоному щиті. (3) Національне свято: 1 серпня - День заснування Конфедерації (1291 рік). Відзначається з 1899 року. (2) Гімн цієї держави оспівує вічну природну красу - величні Альпи, тихі озера, широкі пасовища, мир, який знаходять у ній мешканці країни. Існують його переклади (іноді досить вільні) іншими трьома офіційними мовами. (1).

Слайд 19

Слайд 20

Гори Альпи

Слайд 21

Гра “ Впізнай країну ” Ця країна Європи має єдину державну мову. (8) Етимологія назви держави достеменно не відома. Згідно з однією з теорій, що оформилася під впливом польської і російської історіографії, воно означає «окраїну» або «прикордоння». (7) Морські кордони вона має з Румунією та Росією. (6) Більшість території країни — рівнина, однак на заході і в Півдні є значні гірські масиви. (5) На її території є 25 тис. 435 штучних водойм (водосховища та ставки). (4) Прапор має два кольори: голубий і жовтий, що означають чисте небо і жовте колосся. (3) Герб цієї країни – золотий тризуб. (2) Площа складає 603 700 км ². За цим показником вона посідає друге місце серед країн Європи після Росії. (1)

Слайд 22

Слайд 23

Пшеничне поле

Слайд 24

Гра “ Впізнай країну ” Девіз країни: Бог і моє право. (8) Ця країна має монарха. (7) Країна омивається водами Атлантичного океану. (6) Ця країна має одне з відомих доісторичних місць – Стоунхендж, старовинне коло з каменів, яке знаходиться на північному – сході країни. (5) Ця країна має один з важливих міст – Честер. Тут знаходиться знаменитий музей, в якому зібрано більше 5000 іграшок різних епох. (4) В цій країні є два старих університети – Оксфорд і Кембридж. (3) Місто Бірмінгем називають «містом 1500 ремесел», так як тут розміщено найбільша кількість ремісничих професій. (2) Прапор цієї країни – біле полотно з червоним хрестом на ньому. (1)

Слайд 25

Англія

Слайд 26

Біг - Бен

Слайд 27

Софі Жермен (1776 - 1831)

Слайд 28

Гра “ Дошка запитань ” Софі Жермен народилася в 1776 році в Парижі. Скільки років з дня народження відомої жінки – математика святкує Франція? (235 років) Що означає ім’я Софія? (мудрість) Хто за професією був батько Софі Жермен? (ювелір) Скільки років було Софі, коли вона прочитала двотомник Жана Монтеклю «Історія математики»? (13 років) Який псевдонім взяла собі Софі під час листування з К. Ф. Гауссом? (М. Леблан) У 1816 році їй була присуджена премія Паризької академії наук. Що збудували завдяки її працям? (Ейфелеву вежу)

Слайд 29

Михайло Васильович Остроградський (1801 - 1862)

Слайд 30

Гра “ Дошка запитань ” Михайло Васильович Остроградський народився селищі Пашенному Кобиляцького по віту Полтавської губернії в 1801 році. Скільки років з дня народження відомого світові математика святкує в цьому році Україна? (210 років) Ким з дитинства мріяв стати М. В. Остроградський? (військовим) . За яку провину українського математика позбавили документів про закінчення університету, хоча він тричі успішно проходив випробування на отримання вченого ступеня кандидата наук? (через вільнодумство) За рекомендаціями якого відомого вченого математика Остроградський очолив математичну кафедру в коледжі Генріха IV? (О. Коші) З яким відомим російським поетом зустрічався Остроградський під час відпочинку у княгині Голіциної? (О. С. Пушкін) Другом якого відомого світові кріпака був М. В. Остроградський? (Т. Г. Шевченка)

Слайд 31

Панфутій Львович Чебишов (1821 - 1894)

