X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Десяткові дроби (урок-казка)

Завантажити презентацію

Десяткові дроби (урок-казка)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок - казка « Дії над десятковими дробами »

Слайд 2

Хід уроку Вчитель. Ми проведемо сьогодні урок – казку про Івана – царевича і Олену Прекрасну. Казки бувають з гарним кінцем і не дуже . Від нас з вами сьогодні залежить, яке закінчення буде в цієї казки.Чи зможете ви допомогти Івану – царевичу звільнити Олену Прекрасну? В деякому царстві, в деякій державі жив – був Іван – царевич. І було у нього три сестри: Анна, Марія і Ольга. Батько і мати в них давно померли. Виросли сестри і відддав їх Іван – царевич заміж за царів Мідного, Срібного і Золотого царства. Цілий рік жив без улюблених сестер, дуже скучив і вирішив їх провідать. По дорозі зустрів дівчину- Олену Прекрасну. Полюбили вони один одного , і разом відправились в гості до сестер Івана – царевича. Але злий Кощій Безсмертний викрав Олену Прекрасну.

Слайд 3

Взяв Іван – царевич своїх вірних воїнів і поїхав виручати з полону свою кохану. Їхали вони, їхали і побачили ,що дорога розходится на три шляхи, а на перехресті- стоїть великий камінь. А на ньому завдання. Задумався Іван – царевич, яку дорогу вибрати.

Слайд 4

1) 4 + 0,84 = 2) : 4,4 = 3) • 10 = 4) - 4,5 = 5) : 0,13 = 6) • 0,04 =

Слайд 5

напис на камені: до Олени Прекрасної веде тільки одна дорога. А знайти правильний шлях допоможе математична естафета. Яку відповідь отримаєте, той шлях і вибирайте. Але памятайте, часу втрачать неможна. І головне, щоб зайвого шуму не було, інакше Кощій Безсмертний ще далі сховає Олену Прекрасну, якщо взнає, що ви йдете на допомогу.

Слайд 6

Довго їхали вони лісом, аж поки не привела їх дорога до хатинки Баби – Яги. Давно ворогувала вона з Кощієм Безсмертним, тому і погодилася допомогти Івану – Царевичу, але тілько в тому випадку, якщо його воїни вирішать завдання, написані на стінах її хатинки:

Слайд 7

1)Добре відомо що літаю я в ступі. Швидкість її 10,4 км/год. Іноді лечу за вітром і здається, що швидше лечу. А як проти вітру, то повільніше. Ось я і думаю, скільки ж я пролітаю за 1,5 години за вітром і проти нього, якщо швидкість вітру 1,2 км/год? 2)Хочу свою хатинку обнести високим парканом, щоб не боятися більше Кощія. Загальна площа хатинки 61,6 кв. м. Ширина – 5,6 м. Якої довжини паркан мені потрібен?

Слайд 8

Впорались ви з задачами Баби – Яги, допомогли Івану – царевичу. А Баба – Яга розказала йому про силу коренів рівняння: « Якщо потрібно тобі відімкнути або закрити дуже міцно, вимови вголос корені рівняння: вимов миттю і все виповниться ». Підслухала цю розмову Сова і розповіла про все Кощію. Той підстеріг Івана – царевича і його воїнів. Схопив їх і кинув у глибоке підземелля,а двері від нього закрив на два великих замки, а ключі вкинув в величезну скриню .

Слайд 9

Сидить дружина Івана-царевича у вязниці. Думають вони про те, як вибратися на волю. Дивляться по сторонах і бачать, що на стінах в'язниці два рівняння написані. Згадали вони пораду Баби-яги, стали швидше рівняння розвязувати. Ось які рівняння побачив Іван-царевич зі своєю дружиною: 1) х • 2,02 = 204,02; 2) 51: х = 8,5. Назвав Іван-царевич чарівні числа, які були коренями рівнянь - двері підземелля відкрилися. І ось стоять воїни перед воротами Кощієвого палацу, на яких написано рівняння 0,2 • х + 0,8 = 10,6. Розвязали воїни і це рівняння, відкрили ворота. Перемогли Кощія і звільнили Олену Прекрасну.

Слайд 10

Низько в пояс вклонилась Олена Прекрасна всім воїнам та Івану-царевичу. На знак подяки за порятунок розповіла вона їм історію десяткових дробів. Вперше ввів десяткові дроби в 10 столітті арабський математик ал - Уклідісі. У Європі з ними познайомилися в кінці 16 століття. У 1585 році десяткові дроби використовував інженер Стевін. Англієць Джон Непер в 1617 році ввів знак комою для відокремлення цілої частини числа від дробової. А ще Олена Прекрасна дала воїнам цікаві завдання.

Слайд 11

1) ) Викрав мене Кощій Безсмертний. Від радості він влаштував бенкет. Запросив Солов'я-розбійника і пятиголового Змія Горинича. Під час бенкету вони випили сорокові бочки квасу. Кощій випив вісім відер, Соловей-розбійник шість відер, а інше дісталося Змію Гориничу. Скільки відер квасу випила кожна голова Змія Горинича? ) ?

Слайд 12

3) Під час бенкету Кощій хвалився: Для гостей заготовив 5 тонн м'яса. Для кожної голови пятиголового Змія приготував по 0,7 тонн. А інше - нам з Солов'єм-розбійником порівну. Скільки ж тонн м'яса було приготовлено окремо для Змія, Кощія і розбійника ?

Слайд 13

Зі сміхом і жартами були вирішені завданя. Того ж дня зіграли весілля. І поїхав Іван – царевич з Оленою Прекрасною відвідати своїх сестер. Повернулись додому, стали жити в любові і злагоді. Завдяки вашим старанням у нас вийшла казка з добрим, веселим кінцем. Ми повторили і закріпили навички работи з десятковими дробами, розвязуючи приклади, задачі і рівняння. І ще раз впевнились, що математика – цікава наука.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика