“ Математика навколо мене…”
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Щоб знайти математику поруч, не треба проводити археологічні розкопки, викликати кінологів, збиратись у далекі мандри. Ми вирішили пошукати математику, прислухаючись до життя. Що чуєте з ранку до ночі ? Що перебиває пташині новини про скору весну? Економічна криза, банки, гроші… Стоп! Гроші! Ось що нам потрібно. Адже без математики з ними ладу не даси…
Усім вам, мабуть, доводилося мати справу з грошима. Що ж таке гроші? Це така штука, за яку можна все купити.
Але був час, коли грошей зовсім не існувало. Людина тоді ще жила в печерах, озброєна була дубиною і весь свій час витрачала на добування їжі. Гроші цій людині зовсім не були потрібні. Але пройшло багато років і ці первісні люди стали жити інакше. Вони вже навчилися робити собі з каменю сокири, ножі, глиняні горщики, списи, стріли. Їжу добували полюванням та рибної ловлею.
Для того, щоб обмінюватися, люди стали приходити в певні місця. Приходили з різних околиць і приносили з собою для обміну ті речі, яких у них було багато.
Виробилися і правила обміну. Погодилися, наприклад, вважати, що можна обмінювати 1 сокиру Або на 10 стріл Або на 3 списи Або на 2 горщика Або на 1 вівцю.
А найбільше любили первісні люди обмінюватися на прикраси - раковини, шматочки бурштину та інші гарні речі. Кожен знав, що якщо він візьме за свої стріли або списи черепашки і янтар, то він на них після купить все, що завгодно. Що це таке, за що можна купити все, що завгодно? Це гроші.
І ось все з більшим бажанням починають приймати в обмін метали. Вони завжди були потрібні в господарстві, з них виходили гарні прикраси. Крім того, їх можна було ділити на частини, вони зручніші для перенесення і, краще зберігаються, не мають потреби в їжі та догляді.
У цих грошей своя вага, свої написи та малюнки, свій герб і свої назви монет. У Росії це копійки, в Америці - центи. У Франції - до недавнього часу були сантими, у Німеччині - пфенінги тощо.
Потім почали виникати певні проблеми з грошима. Для великих покупок потрібні цілі гори грошей. Тоді люди придумали гроші різного гатунку, з'явилися паперові гроші. Легкі паперові гроші швидко завоювали популярність.
Формула розрахунку простих відсотків S=p + (p x I x t/k)/100 S - сума банківського вкладу (депозиту) з відсотками, I - річна процентна ставка t - кількість днів нарахування відсотків по залученому вкладом k - кількість днів у календарному році (365 або 366) p - сума залучених у депозит грошових коштів
Розглянемо як приклад один з вкладів «Приватбанку». Вклади "Стандарт з щомісячною виплатою відсотків" укладаються на строк від 3-х місяців до 1-го року з пролонгацією на новий термін. Договір не передбачає можливості збільшення суми вкладу (докладанням) і зняття частини суми вкладу без розірвання договору. Відсотки нараховуються і виплачуються щомісяця. На суму неодержаних раніше відсотків відсотки не нараховуються. Процентна ставка протягом терміну дії договору не змінюється. Вклад "Стандарт з щомісячною виплатою відсотків" . Строк 6 місяців. Відсоткова ставка 16,75% річних
Вкладник відкрив в банку рахунок і поклав на нього 10 000 гривен за умов вкладу "Стандарт з щомісячною виплатою відсотків" за ставкою 16,75% на рік. Якою буде сума, яку вкладник одержить при закритті вкладу через 2 роки? S = 10000 + (10000 x 16,75 x 730/365)/100=13350 (грн.)
Формула розрахунку складних відсотків S = p x (1 + I x t / k / 100) n I - річна процентна ставка t - кількість днів нарахування відсотків по залученому вкладом k- кількість днів у календарному році (365 або 366) p - сума залучених у депозит грошових коштів n - число періодів нарахування відсотків. S - сума вкладу (депозиту) з відсотками
Розглянемо як приклад один з вкладів «Приватбанку». Вклад «Копілка» Строк вкладу 6, 12 місяців, з пролонгацією на новий термін Нарахування відсотків здійснюється в кінці строку вкладу. Капіталізація відсотків здійснюється в кінці строку вкладу. На наступному інтервалі нарахування відсотків здійснюється на суму коштів на рахунку, включаючи суму вкладу та зарахованих відсотків. Вклад "Копілка" . Строк 6 місяців. Відсоткова ставка 16% річних.
Вкладник відкрив в банку рахунок і поклав на нього 10 000 гривен за умов вкладу «Копілка» за ставкою 16% на рік. Якою буде сума, яку вкладник одержить при закритті вкладу через 2 роки? S = 10000 x (1 + 16 x 180 / 365 / 100) 4 = 13549,55 (грн.)
А тепер давайте зробимо просте порівняння результатів розрахунку відсотків, при застосуванні двох різних формул При розрахунку відсотків по формулі простих відсотків дохід склав 3350 грн. При розрахунку відсотків за формулою складних відсотків, дохід склав 3549,55 грн. Який з цього напрошується висновок? Більший дохід виходить з капіталізацією відсотків, тобто коли застосовується при нарахуванні відсотків формула складних відсотків.
Використані джерела інформації: 1.http://www.privatbank.ua/title.html 2. http://www.enb.ru/privatepersons/deposits/subtraction_formulas.php 3. http://www.nummus.ru/kak_voznikli_dengi.html 4. http://www.vbank.ru/personal/youth/child/money/ 5.http://dob.1september.ru/2003/19/14.htm 6.http://co.mos.edu54.ru/DswMedia/prostyieislojnyieprocentyivzadachaxsfinansovo-yekonomicheskimsoderjaniem.doc
ВИКОНАВЦІ Федорченко Олена Олександрівна вчитель математики Гнильцька Дар’я Олександрівна Шевченко Юлія Сергіївна Учениці 11 А класу КЗШ №35
Схожі презентації
Категорії