Слайд 32

Гра “ Дошка запитань ” Народився Панфутій Львович Чебишов в 1821 році Скільки років з дня народження відомого математика святкують в Росії? (190 років) В якій родині народився Панфутій? (дворянській) В скільки років він був нагороджений срібною медаллю за твір «Знаходження коренів рівняння»? (в 20 років) Членом скількох Академій наук був П. Чебишов? (5) До яких теорій відносяться дослідження Чебишова? (теорія чисел, теорія ймовірності, теорія механізмів) Що стало причиною смерті відомого російського математика? (параліч серця)

Слайд 33

Якоб Штейнер (1796 - 1863)

Слайд 34

Гра “ Дошка запитань ” Якоб Штейнер народився в Утценсторфі, поблизу Золотурна в 1796 році. Скільки років з дня народження відомого світові математика святкує в цьому році Швейцарія? (215 років) Штейнер навчався в Іфертені. Хто був його вчителем? (Й. Г. Песталоцці) Ким працював Якоб з 1825 по 1835 рік в Берлінському міському промисловому училищі? (вчителем математики) В якому університеті почав своє викладання в якості екстраординарного професора математики Якоб Штейнер? (Берлінський) В якому році він був обраний членом Берлінської Академії наук? (1834) У 1863 році, помираючи, він заповів 8000 талерів Берлінській академії наук для премії. Якої саме? (з синтетичної математики)

Слайд 35

Джордж Грін (1793 - 1841)

Слайд 36

Гра “ Дошка запитань ” Джордж Грін помер 31 травня 1841 року. Скільки років з дня смерті англійського математика пройшло? (170 років) В якому році він був обраний членом коледжу в Кембриджі? (1839 році) Його робота «Дослідження коливань маятника в рідині» написана в 1833 році. Якій науці вона присвячена? (фізиці) В якому віці він вступив до Кембриджського університету? (в 40 років) В якому місті народився Джордж Грін? (Ноттінгем) Його вважають батьком математичної фізики. Чому? (він заклав основи нових методів, які зараз використовуються у фізиці для обчислень)

Слайд 37

Готфрід Лейбніц (1646 - 1716)

Слайд 38

Гра “ Дошка запитань ” Готфрід Лейбніц народився в 1646 році в Лейпцизі. Скільки років з дня народження відомого математика святкує Німеччина? (265 років) Чому його вважають ідейним батьком сучасної машинної математики? (бо він сконструював обчислювальну машину) Яку давню традицію першим порушив Лейбніц ? (писати наукові твори латинською мовою) З ким з російських імператорів зустрічався і листувався німецький математик і, навіть, вважався таємним радником з відповідним грошовим утриманням? (Петром І) Знак Лейбніц вважав символом потойбічного світу і заповів навіть його викарбувати. Де? (на своїй могильній плиті) Які терміни координатної площини були в 1692 році введені Лейбніцом? (ордината та абсциса)

Слайд 39

Бернард Больцано (1781 - 1848)

Слайд 40

Гра “ Дошка запитань ” Бернард Больцано народився в Празі в 1781 році. Скільки років з дня народження відомого математика святкує Чехія? (230 років) Яку професію мав Б. Больцано? (священика) За що у 1820 році він був звільнений з роботи і відданий під нагляд поліції? (за виступи проти австрійського уряду) Яка хвороба забрала життя чеського математика? (запалення легень) Чому Больцано не мав права читати історію релігії в Карлов Університеті? (його звільнили за вільнодумство) В якому році була вперше опублікована праця Больцано «Парадокси нескінченності»? (1851 році)

Слайд 41

Джіроламо Кардано (1501 - 1576)

Слайд 42

Гра “ Дошка запитань ” Джіроламо Кардано народився в 1501 році. Скільки років з дня народження відомого математика святкує Італія? (510 років) В своєму гороскопі він вказав рік своєї смерті. Чи справдився його прогноз? (Так, але вважають, що він навмисно заморив себе голодом) Яку професію мав Д. Кардано? (лікаря) Якою ще наукою захоплювався Д. Кардано? (астрологією) Які числа Кардано називав «фіктивними»? (від’ємні) З ким з відомих математиків того століття ворогував Д. Кардано? (з Н. Тарталья)

Слайд 43

Слайд 44

Дякую за співпрацю!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика